12 opic

Twelve Monkeys

Dvanásť opíc

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 1995, 124 min

Oscar 2 nominace: Herec VR - Brad Pitt, Kostýmy. . . . . Zlatý Medvěd - výběr(20.2.2004)

Jedna z nejlepších věcí za posledních pár let, co jsem viděl... Tenhle film já prostě můžu a tomu, kdo ho viděl, nemusím říkat proč... A pro změnu tomu, kdo ho neviděl.. ať se mrkne, stojí to fakt za to. Jedna z nejlepších Bruceovo rolí a Madaleine je tam velmi interesantní.. :-) A abych byl byl spravidlivý, dle mého názoru Brad Pitt tady vystřihl svůj nejlepší výkon(19.4.2004)

Čím viac ten film pozerám, tým viac sa mi páči. Výborné obsadenie, skvelý scenár a Brad Pitt v úlohe magora, to bolo fakt dobré. Občas to má dosť psycho atmosféru, ale stojí to za to :)(28.1.2010)

Já vlastně ani nevim, jestli je ten film tak skvělej. Ale jednou jsem to viděl na éčku a úplně mě to rozsekalo :-)(30.4.2006)

Nádherné sci-fi, které má všechno, co má dobré sci-fi mít. Výtečnou zápletku, pěkné triky, přesvědčivé herecké výkony (bože, ten Pitt!!!) a hlavně hloubku, jak už je u Gilliama zvykem. Narozdíl od Brazil hodně přístupné, ale přitom nijak triviální a laciné. Gilliamův rukopis dělá z tohoto apokalyptického příběhu strhující a neskonale sugestivní podívanou. Zase jedno sci-fi, které by se mohlo nesmazatelně zapsat do filmové historie. Má na to snad Gilliam nějaký patent?(26.1.2004)