Batesův motel (TV seriál)

Bates Motel

Drama / Mysteriózní / Horor / Thriller

USA, 2013 - 2016, 28 h 27 min (Minutáž: 20x50 min)

Chris Bacon

Freddie Highmore, Vera Farmiga, Max Thieriot, Olivia Cooke, Nestor Carbonell, Nicola Peltz, Mike Vogel, Kenny Johnson, Keegan Connor Tracy, Ian Tracey, Kevin Rahm, Jere Burns, Kathleen Robertson, Conchita Campbell, W. Earl Brown, David Cubitt, Aliyah O´Brien, Terry Chen, Ian Hart, Hiro Kanagawa, Diana Bang, Keenan Tracey, Paloma Kwiatkowski, Brittney Wilson, Michael O'Neill, Michael Eklund, Rebecca Creskoff, Diana Pavlovská, Richard Harmon, Peter Bryant, Sarah Grey, Chad Rook, Francis X. McCarthy, Michael Vartan, Tracy Spiridakos, Catherine Lough Haggquist, Matthew MacCaull, Vincent Gale, Ryan Hurst, Joshua Leonard, Kim Kondrashoff, Geoff Gustafson, Jenna Romanin, Peter Stebbings, Tomiwa Edun, Emmalyn Estrada, Agam Darshi, Matthew Mandzij, Andrew Howard, Farrah Aviva, Lini Evans, Martin Cummins, Paul Jarrett, Michael Rogers, Anika Noni Rose, Nick Hunnings, Aaron Pearl, Darren Moore, Uma Jama, Madyson Parsons, Christian Bower, Martin Novotny, Dan Zukovic, Travis Breure, Stephen Boersma, Barry Nerling, Don MacKay, Lara Gilchrist, Ben Cotton, Alexander Calvert, Robert Moloney, Brendan Fletcher, Veena Sood, Sunita Prasad, Andrew Airlie, John Cassini, Garfield Wilson, Robert Mann, Tom McBeath, Wilson Bethel, Valerie Tian, Fiona Vroom, Carolyn Adair, Francisco Cano, José Vargas, Scott Patey, Angela Moore, Lindsay Collins, Yoshie Bancroft, Tiffany Sheppard, Matt Ellis, Mercedes de la Zerda, Dustin Schwartz, Jillian Fargey, D. Harlan Cutshall, Gillian Barber, Loretta Walsh, Broadus Mattison, Larry Hoe, Harrison MacDonald, Evans Johnson, Ted Cole, Jenn Bird, Cameron McDonald, Carter Kinsella, Allyson Grant, Christopher Pearce, Jackie Blackmore, Lee Tomaschefski, Sarah Hayward, Beckham Skodje, Dolores Drake, Peter New, Patti Allan, Joel Montgrand, Natalie von Rotsburg, Bonnie Hay, Primo Allon, Byron Noble, Christian Michael Cooper, Natalie Moon, Christa Andersen, Todd Thomson, Eva Day, Courtney Richter, Aaron Hutchinson, Manny Jacinto, Ally Warren, Trish Allen, Monice Peter, Aubrey Arnason, Johanna Marlowe, Jesse Reid, Shaun Omaid, Jason Edward Coleman, Steve Makaj, Colleen Winton, Damon Gupton, Karin Konoval, Jaime Ray Newman, Jim Shield, Elizabeth Weinstein, Sachin Sahel, Gerardo Barcala, Louis Ferreira, Karina Logue, Elizabeth Greer, Kwesi Ameyaw, Marshall Allman, Kelly-Ruth Mercier, Marc-Anthony Massiah, Jason Asuncion, Daniel Jacobsen, Terence Kelly, Alexia Fast, Keegan Connor Tracy (a.z.), Lindsey Ginter, Alessandro Juliani, Carmen Moore, Jay Brazeau, Molly Price, Sarwan Badesha, Lisa MacFadden

Pilotná časť bola pre mňa obrovským sklamaním, nielen čo sa týka chémie vo vzťahu matky a syna, ale aj umelo vytvoreného napätia. Tento pseudomoderný prístup skrátka nie je výborným riešením, ale čo sa týka možností a schopností zainteresovaných, asi jediným možným. Postupne som si teda nato zvykol, ale žeby som oslavoval? Ani zďaleka! Aj napriek všetkému si pozriem aj druhú sériu.(27.9.2013)

Jinak nesympatický Veře Farmize tahle role prostě sedla, stejně tak lehce slizkej Freddie. Oceňuju, že se děj odehrává v TOM motelu, ale je to zasazený do dnešní doby, což tomu dodává neskutečněj říz. Co se děje na pozadí, myslim tim obchod s Asiatkama, mi je uplně jedno, hlavně že je to to správný psycho :)(3.6.2013)

Může mi někdo říct, proč tento vynikající seriál sesadili z pátečho vysílání na dvojce v celkem dobrém čase na sobotu do už velmi hodně pozdních hodin? Kdyby tu procenta nebyla v červených číslech, ale byla hodně dole v modrých, pochopím, ale toto? Copak už to nikdo nesleduje? PS: Dle celkem nadšených komentářů, ve kterých bych se chvílemi i našla, usuzuji, že sleduje...(15.2.2015)

Mám rád Alfreda Hitchocka, jeho Psycho, postavu Normana Batese a Veru Farmigu, takže jsem si tento seriál nemohl prostě jen tak nechat ujít, ikdyž teda zrovna dvakrát nemusím Freddieho Highmora, který zde (k mé smůle?) hraje hlavní roli. Příběh se narozdíl od původního Psycha odehrává v přítomnosti, což ale není na škodu, protože je to zase o kus blíž, nám, mladším generacím. Z herců mě samozřejmě zaujala nejvíce již výše zmíněná Vera Farmiga, jejíž Norma to nemá v životě vůbec jednoduché: sexuální obtěžování, hotel, milostné trable a v neposlední řadě dva synové, z nichž ani jeden zrovna není úplně "v cajku". Jinak 1. série byla skvělá, zápletky a pointy dobře vymyšlené, takže určitě nebudu otálet nad zhlédnutím další série. Zkrátka solidní seriál s kvalitním námětem a vesměs i se sympatickým hereckým obsazením.(29.7.2013)

Jaro 2013 přineslo dva seriály představující prequely slavných "ne-tak-úplně-hororů" let minulých a narozdíl od Hannibala, který mě nijak zvlášť nedostal, mě Bates Motel velmi příjemně překvapil. První série (85%): Rozhodně zaujala a to i přesto, že nejsem bůhvíjaký fanoušek původního Psycha. Bavil jsem se více než dobře, a to nejen díky poměrně poutavé příběhové linii, ale také díky dobře zvoleným hercům, kterým šéfuje výtečná matka Vera Farmiga. Seriál byl podle mě na vrcholu po 6. díle, potom přišly o něco slabší epizody, ale pořád to vidím na (slabších) pět hvězdiček. Snad se druhá série ponese v rytmu té první... Druhá série (80%): Těžko porovnávat po roce, když si člověk už jen stěží pamatuje sérii první, nicméně bych řekl, že kvalita určitě nijak zvlášť nepoklesla. Stále se jedná o poutavý seriál s výbornými momenty a skvěle hrající ústřední psycho-dvojicí. Co mě trochu vadí je ten děj okolo, který působí trochu jak pěst na oko. Chápu, že se všechno nemůže točit jen kolem Normy a Normana, ale proboha, vždyť tam je už víc mrtvol než jich měl na svědomí Arnold v Komandu. Tohle vážně není poklidné, nudné městečko, kde se nic neděje (viz Psycho 1960). Samozřejmě je fajn že se něco děje, ale působí to mnohdy až přehnaně. Asi bych vymyslel nějakou lepší "vatu". Nicméně to není nějaký závažný problém, kvůli kterému bych měl seriál zatracovat. Bavím se víc než dobře a jsem zvědavý jak to bude dál... Třetí série (85%): Seriál si stále udržuje velmi dobrou kvalitu, řekl bych, že je to stále na podobné úrovni jako předchozí série. Dějově poměrně zajímavé a některé momenty jsou přímo skvělé po atmosférické stránce. Seriál zřejmě těží z toho, že je vždy jen deset epizod. Z toho by si mohly vzít příklad ostatní dvaceti a více epizodové seriály. Kvalita přebíjí kvantitu!(16.7.2013)