12 opic

Twelve Monkeys

Dvanásť opíc

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 1995, 124 min

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Velmi dobře udělaná apokalyptická sci-fi časovka s geniálním výkonem tehdy začínajícího Brada Pitta. Rád se podívám znovu. Trailer: http://www.sms.cz/film/dvanact_opic_12_opic/ukazka(4.5.2009)

Rozpočet $29miliónovTržby USA $57,141,459Tržby Celosvetovo $168,839,459 ║ Herci výborný, ponurá atmosféra veľmi pasuje, dej ťažký ale zaujímavý, ale nepomôžem si ale štýl Terry Gilliama mi moc nesedí, takže u mňa len slušný priemer. /60%/(24.2.2006)

Dokonalosť sama a pre mňa najlepší film aký som kedy videl. Nespočetné množstvo interpretácií a symbolov zaručuje že film nenudí ani na n+prvé zhliadnutie. K tomu si pripočítajte životný výkon Bruca Willisa, výbornú Madeleine Stowe, absolútne uleteného excelujúceho Pitta a pre mňa najprekvapivejší koniec vo filme (schválne kto z Vás by nechcel vidieť .........?). Perfektná fatalistická atmosféra a zaujímavá práca s kamerou (blázinec) Povinnosť (nielen) každého sci-fistu.(31.12.2003)

V letech 1996-1997 zemře na nákazu 5 miliard lidí. Asociál James Cole má za úkol vystopovat tento virus........ . Tenhle film můžete vidět několikrát a pokaždé vás bude fascinovat nádherná spletitost děje. Super herecké výkony a režie – neskutečná.(5.1.2007)

Jedna z nejlepsich sci-fi. ktera ani po nekolikanasobnem shlednuti neodhali vsechna sva tajemstvi.(30.7.2002)