Kráska a zvíře (TV film)

Die Schöne und das Biest

Kráska a zviera

Fantasy / Pohádka

Německo / Rakousko, 2012, 89 min

Inu musím říci, že se tato pohádka germánům opravdu povedla. Z takového zpracování by si měli Češi vzít příklad, za málo peněz mnoho a mnoho muziky. Pěkné jak pro děti, tak pro dospělé. Nečekejte žádnou hitparádu, ale poctivě komorní zpracování - 80% = 4/5(27.12.2013)

Neurazajuca dojč verzia, na moje prekvapenie nedoslo k ujme. A pekne odsledovane, nebolo by vadilo ani malopenazitost ako prilezitostna nuda. Velke plus ma hudobny doprovod, v ramci normy nad uroven. Verim ze su omnoho horsie pripady, tento maly snimok odreagoval a stelesnil atmosferu. Dik za masku.(23.12.2015)

• Santino7

Kráska a zviera už po neviem koľkýkrát, pričom najzásadnejším rozdielom je asi to, že táto je nemecká. Žiadne inovatívne či originálne prvky v tom radšej nehľadajte, bolo by to asi zbytočné - v podstate to nijak výraznejšie nevybočuje zo zabehnutých koľají, akurát to pôsobí tak nejak inak, menej umelo (?!) alebo menej dotieravo. No skrátka vidno, že nejde o nijakú hollywoodsku záležitosť, pôsobí to trošku jednoduchšie, čo mi ale po pravde nijak neprekážalo (kulisy sú fajn, zviera zvláštne, jeho služobníctvo úsmevné). Tak či tak mám už podobne ladených rozprávok asi po krk, pretože ani táto ma nedokázala moc osloviť. Každopádne ak bažíte po niečom jednoduchom, akejsi oddychovke na víkend či sviatok spoločne s deťmi, tak táto by asi aj mohla byť, nijak neurazí. Teda aspoň by nemala. 2/5(30.12.2014)

Přepnula jsem náhodou a zůstala. Na Němce fakt dost dobrý počin.(3.1.2015)

Pohádka na motivy známého příběhu se opravdu podařila. Odehrává se v krásných kulisách a herecké výkony na německé poměry překvapují. Menší problém jsem měla pouze se vzhledem hlavního hrdiny po jeho "vysvobození", ale to už je můj individuální problém. Rytíř záporák byl hezčí.(27.12.2013)

• - Natáčení probíhalo na hradě Finstergrün a na zámku Mosham. (Janek2002)