Oculus

Psychologický / Horor

USA, 2013, 104 min

Jeden z dalších perfektně děsivých hororů. Tolik temnoty na jednom místě. Výborná zápletka a výborně spletený děj.(15.6.2014)

O režisérovi jménem Mike Flanagan se mluví jako o nástupci Jamese Wana, jestli bude jeho další film dosahovat kvalit alespoň stejné úrovně, jako měl tento horor Oculus, tak by se klidně mohl stát jeho následovníkem. Oculus vůbec neoplývá lekačkami podpořené zvuky pro zvýšení lekavosti, což já mám u filmů rád, zde mi to chybělo, ale na druhou stranu jsem byl rád, protože jsem nemusel býti v pohotovosti a nemusel jsem si vzít bezpečnostní hnědé trenky. :D Prostě to bylo něco jiného, než na co jsem byl zvyklý, proto nemohu dát plný počet, ale jinak jsem zvědavý, co se z tohoto režiséra nakonec vyklube.(1.6.2014)

• Momo_desu

Holý šit! To ako čo malo byť? Všetko mi tam pripadalo odveci aj to čo odveci nebolo bolo odveci. Brat a sestra? Nie, tak to som im vôbec nežrala, tá malá bola lepšie herečka ako tá dospelá a to haló okolo dákeho dokazovania nadprirodzených javov bolo celé smiešne... Stupidné to bolo. Tá história zrkadla to malo potenciál a zrazu sa to uberalo úplne iným smerom, nudilo to a bolo to trápne. Ako povedal priateľ, a plne súhlasím, úplne zbytočný film. A to prelínanie dejov bolo tiež úplne prípičné. Ja sa ani inak neviem vyjadriť bohužiaľ. Neviem ako by som to slušne mohla nazvať...(25.8.2014)

• Peytl

Pro mě jednoznačný důkaz toho, že aukce jsou jen pro nudné zbohatlíky a maloměšťácké trotly, nehledě na to, že jako správný narcis preferuji zrcadla, ve kterých vidím dokonale a v jasných konturách svůj ušlechtilý profil a ne takovou upatlanou, kýčovitou zrůdnost. Podstatně víc napětí zažiji vždy při příhozech na Aukru, na aukci pro lopaty a děsím se vždy o parník víc, než při sledování téhle nudy, tedy aspoň co se týče první hodiny (želpeytla filmy nejsou dvanáctihodinové, tedy až na výjimky), navíc hororové okamžiky při předávání vydraženého předmětu jsou až ultimátně brutální, mé rozšlapané pouzdro na brýle, jehož jsem byl dvacet vteřin hrdým, novým majitelem, by mohlo vyprávět. Zkrátka, větší psycho zažívají traumatizovaní kurýři, kteří svatému doručují balíky a balíčky... jo, a dobrá tedy, přiznám se, já to zkrátka nepochopil. Kdo je tedy ten Onanus?(5.6.2014)

Tak tak průměrná duchařina o kouzelném zrcadýlku zabijáku, které působí na narcise jako spotřebovaná hrstka řádně výživných lysohlávek. Nemůžu říct, že je ten film špatný, ze začátku dokáže zaujmout, obsahuje pár dobrých scén a taky nepříjemnou, byť stereotypní hudbu, ale postupem času a asi i díky stopáži začne trochu ubíjet uzavíráním kruhu, který díru do světa určitě neudělá. Starší, či novější zrcadla mě bavila mnohem víc. 55%(25.5.2014)