Oculus

Scénografie:

Russell Barnes

Kostýmy:

Lynn Falconer

V podstatě se na 90% stotožňuju s komentářem uživatele J*A*S*M a George Stobbart, a jen bych se opakoval po nich. U hororů se nebojím, ale u tohoto sem byl s nervama doslova v háji. Postupnej, ale přímočarej, nekompromisní tlak na diváka, kterej poslední třetinu houstne na kraj psychický únosnosti. Neskutečně zneklidnující, neúprosný a prostě STRAŠIDELNÝ. Špičkově zahraný, perfektní vizual, originální ... Woooow!!!! Tenhle typ hororů nemusím,ale když se to povede, proč ne ... 5/5(26.5.2014)

// Distribútor: Relativity // Počet premietajúcich kín v USA: 2,648 // Otvárací Víkend v USA: $12,005,402 //(15.6.2014)

|90%| Velké překvapení pro mě. Vydařený horor po všech stránkách. Mrzí mě, že se to nedostalo k nám do kin, ale nevadí. Samozřejmě se to ještě nějak doladit dalo, ale rozhodování mezi 4 a 5 hvězdou jsem nakonec překonal. Příběh a hlavní téma zrcadlo. A okolo toho zrcadla se to furt točilo, takže zajímavých nápadů zde bylo víc než dost. Jistě, vše bylo spracováno poměrně jednoduše, ale to vůbec nebyl problém. Malý rozpočet zde nevadil. Úvod byl rychlý, obyčejný, ale pak se šlo hned na věc. Zezačátku jsem pár minut tápal než jsem si zvykl na styl – vracení do minulosti (flashbacky) a dění v současnosti. To se neustále prolínalo, takže až když jsem se začal pořádně orientovat, tak se mi to líbilo víc a víc. Lekaček tu pár máme, ale spíš mě zaujala děsivost a temné chvíle v domě. R-kové převedení zde rozhodně využito bylo. Ne nějak naplno, ale přeci děsivě vyhlížející žena, která se díky tajemným schopnostem chtě nechtě stala děsivou bytostí, trocha krve, střepy v puse jedné postavy atd. Herecká sestava byla mladá – tím myslím hlavní hereckou dvojici. Nejvíce mě zaujala mladá holka, která o hrůzostrašnosti a velké moci zrcadla věděla moc a měla toho dost naplánované. Zato její bratr se tam spíš motal či jí překážel, ale svou roli zvládnul dokonale. Sice se toto nedá nějak srovnávat, ale přiřadil bych to trochu k hororům Insidious 1,2, V zajetí démonů apod, ale jak píši, nedá se to moc srovnávat, ale já ty horory, které se odehrávají po většinu času v domě mám tak rád. Tempo má snímek vzestupné, takže čím víc se to blížilo ke konci, tím víc se mi to líbilo. Co se týče závěru, jak vše dopadlo, chvíli jsem byl zaražen, ale nakonec jsem to ocenil. Takže kult to určitě nebude, což je škoda, ale přesto mě to zaujalo a bavilo víc než dost, takže asi tak. Těžko to dále popisovat – u mě VELKÁ SPOKOJENOST.(27.6.2014)

Nemám problém s ohranými motivy, pokud je režisér namixuje dostatečně zručně a přidá k nim dostatek vlastních nápadů jako právě Flanagan. Ale paradoxně to bylo až moc chytré (racionální technický postup proti duchům), abych se u toho bál, navíc jsem byl zvědavý na to, co se nachází za zrcadlem a vstupuje do našeho světa a ne na rodiče propadající šílenství. Hudba i zrzka v hlavní roli byly fajn, celkově solidní a inspirativní hororová záležitost.(8.6.2014)

• Davies182

Trapné. A zároveň i hrozně smutné. Ve filmové branži totiž neexistuje moc horších věcí, než nechtěně směšný horor. Načež zásadní problém snímku vidím už ve skutečnosti, že tak odporně nevkusné zrcadlo si zaslouží upálit na první pohled, a ne koupi... Nebudete se bát. Budete se smát. A s těmi prvoplánovitými lekačkami už jděte taky laskavě k šípku.(15.6.2014)

• - Natáčení probíhalo v Mobile v americké Alabamě. (rafix)

• - Film pochválil samotný mistr hororu Stephen King. (Fredy)