poster

Oculus

Psychologický / Horor

USA, 2013, 104 min

Režie:

Mike Flanagan

Producenti:

Trevor Macy

Střih:

Mike Flanagan

Scénografie:

Russell Barnes

Kostýmy:

Lynn Falconer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pilda17
  ****

  Povedený horor, který se pyšní zájmena stylem vyprávění. Prolíná se minulost s přítomností a to může být ze začátku docela problém. Chvilku trvalo než jsem se do toho dostal a pochopil, oč vlastně jde. Není to chyba, ale ze začátku to docela vadí. Teprve když jsem si dal vše dohromady, začala pořádná jízda. Od první poloviny výborná atmosféra a obrovské napětí, které se táhlo až do konce. Já si nemohu ztěžovat, duchařiny jsou má krevní skupina, takže nebýt trošku zmateného začátku a trošku nemastných hlavních herců, šel bych do plného počtu. Druhé zhlédnutí teprve rozhodne jestli si Oculus zaslouží plný počet .. 8/10 = 85%(1.6.2014)

 • J*A*S*M
  *****

  Zjevení. V době, kdy většinový divák hodnotí kvalitu hororu dle počtu a účinnosti lekaček, to takto nezvykle vyprávěná duchařina zaměřená na postavy nebude mít vůbec lehké, ale já vlastně nemůžu být spokojenější. Příběh o zrcadle, v němž sídlí zlo, jež se dostane svým vlastníkům do hlavy a zatáhne je do šílenství. A to ve dvou časových rovinách, jež Flanagan vypráví souběžně a navíc je do sebe různě prolíná. Kdybych měl vybrat jedno slovo, které Oculus nejlépe popisuje, vybral bych "tíživý". Postavy jsou sympatické, člověk by jim hrozně přál šťastný konec, ale zlo skryté v zrcadle je silnější. A ta tíha, beznaděj, na diváka prostě dopadne. Spíš než k Insidious, The Conjuring a podobným moderním duchařinám má Oculus blíž třeba ke Kubrickovu Osvícení - právě tím pomalým, ale důsledným budováním bezútěšné atmosféry. Herci jsou bez výjimky výteční, technická stránka bezchybná. Kdo tedy preferuje znepokojivý slow-burn před strašidelnou atrakcí, neměl by váhat ani minutu. Absentia nebyla náhoda, jsem zvědavý, co přijde dál. Oculus je úspěšně proměněnou šancí vstoupit do první hororové ligy.(25.5.2014)

 • Hrabka
  ****

  Psát komentáře by mělo být povolováno až po lékařském vyšetření a předložení dokladu o tom, že člověk není magor. Nesmrděly by tu pak komentáře takových individuí jako ŽIJÍCÍDEMENT (zdejší uživatelé už jsou určitě zvyklí, nejvíce ostudné je ale to, že tyhle kecy jsou na očích nepřihlášeným). Dokážu pochopit, že to někoho nebavilo a že tomu dá špatný hodnocení, ale ty kecy v některých komentářích to je něco hroznýho... K filmu. Velice dobrá hororová podívaná s opravdu skvělou atmosférou. Nápad s ďábelským zrcadlem sice není nic extra, ale jak zpracováním, tak dějem to film dohnal. Prolínání dvou časových rovin bylo zpočátku zajímavé, nicméně ke konci v tom už byl moc velký guláš. Na plné hodnocení to rozhodně není, film má svoje mouchy, nicméně se jedná o povedenou hororovou podívanou, která je hodna pozornosti. 75%(12.10.2014)

 • Wacoslav1
  *

  Zrcadlo zrcadlo kterej horor je na světě nejnudnější? No tohle je každopádně jeden z aspirantů. Ty woe, že jsem nešel radši do hospody. Hororovej žánr je mrtvej a potvrzuje se to znova a znova. Loňskej Conjuring byl tak jeden ze sta a tahle fraška o vraždícím zrcadle mi to jenom potvrzuje. Fakt žádnej nápad žádná atmosféra v těch hororech nic. Conjuring měl aspoň dobrý lekačky tohle nemá nic. A na nějaký kecy typu, že je to psychologickej horor zvysoka seru. Horor nemá bejt psychologickej. U hororu se člověk má bát a sledovat ho se zatajeným dechem a ne abych se nudil a málem usnul. Jinak další důkaz, že na všechny místní dětičky i ty velebený rádoby hororový odborníky stačí udělat trochu bu bu bu a už potřebujou vyměnit spoďáry. Ehh marnost co dodat dneska se točí furt 50 stejných, dětských, duchařských a démonických hororů jak přes kopírák. Navíc já si nemůžu pomoct když se ty postavy ještě chovají tak dementně, že se rozum zdráhá uvěřit...Ty vole oni mají zrcadlo co všechny oddělá oni to vědí, vědí, že nejde rozbít a, že voddělalo všechny předchozí majitele. Kurva já tohle vedět, tak už ho nechci nikdy v životě vidět, ale určitě si ho nevezmu zase zpátky do baráku abych se mu pomstil. sečteno a podtrženo, další omyl a důkaz, že žánr horor je v hluboké řiti.20%(16.6.2014)

 • EdaS
  ****

  Námětově ohraná záležitost, ale přístup tvůrců je řemeslně poctivý, což se cení. Předností je skutečně tíživá atmosféra, která s vámi zůstane ještě nějakou dobu po závěrečných titulcích. Jo a Karel Gillan je sympoška.(22.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace