Batesův motel (TV seriál)

Bates Motel

Drama / Mysteriózní / Horor / Thriller

USA, 2013 - 2017, 32 h 57 min (Minutáž: 40x50 min)

Chris Bacon

Freddie Highmore, Vera Farmiga, Max Thieriot, Olivia Cooke, Nestor Carbonell, Nicola Peltz, Mike Vogel, Kenny Johnson, Keegan Connor Tracy, Ian Tracey, Kevin Rahm, Jere Burns, Kathleen Robertson, Conchita Campbell, W. Earl Brown, David Cubitt, Aliyah O´Brien, Terry Chen, Ian Hart, Hiro Kanagawa, Diana Bang, Keenan Tracey, Paloma Kwiatkowski, Brittney Wilson, Michael O'Neill, Michael Eklund, Rebecca Creskoff, Diana Pavlovská, Richard Harmon, Peter Bryant, Sarah Grey, Chad Rook, Francis X. McCarthy, Michael Vartan, Tracy Spiridakos, Catherine Lough Haggquist, Matthew MacCaull, Vincent Gale, Ryan Hurst, Joshua Leonard, Kim Kondrashoff, Geoff Gustafson, Jenna Romanin, Peter Stebbings, Tomiwa Edun, Emmalyn Estrada, Agam Darshi, Matthew Mandzij, Andrew Howard, Farrah Aviva, Lini Evans, Martin Cummins, Paul Jarrett, Michael Rogers, Anika Noni Rose, Nick Hunnings, Aaron Pearl, Darren Moore, Uma Jama, Madyson Parsons, Christian Bower, Martin Novotny, Dan Zukovic, Travis Breure, Stephen Boersma, Barry Nerling, Don MacKay, Lara Gilchrist, Ben Cotton, Alexander Calvert, Robert Moloney, Brendan Fletcher, Veena Sood, Sunita Prasad, Andrew Airlie, John Cassini, Garfield Wilson, Robert Mann, Tom McBeath, Wilson Bethel, Valerie Tian, Fiona Vroom, Carolyn Adair, Francisco Cano, José Vargas, Scott Patey, Angela Moore, Lindsay Collins, Yoshie Bancroft, Tiffany Sheppard, Matt Ellis, Mercedes de la Zerda, Dustin Schwartz, Jillian Fargey, D. Harlan Cutshall, Gillian Barber, Loretta Walsh, Broadus Mattison, Larry Hoe, Harrison MacDonald, Evans Johnson, Ted Cole, Jenn Bird, Cameron McDonald, Carter Kinsella, Allyson Grant, Christopher Pearce, Jackie Blackmore, Lee Tomaschefski, Sarah Hayward, Beckham Skodje, Dolores Drake, Peter New, Patti Allan, Joel Montgrand, Natalie von Rotsburg, Bonnie Hay, Primo Allon, Byron Noble, Christian Michael Cooper, Natalie Moon, Christa Andersen, Todd Thomson, Eva Day, Courtney Richter, Aaron Hutchinson, Manny Jacinto, Ally Warren, Trish Allen, Monice Peter, Aubrey Arnason, Johanna Marlowe, Jesse Reid, Shaun Omaid, Jason Edward Coleman, Steve Makaj, Colleen Winton, Damon Gupton, Karin Konoval, Jaime Ray Newman, Jim Shield, Elizabeth Weinstein, Sachin Sahel, Gerardo Barcala, Louis Ferreira, Karina Logue, Elizabeth Greer, Kwesi Ameyaw, Marshall Allman, Kelly-Ruth Mercier, Marc-Anthony Massiah, Jason Asuncion, Daniel Jacobsen, Terence Kelly, Alexia Fast, Keegan Connor Tracy (a.z.), Lindsey Ginter, Alessandro Juliani, Carmen Moore, Jay Brazeau, Molly Price, Sarwan Badesha, Lisa MacFadden, Rihanna, Devielle Johnson, Paola Botero, Isabelle McNally, Brooke Smith, Austin Nichols, Vivian Lanko, Andrea Brooks, Daniel Boileau, Alison Matthews, Sam Vincent

// 1. séria = 80 % //(4.10.2013)

Po prvním díle převládá víc než spokojenost, a snad i zvědavost, kam se to bude posouvat dál. A na sžití s postavama vystačil hned pilot, což je fajn. S hodnocením počkám min. do 5. dílu, posrat se to může kdykoliv.(25.3.2013)

• MoiJe

Do cca s01e03: Možno niekedy dopozerám maratónovo, prebežne sa mi do toho ale nechce. Norma mi pripadá len o chĺpok manipulátorskejšia než iné hollywoodske mamičky vykreslené ako dobré starostlivé matky. A dej sám o sebe proste zas tak nezaujal.(16.4.2013)

• KevSpa

Pilot: Má to atmosféru, herecké výkony ústřední dvojice podle předpokladů výtečné a psychologie postav zatím vykreslená na jedničku. 80%(22.3.2013)

Po první sérii na to asi kašlu... Je to víceméně o ničem protože ta cesta mezi prvním dílem a teoretickým finishem, který známe z Psycha, je relativně jasný a veškeré ty protoče, kolotoče veletoče které se nám tu snaží scénáristi servírovat jsou jen jakási nadstavovaná vata... Herecky je to asi v mezích... Vera je perfektní (z takové matky by mi taky mrdlo v kouli) a Highmore, přestože mě celou dobu svým projevem nepříjemně iritoval, je vlastně svým způsobem přesně "perkinsovský"..Ostatní si jedou šedý průměr.... Nápad dobrej, moderní look taky nevadí, ale dějově je to prostě bída..(6.11.2016)

• - Postava Normana Batesa (Freddie Highmore) je inšpirovaná sériovým vrahom Edwardom Theodorom Geinom, ktorý bol v roku 1968 usvedčený z niekoľkých vrážd a odsúdený na doživotie v psychiatrickom ústave. (Greenpeacak)

• - Seriál se oproti filmu odehrává v jiném fiktivním městě. Zatímco seriál se odehrává ve White Pine Bay v Oregonu, snímek se odehrával v kalifornském Fairvale. (NormanBates)

• - V 5. díle 1. série sedí Dylan (Max Thieriot) v dodávce se spolupracovníkem Ethanem (Terry Chen). Přistoupí k nim muž, který na Ethana vystřelí z levé strany do krku. Když mu Dylan pomáhá ven z dodávky, drží si Ethan pravou stranu krku a na levé nemá ani škrábnutí. (Mr.nachos)