Hurá na fotbal

(festivalový název)

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sportovní

Argentina / Španělsko / Indie / USA, 2013, 106 min

Parádní jakopixar animák.(20.3.2015)

Celkom príjemná animovaná oddychovka. Keby bol film v americkej produkcii, asi by sa u mňa na 4 hviezdy nevyškriabal, no na argentínsky pokus je to veľmi pekné. Zároveň iba v originálnom znení má film s najväčšou pravdepodobnosťou svoje osobité čaro. Žiadny hlboký príbeh, no príjemné pozeranie.(21.9.2016)

Ač fotbal nesnáším a nechápu, co na něm kdo vidí, kromě chlapů honících se na velkém zeleném hřišti za míčem, tak tohle bylo famózní. Bavilo to, jednotlivé postavy přesně odpovídaly svým charakterovým rysům a měli jste tam přehlídku od šikanizéra, přes blbečka, chytrolína, emaře, babi z vesnice, zlodějíčka, kněze, macha až po namakaného policajta s hláskem holčičky. Když Ace kopl Amadea do nohy, tak jako sorry.. ale s těmi jeho hůlčičkami, by mu dávno uletěla, ne že ji měl jen zlomenou. Taky to mělo plus, že jsem si zase po delší době procvičila španělštinu (a taky pro mě naprosto nové slovo futbolín - zní to jako nějaký český/slovenský novotvar zdrobněliny, ale je to fotbálek ve španělštině) a rozhodně všem doporučuju podívat se na to v originále, protože to tomu dodá úplně jinou atmosféru. Nejlepší scéna byl však výbuch laboratoře... zpomalený záběr, jak padá šroubek do stroje, vznikne jiskra, spojí se s těmi výbušnými plyny a buuum.. a pak lítajícíc panáčci a zpomalené záběry.. Olé oleoleole, hořící paruka až po Čauuuuu.(27.7.2015)

• MikeCool

Ryze fotbalový animák z Argentiny, který mě bohužel neoslovil a postupem času začal svým nezáživným dějem hodně nudit. PS: Poprvé se mi stalo, že jsem sledoval film v kině úplně sám! ___ (Cinestar, Hradec Králové)(12.8.2015)

Otevírací fotbalová variace na ikonickou sekvenci z 2001: Vesmírná Odysea navnadí, pak je to ale ta nejjednoduší klišé pohádka s lidskými charaktery, které už tvůrci snad nemohli více odbýt. Co se týče malých fotbalistů, je to mnohem lepší, ale banalitu příběhu už to nepřebije. Pozitivní je, že opravdu lze v Argentině udělat animák technicky téměř na úrovni pětinásobně dražších projektů od Pixaru. Smutné je, že finální fotbalový zápas je fantasticky udělaný, má emoce, srdíčkou, adrenalin a skvělý fotbal (zpomalovačky), takže nezbývá než litovat, proč to nešlo v předchozích desítkách minut.(7.4.2014)

• - Jedná se o první animovaný film argentinského režiséra Juana Josého Campanelly. (Plechpetr)

• - Jedná se zatím o nejdražší argentinský film všech dob - stál 21 milionů dolarů. (Stoka)

• - Film je založen na krátkém příběhu „Paměti Righta Wingera" uznávaného argentinského spisovatele Roberta Fontanarrosy. (Plechpetr)