Batesův motel (TV seriál)

Bates Motel

Drama / Mysteriózní / Horor / Thriller

USA, 2013 - 2017, 35 h 57 min (Minutáž: 50x50 min)

Chris Bacon

Freddie Highmore, Vera Farmiga, Max Thieriot, Olivia Cooke, Nestor Carbonell, Nicola Peltz, Mike Vogel, Kenny Johnson, Keegan Connor Tracy, Ian Tracey, Kevin Rahm, Jere Burns, Kathleen Robertson, Conchita Campbell, W. Earl Brown, David Cubitt, Aliyah O´Brien, Terry Chen, Ian Hart, Hiro Kanagawa, Diana Bang, Keenan Tracey, Paloma Kwiatkowski, Brittney Wilson, Michael O'Neill, Michael Eklund, Rebecca Creskoff, Diana Pavlovská, Richard Harmon, Peter Bryant, Sarah Grey, Chad Rook, Francis X. McCarthy, Michael Vartan, Tracy Spiridakos, Catherine Lough Haggquist, Matthew MacCaull, Vincent Gale, Ryan Hurst, Joshua Leonard, Kim Kondrashoff, Geoff Gustafson, Jenna Romanin, Peter Stebbings, Tomiwa Edun, Emmalyn Estrada, Agam Darshi, Matthew Mandzij, Andrew Howard, Farrah Aviva, Lini Evans, Martin Cummins, Paul Jarrett, Michael Rogers, Anika Noni Rose, Nick Hunnings, Aaron Pearl, Darren Moore, Uma Jama, Madyson Parsons, Christian Bower, Martin Novotny, Dan Zukovic, Travis Breure, Stephen Boersma, Barry Nerling, Don MacKay, Lara Gilchrist, Ben Cotton, Alexander Calvert, Robert Moloney, Brendan Fletcher, Veena Sood, Sunita Prasad, Andrew Airlie, John Cassini, Garfield Wilson, Robert Mann, Tom McBeath, Wilson Bethel, Valerie Tian, Fiona Vroom, Carolyn Adair, Francisco Cano, José Vargas, Scott Patey, Angela Moore, Lindsay Collins, Yoshie Bancroft, Tiffany Sheppard, Matt Ellis, Mercedes de la Zerda, Dustin Schwartz, Jillian Fargey, D. Harlan Cutshall, Gillian Barber, Loretta Walsh, Broadus Mattison, Larry Hoe, Harrison MacDonald, Evans Johnson, Ted Cole, Jenn Bird, Cameron McDonald, Carter Kinsella, Allyson Grant, Christopher Pearce, Jackie Blackmore, Lee Tomaschefski, Sarah Hayward, Beckham Skodje, Dolores Drake, Peter New, Patti Allan, Joel Montgrand, Natalie von Rotsburg, Bonnie Hay, Primo Allon, Byron Noble, Christian Michael Cooper, Natalie Moon, Christa Andersen, Todd Thomson, Eva Day, Courtney Richter, Aaron Hutchinson, Manny Jacinto, Ally Warren, Trish Allen, Monice Peter, Aubrey Arnason, Johanna Marlowe, Jesse Reid, Shaun Omaid, Jason Edward Coleman, Steve Makaj, Colleen Winton, Damon Gupton, Karin Konoval, Jaime Ray Newman, Jim Shield, Elizabeth Weinstein, Sachin Sahel, Gerardo Barcala, Louis Ferreira, Karina Logue, Elizabeth Greer, Kwesi Ameyaw, Marshall Allman, Kelly-Ruth Mercier, Marc-Anthony Massiah, Jason Asuncion, Daniel Jacobsen, Terence Kelly, Alexia Fast, Keegan Connor Tracy (a.z.), Lindsey Ginter, Alessandro Juliani, Carmen Moore, Jay Brazeau, Molly Price, Sarwan Badesha, Lisa MacFadden, Rihanna, Devielle Johnson, Paola Botero, Isabelle McNally, Brooke Smith, Austin Nichols, Vivian Lanko, Andrea Brooks, Daniel Boileau, Alison Matthews, Sam Vincent, Nicholas Carella, Danny Mac, Cameron Forbes, Luke Roessler, Carlton Cuse, Teryl Rothery, Al Sapienza, Raphael Sbarge, Micheal Doonan

Seriál, ke kterému jsem si musel hledat asi dva první díly cestu. Předností Bates Motelu je nepochybně herecký ansámbl, který je velmi přesvědčivě a zábavně režírován. Norma Bates (v parádním provedení Verou Farmigou) je úchvatná - přesně ten typ filmové postavy, kterou milujete i nenávidíte zároveň. Velmi znepokojivý je fakt, že již od samého začátku víte, že nic nemůže skončit dobře. Proto je jakékoliv fandění hlavním postavám velmi stíženo, což dělá z Bates Motelu až trochu masochistickou seriálovou lahůdku. Rád bych se, jak mám ve zvyku, věnoval i hudbě, ale vlastně si vůbec nevybavuju, jakou hraje v celém seriálu roli. Což může být obrovská lichotka nebo taky jasný průšvih.(8.7.2013)

No konečně. Čekání na kvalitní seriálový počin, který by měl tu správnou atmosféru, bylo dlouhé, ale vyplatilo se. „Batesův Motel“ je seriál, který mám chuť sledovat. A ne sem tam, když to zrovna „náhodou zapnu“ (jako u většiny podobných seriálů), ale každý díl. Menší odběhnutí od Ostrovní produkce mě snad nezabije, hlavní představitel je ostatně Brit, takže...;-) První série: 85%. Labilní postavy, dobře rozvržený děj, zajímavá iluze původního "Psycha" (zařízení domu, styl oblékání atd. vs. iPhony a další vymoženosti jednadvacátého století). Druhá série: 70%. Oproti první sérii pokles (že by docházely nápady?), ukončení sledování ale zatím nehrozí. Kdyby byla celá série tak nadupaná jako poslední tři díly... Třetí série: X%. Čekám na českou premiéru. Oblíbené postavy: Dylan Massett (Thieriot mě zaujal už jako Bug v Cravenově ne příliš povedeném „My Soul To Take“), Norma Bates (skvělá Vera Farmiga), šerif Romero, Norman Bates (no nevím, nevím, jestli si Willy Wonka vybral správné dítě XD). Prozatímně 4* a doufám v menší "nápravu".(31.1.2015)

Celkem zklamání a nebýt přítomnosti vždy výtečné Very Farmigy, byl by to průser ještě větší. Přesto se pár zajímavých scén najde, ale scénář klouže jen po povrchu, sterilně, tak jak to má 9 z 10-ti seriálů současnosti ve zvyku. Což je škoda, páč kromě Very se tu v roli starého známého Normana i docela vytáhl starý známý Freddie Highmore. Bohužel, zatím je z toho pro mě jen o trošku lepší (a krvavější) teen-age seriál parazitující na slavném jméně... Aktualizováno: Po šesti dílech s tímhle seriálem končím, děj je jen uměle nahozenej, nemá to žádnou atmosféru a většina postav se chová přinejmenším dementně. Jak už jsem psal, nebýt Very, je to zapomeníhodná blbost. Ale jako reklama na ifoun to docela ujde aneb můžete na tom psát esemesky, můžete si s tím svítit jak s baterkou a -pozor, teď to začne být zajímavé- můžete s tím i volat :-O 2,5*(27.4.2013)

Konečně další, mně vyhovující žánr u seriálu. Hned po prvním díle jsem se hnal do stahování dalšího, děj mě okamžitě zaujal a do seriálu vtáhl, herecké obsazení ovšem vzalo také za své. Dvojice Vera Farmiga a Freddie Highmore je spolu překvapivě vynikající a je to právě Farmiga, která po snímku "Orphan" do tohoto hororového seriálu skvěle zapadá a přináší do něj ještě větší hororovou a záhady plnou atmosféru. Jsem u 4. dílu a v každém z nich se stává nečekaný zvrat v ději, což dělá každý díl výjimečný a ne nudně stereotypní. Doufám ale, že se tento seriál ještě delší dobu udrží a nerozplzne se hned v první sérii. Po 4 dílech, to bohužel ještě posoudit nemohu :)(13.4.2013)

Prequel k Psychu a hneď prvá časť je výborná. Atmosféra dobrá, réžia tiež, herci zatiaľ sympatický a herecky to rovnako vyzerá byť zvládnuté. Podľa očakávania exceluje Vera Farmiga. Najväčšia haluz na tom je, že sa to odohráva v súčasnosti... Totiž vhĺbite sa do seriálu kde oblečenie, účesy, interiéry a exteriéry zodpovedajú dobe v akej by sa to asi približne malo odohrávať, no zrazu zastane kočka na najnovšom bavoráku, chalan vytiahne dotykový mobil ... proste no je to zaujímavá kombinácia.(21.3.2013)

• - Když slečna Watsonová (Keegan Connor Tracy) v 10. epizodě 1. série říká Normanovy (Freddie Highmore), že se půjde rychle převléknout, má ramena holé. Když je však v zrcadle vidět, jak si sundává šaty, má černou podprsenku s ramínkami. (Žralok)

• - Scénář k 8. dílu 4. série "Unfaithful" napsal samotný představitel hlavní postavy Freddie Highmore. (Sweepy)

• - Seriál se oproti filmu odehrává v jiném fiktivním městě. Zatímco seriál se odehrává ve White Pine Bay v Oregonu, snímek se odehrával v kalifornském Fairvale. (NormanBates)