Silvestrovský koktejl

Zábavný
Česko, 2013, 16x52 min

Účinkují:

Martin Dejdar

Šestnáctidílný cyklus s Martinem Dejdarem, který vám s elegancí sobě vlastní namíchá výtečný koktejl silvestrovské zábavy, která se za posledních šedesát let v České televizi objevila. (oficiální text distributora)

Mishelen

Tenhle střihový pořad je docela povedený. Pěkně sestřiháno, příjemná úvodní i závěrečná znělka a celkem slušný doprovod M. Dejdara. Scénky jsou pěkně namíchány od těch úplně nejstarších až po úplně nejnovější. Některé asi většina nezná, protože na Silvestra je málokdo doma. Ale především si tady vážím scének takřka zapomenutých, které se v TV jen tak nedávají. Je tady ale aspoň vidět, jaká zábava byla dříve a jaká je teď. Ta současná zábava ve srovnání s Werichy, Menšíky, Sováky, Kopeckými, Lipskými atd. atd. nesahá těmto skvostům ani po kotníky, i když je to někdy humor trochu zastaralý, ale výborně předvedený. ()

Tommassi3

Od bezkrevného Dejdara, znovu tvrdím, že jako moderátor může nabídnout zhruba stejný kulový jako herec, bych si nenechal namíchat ani gin s tonikem, natož silvestrovský koktejl, navíc vysílaný v létě, plný většinou silně provařených scének.. Jo, stříhat na Kavkách umí, nejen ušima, to zas jako jó, zato přijít s něčím novým se zdá jako pořádné scifíčko, i když na druhou stranu je to možná dobře, protože ten dnešní televizní humor, ten platí spíš za pěkný horor.. Takže co ?? Takže zase nic.. ()

freddy

Po prvním díle hodnotím pořad jako průměrný, pár scének už jsem znal, pár starých scének jsem díky pořadu viděl poprvé, nicméně většinu zde viděných scének a ukázek vnímám jako zajímavý náhled do minulosti silvestrovské zábavy napříč desetiletími, protože nejstarší ukázka zařazená do prvního dílu tohoto pořadu byla ještě černobílá z počátku 60. let a ta nejnovější byla z pořadu Všechnopárty někdy z roku 2009, takže se jedná skutečně o opravdu pestrý koktejl, který dokázal chvílemi i pobavit, například taková "Malá televizní seance" ze silvestrovského vysílání 1988 mě upřímně rozesmála. Osobně jsem zvědavý na další díly a doufám, že v dalších dílech uvidíme i záběry ze silvestrovských Videostopů a silvestrovských Kufrů, což bývaly mé oblíbené silvestrovské pořady v dětství a rád bych si je připomněl. Zatím hodnotím tento pořad třemi hvězdami a uvidíme, jestli se to bude nějakým způsobem posouvat. ()

LiVentura

Pořád dokola opakované nesmrtelné komediální scénky, které jsou národu potřeba hlavně v nouzi a proč asi jich tolik v té televizi poslední dobou vzniká...???!!!!! ()

otík

Martin Dejdar po svém vícedílném střihovém pořadu Hitparáda televizní zábavy uvádí další 16tidílný cyklus věnovaný silvestrovským pořadům. Jde o tradiční střihový pořad ČT, která přináší divákům jak staré černobílé, tak ty nejnovější scénky. Bohužel téměř vůbec neříká, kdo bude vystupovat. To je zásadní chyba. Jde o střihovou klasiku, nic víc, nic míň. V 1. díle vystoupí Bohdalka s Menšíkem, Josef Kobr, Pepa Náhlovský, Petr Nárožný, Jiří Korn, Ivan Mládek se svou němčinou, Pavel Bobek, Miloslav Šimek, Bolek Polívka, Karel Šíp a pár méně známých umělců. Ve 2. díle se předvedou Zedníček a Přeučil v Kufru, Bohdalka uvede kurz Alles Gute, Dejdar s Kramářem si povykládají pod vlivem dusíku, další scénky mají Náhlovský s Mladým, Nárožný, Sobota a Šimek, na závěr Karol Polák komentuje balet. Ve 3. díle Zázvorková a Štercl cvičí v tělocvičně, Pepa Dvořák kouzlí, Nárožný a Sovák vykládají pohádku, Izer vtipy, Sobota kupuje obraz u Vydry, Menšík líčí zážitky ze zájezdu a Holzmann bojuje s pamětí. Ve 4. díle si zahraje ve scénce Josef Kobr se slovenským protějškem, Halina Pawlowská promluví u Karla Šípa o manželství a pak ji imituje Petr Jablonský, Dagmar Havlová bude baličovou dcerou a obslouží Kanyzu u baru, Stropnický udělá rozhovor s prvním těhotným mužem, Zdeněk Srstka hledá spolužáka Hliníka v Poště pro tebe a Kopecký s Horníčkem si zatančí v silvestrovské show. V 5. díle budou poslance Šípa odposlouchávat Pepa Dvořák s Náhlovským, Zázvorková si za Šterclem přijde pro dovolenou, Ivan Mládek zahraje koktavou píseň, Hanzlík a Kolářová předvedou milenecký pár, Laďka Kozderková navštíví sexuologa Jiřího Líra a Lasica se Satinským si zazpívají. V 6. díle Vladimír Dvořák má dovolenou a tak se nechá obsluhovat, následuje scénka o pojištění, Šíp a dvojka schování, slovenská scénka o krádežích, Plzák a Šimek o lásce a mix scének vrcholící Menšíkovým vyprávěním o obezitě. 7. díl obsahuje scénku s učitelkou Anežkou Lídlovou v podání Bohdalky, Ringa Čecha u Šípa, Pepa Dvořák mluví o převtělování, pro Klepla a Holubovou si přijde smrtka, Luděk Sobota pronese děkovnou řeč, Josef Větrovec je mistrem na výmluvy a Miloš Kopecký si konečně zahraje kladnou postavu. V 8. díle se setkáme s hluchým Sobotou a Šimkem bez čichu, Aleš Háma si zazpívá písničky Míši Davida, zazní staré anekdoty, Sovák s Vránovou poví svůj vtip panu Bucalovi, Holzmann si pokecá s Frantou Budínem, setkáme se se Čmaňou v Kufru, s Nárožným v roli maskéra, zazpívá Šum svistu a na závěr Sovák paroduje zvířata. V 9. díle zpívá Landovský s Édou Hrubešem, pak si tučnější dámy povykládají o mužích, Marku Ebenovi ukradnou motor z auta, Ivan Mládek učí Slávy dceru, Bohdalka je s Pawlovskou v Rybičkách, Lír žádá Lipského o stavbu záchodu a stará garda herců vypráví o svých zážitcích ze života. V 10. díle vede Šimek rozhovor s Wendy Matejkou (Krampol), Laďka Kozderková je řidičkou buldozeru, Jiří Suchý je Skot, Felix Holzmann se rozvádí, Bohdalka a Menšík jako manželé slaví Silvestra, bude lekce chorvatštiny a Šimek a Sobota mluví o telefonování. V 11. díle vystoupí Ander Košic, Boris Hybner se učí u mistrů dabingu, Dočolomanský má trable s milenkou, zazní předpověď počasí, Donutila překvapí Bohdalka místo Uhlíře, Šimek a Sobota koncertují, Háma a Wehrenberg parodují herce a zpěváky, Lipský navštíví kasárna a Menšík vypráví o Vídni a Bulharsku. Ve 12. díle uvidíme parodii na Studio kamarád a Soutěž s pamětí, Pepa Dvořák povykládá o mužském herectví, Izer řekne pár vtipů, uvidíme Sobotu a Šimka ve scénce o celaskonu a Molavcová se Suchým zazpívají a zatančí. Ve 13. díle Šíp má ve své Všechnopárty zajímavého malíře, Krampol, Šimek a Kluková se sejdou na poště, Pawlowská uvítá ve svých Rybičkách Stelinku Zázvorkovou a Pepu Dvořáka, Pepíček Zíma a Štaidl si prohodí role a zpívají písně, Kostelka prožije zajímavý Silvestr a Menšík se potká na Námořnickém karnevalu s Vaškem Šteklem. Ve 14. díle Konvalinková, Náhlovský, Šíp a moderní novorozeně, Pepa Dvořák a Bohdalka promluví o mužích a ženách, zazní propagace kulturistiky, tango zazpívá Nárožný, v geniální scénce Matonoha s Liškou kouzlí u Bolka Polívky, Jiří Bartoška mluví o natáčení a jezdění na koni, na závěr Šimek se Sobotou odpovídají na dotazy volajících. V 15. díle se bude tančit figura Šimi, z nemocničního prostředí zahrají scénky Sobota s Veškrnkou a Bohdalka s Dvořákem, o smrti žížaly a o bleše podiskutují Šimek, Sobota a Nárožný, o paměti, alkoholu a marihuaně promluví se svým hostem profesorem Karel Šíp, Antonín Procházka moderuje novodobou Anežku českou, Felix Holzmann nepochopí rozdíl mezi skutečnou osobou a její podobou na fotce a Ivan Mládek vykládá pohádku O Sněhurce. Poslední 16. díl obsahuje posezení sportovních komentátorů Svěceného s Bernatským a Karola Poláka, Luděk Sobota jako psycholog radí milionářovi, přednášku Jak předcházet rozvodům od Šimka a Krampola, zazpívá Karel Gott se svou novou kapelou, Izer s Dobrodinským v parodii na Podlahův Receptář grilují, Eda Hrubeš a Landovský vedou chlapské řeči, Jan Werich promluví o pospíchání a Vláďa Menšík o dětství. () (méně) (více)