Hurá na fotbal

Foosball

(festivalový název)

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sportovní

Argentina / Španělsko / Indie / USA, 2013, 106 min

Musím povedať, že ide o celkom pohodový animák. Vyzerá to pekne, máme tu pár sympatických postáv a príbeh hoci poznáme a vieme ako to bude pokračovať (väčšinou) nie je vyslovene zlý alebo nudný. Jediné čo by som povedal je, že humor je trošku mimo, ale to je asi tak jediné čo by som vytkol. Inak ide o celkom fajn film, na ktorý sa dobre pozerá a človek si ho dokáže užiť.(24.5.2015)

Parádní jakopixar animák.(20.3.2015)

• ORIN

Zápletka je stejně chatrná jako argentinská demokracie, hlavní hrdina je krajně nesympatický a celý film vlastně o fotbale zase tolik není, jak by se mohlo na první pohled zdát. Animaci není co vytknout a vlastně se není, čemu divit, že film měl v Argentině takový komerční úspěch. Celé to nicměné působí příliš vykonstruovaně. Hlavně, aby se natočil nějaký film s tématem v Jižní Americe tolik milovaného sportu.(22.3.2016)

• MikeCool

Ryze fotbalový animák z Argentiny, který mě bohužel neoslovil a postupem času začal svým nezáživným dějem hodně nudit. PS: Poprvé se mi stalo, že jsem sledoval film v kině úplně sám! ___ (Cinestar, Hradec Králové)(12.8.2015)

Nevím, jestli je to tou fotbalovou tematikou, anebo prostě jen tím, jak se to snaží být za každou cenu líbivé, ale nakonec mě to bavilo, i když mě první hodina nedokázala moc dostat. Jasně, je to všechno moc předvídatelné, klišovité, ale i tak ten příběh o lásce a o síle ducha funguje. Naivní, hloupé, ale jednou za čas mi to asi stačí.(27.7.2016)