• slunicko2

Film je pěkný prvních patnáct minut, ujde dalších třicet a zbylých 45 minut už jen čekáme, kdy to skončí aneb Znáte poslední slova Emanuela Kanta? Stačí... a umřel. (12.7.2016)

• venison

Celý film jsem na "něco" čekala a nakonec jsem se dočkala pouze závěrečných titulků.. Čekala jsem asi něco více vypointovaného nebo závěrečné propojení hlavních aktérů a ne vyšumění do ztracena.. Takové tak trochu o ničem :-( Nejlepší z celého TV filmu byla asi Květa Fialová, která nádherně popisuje "spokojené manželství", které má být alespoň chvilku denně hezké a nemělo by být delší dobu nesnesitelné ;-)(10.2.2014)

• Šakal

Pokud někdo, kdo napíše takovýto paskvil, přednáší na hodinách „kreativního psaní“, nemůže se člověk potom divit, proč se nám v současné době nedostává kvalitních scénáristů. M. Viewegh ušel (od Báječných let pod psa, Názorů na vraždu, Nápadů laskavého čtenáře...) skutečně dlouhou cestu a mě by pouze zajímalo, jestli tímto už skutečně dosáhl totálního dna a nadechne se opět ke „světlejším zítřkům“ nebo to bude mít pokračování. Chápu, že „jíst se musí“, ale pokud bude(te) chrlit v takovémto zběsilém tempu jednu knihu (scénář) za druhou(ým), těžko to bude dopadat jinak. Tomuto chybí vše. (Ironický) nadhled, lehkost, vtip, výpovědní hodnota (jako reflexi současné vyprázdněné společnosti to odmítám), skutečné postavy z masa a kostí a jejich vývoj a nikoliv figurky pohybující se po (Sebechlebského) šachovnici jak bezvládné mrtvoly.... Btw, ta * je za herecké výkony a říkám upřímně, bylo mi jich (všech) skutečně líto. Chtít hrát, ale nemít co. Co horšího může herce potkat?!(7.1.2013)

• ivishka

Kdybych měla vyjmenovat co je dle mého soudu na tomto snímku divného, tak bych nad tím strávila minimálně několik hodin. Podle mě je tento film až smutně nudný a nenavazuje ani trochu na takovou tu pověstnou vieweghovskou notu, která v sobě skrývá zvláštní to spisovatelovo kouzlo. Častokrát se stává, že to mají za vinu mizerné herecké výkony - ale zde tomu tak úplně není. Bohužel mě natolik nezaujal děj. Dívat se na Pavlu Ptáčkovou-Vitázkovou jak se peleší s nějakým motorkářem, potom na chlapce, který zbytečně vybírá celé dny prstýnek, na chlapa ve středním věku, který si neuvědomuje co má doma a kouká na hloupý billboard..... A tak bych mohla pokračovat. Jenže mě ani tak nezajímalo, že aktéři pocházejí z jiných sociálních skupin a že se navzájem nevědomky potkávají, ačkoliv o tom nemají ani tušení. Tato forma tu už párkrát byla a rozhodně nebyla tak mizerně sepsána. Tak tedy za mě horší průměr.(6.4.2014)

• LoLaa

Kromě Účastníků zájezdu a Báječných let pod psa prostě filmy podle Viewegových knih nejsou nic moc... A čím dál horší, tohle se opravdu nepovedlo a je mi záhadou, jestli se dál budou prodávat Viewegovy knihy tak dobře jako dosud a i kdyby ne, už je to vlastně i herec, když si zde zahrál sám sebe! :D (ale význam jeho přítomnosti zde jsem nepochopila, tedy jestli to vůbec nějaký význam mělo, nooo...asi ne)... Jediné, co se mi docela líbilo byla role a herecký výkon Báry Polákové a doufám, že jsem ji neviděla naposled, snad bude častěji obsazována a i v lepších filmech.(8.1.2013)