poster

12 opic

 • USA

  Twelve Monkeys

 • Slovensko

  Dvanásť opíc

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 1995, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  *****

  12 opic je film, u kterého superlativ "geniální" není jen frází, nýbrž skutečným přívlastkem. Jak jinak totiž popsat příběh tak chytrý, sofistikovaný, smysluplný a ucelený zároveň? Vyprávění je natolik hutné, že k jeho plnému vstřebání je třeba víc, než jen jedno zhlédnutí. Jeho podařeným aspektem je také moment, kdy hl. postava začne zcela obracet názor na své vlastní myšlení, čímž vzbuzuje pochyby i v divákovi a vybízí ho aktivnímu domýšlení alternativ příběhu. Další pevnou oporou jsou excelentní herecké výkony (bože můj, Pitt!) a třešnička na dortu v podobě ústřední melodie, která se automaticky asociuje ke skvělé dramatické a lehce šílené atmosféře... 10/10(6.12.2008)

 • Marigold
  *****

  Nádherné sci-fi, které má všechno, co má dobré sci-fi mít. Výtečnou zápletku, pěkné triky, přesvědčivé herecké výkony (bože, ten Pitt!!!) a hlavně hloubku, jak už je u Gilliama zvykem. Narozdíl od Brazil hodně přístupné, ale přitom nijak triviální a laciné. Gilliamův rukopis dělá z tohoto apokalyptického příběhu strhující a neskonale sugestivní podívanou. Zase jedno sci-fi, které by se mohlo nesmazatelně zapsat do filmové historie. Má na to snad Gilliam nějaký patent?(26.1.2004)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Je to jen reklama, pane Cole. To znamená, že vám nechtějí nic důležitého říct." Kdybych byl vybrán jako ideální dobrovolník k cestování časem do minulosti, tak bych osouložením jedné doktorky, meditacemi s dvanácti opicemi a nakrájením jednoho Jeffreyho hravě dokázal změnit budoucnost, i když to prý nejde. Cole na to však nemá pořádné koule, ale za to dokáže do svého dramatického pátrání vpašovat nejeden zábavný moment a to já umím ocenit. Na druhou stranu je to celé na mě příliš chytré a to nemohu ohodnotit jinak než ztrátou hvězdy. Na mě se totiž nikdo vytahovat nebude, protože já jsem nejchytřejší v galaxii a navíc umím dokonale potlačit své ego.(15.6.2016)

 • Djkoma
  *****

  Blázen Pitt, skvělí Willis a skvělá režie se scénářem... Výborný film s výbornou pointou ;-)(3.6.2004)

 • Lynn
  *****

  Ponuré, temné, depresivní...Tak přesně tenhle typ filmů miluju. A Dvanáct opic patří k mojí osobní klasice. Bruce Willis dostal jednu z životních příležitostí (společně se Šestým smyslem a Vyvoleným) a využil jí dokonale. Jeho herecký koncert zdatně doprovází Brad Pitt v natolik úchylné roli, že ho musíte milovat. Jen skalní pubertální fanynky jeho hezčího já se asi zděsí. Kapitolou sama pro sebe je režie Terryho Gilliama (Brazil) - hlavně díky němu jsem měla hlavu plnou 12-ti opic ještě týden po zhlédnutí. K tomu vynikající scénář, depresoidní hudba... Prostě dílko na které zas jednou hodně dlouho nezapomenu.(18.3.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace