Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nerozluční kamaráti, ktorí spoločne prežili Vietnam, sa vracajú domov do mesta New York. V snahe o opätovnú integráciu do spoločnosti sa zamestnajú ako skladníci. Všetko ide hladko, až kým neprichytia miestnych výtržníkov, ako rabujú sklad. Tlupu grázlov porazia. Gang však prahne po pomste a posiela jedného z nerozlučnej dvojice do nemocnice. Zatiaľ čo jeden bojuje o život, druhý berie spravodlivosť do svojich rúk a mstí sa za svojho kamaráta. Jeho pomsta však iba začína! V snahe očistiť N.Y. od špiny, násilia a zločinu sa sám stavia proti bezpráviu a útlaku. Trestá smrťou a nie zákonom. (brutale)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

Corpsegrinder 

všechny recenze uživatele

Veteránovi z Vietnamu paralyzujou kamaráda a ten se s tim moc nesere takže hned ten den večer je přijde zmasakrovat do jejich klubu, nakonec to punisherovským stylem dojde až k likvidaci všeho zločinu takže tu máme mafiánskýho bosse nacpanýho do mlýnku na maso, upálení nebo kulky naplněný rtutí. Hlavní postava neni obsazená moc dobře, postavu osamělýho mstitele bych věřil někomu kdo nemá ksicht jak osmiletý dítě. Víceméně solidní doznívání 70. let. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Osmdesátky přinesly filmovému světu akční film (do té doby prakticky jen v bondovkách a v sérii Drsný Harry) a s ním mnoho nesmrtelných klasik, ale rok 1980 byl skromný a já našel jen tři filmy, které by mohly odpovídat žánru. Exterminátor ale akční film není. Je to utahané nudné krimi béčko, brakující Přání smrti a v jedné scéně Taxikáře s naprosto otřesnými "herci" a příšernou nehereckou držkou v hlavní roli. K vidění jen pár nudných vražd kriminálníků při kterých kamera odvrací tvář a během minuty odbyté finále... i ty slashery z toho roku byly akčnější a samozřejmě krvavější než tohle. 1* jen za slušný začátek ve Vietnamu. ()

Reklama

movie 

všechny recenze uživatele

Paul Kersey nastolil na konci 70. let v New Yorku nový řád. A tak kdokoliv, kdo už nedokázal tiše přihlížet tomu, jak špína z ulice usurpuje slušné občany, mohl vzít do vlastních rukou zbraň, ať už ponožku narvanou mincemi anebo plamenomet a začít s tím něco dělat. EXTERMINATOR je jeden z mnoha desítek vigilantských 80's filmů, který patří spíš na tu hrubší béčkovou stranu tohoto spektra. Má 99 minut a je zatraceně stručný. Narozdíl třeba od DEFIANCE, ve kterém sledujeme hrdinu,v němž se 70% snímku hromadí vztek a 30% filmu se jedná, zde se zhruba 1% hromadí vztek a zbytek se jedná. Svoji oslizlou atmosférou, a zároveň Gintyho army bundou film připomene spíš TAXIKÁŘE nežli DEATH WISH. Tohle, plamenomet a hrubá a nekompromisní video estetika z něj však dělá film, který vykukuje z řady. ()

beso74 

všechny recenze uživatele

Hneď ako si režisér a scenárista v jednej osobe James Glickenhaus pozrel Death Wish, rozhodol sa natočiť si svoju vlastnú verziu, čo bol v tých časoch jav veľmi frekventovaný. A tak uzrelo svetlo sveta jedno z klasických diel subžanru nazvaného vigilante thriller. Aj napriek svojmu veku je film stále pozerateľný, samozrejme brutalita, ktorou šokoval kedysi bola dávno prekonaná. Medzi klady tohto diela patrí ústredné duo Christopher George a Robert Ginty, ktoré pôsobí tak tvrdo, až sa zdá, že pod ich pohľadmi sa aj kameň na prach obratí. Navyše tá atmosféra špinavého New Yorku je svojim spôsobom očarujúca. Horšie je to už s dejom, ktorý je viac ako prihlúply a samotný koniec vyzerá ako keby došli tvorcom nápady, nie že by ich mali predtým nejako veľa, alebo financie, tie tiež nemali na rozdávanie... ()

choze 

všechny recenze uživatele

Robert Ginty si hraje na Taxikáře a Přání smrti, jenže zcela postrádá jak de Nirův (respektive jakýkoliv) herecký talent a Bronsonovo charizma, tak kvalitní scénář a režiséra. Takže navzdory tomu, že se jde rychle na věc, je výsledkem béčková nuda, které nepomůže ani hromada výbuchů, plamenomet a pár pěkných záběrů pozdně sedmdesátkového New Yorku s mrakodrapy svítícími do noci a vybydlenými ghetty s napůl shořelými baráky. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (4)

  • V čase svojho uvedenia rozpútal film kontroverzné reakcie kvôli miere obsiahnutého násilia. Aby sa mohol dostať do distribúcie, boli tie najkrvavejšie scény vystrihnuté. (beso74)
  • Do úlohy Johna Eastlanda bol pôvodne obsadený Joseph Bottoms, avšak kvôli vysokým finančným nárokom bol nahradený Robertom Gintym. (beso74)
  • Úvodná scéna vo Vietname stála 400,000 amerických dolárov, čo je pätina nákladov na celý film. (beso74)

Reklama

Reklama