• bloodcountes
  *****

  Zločin III je luxus největší, závěr ale teprve vydýchávám...(15.3.2015)

 • lioncel
  *****

  Díky námětu = únos malé dívenky a postupného odkrytí ututlaného surového zneužití a následné brutální vraždy mladé dívky, určitě nejmrazivější a zároveň dle mého i nejpovedenější ze všech tří sérií .. tentokráte jde o lehce uvěřitelné temné napínavé nervy drásající drama, ukazující opět špínu z vysoké politiky (ne, že by ta na nižších úrovních byla o moc čistší) a téměř všemocnou sílu a moc ´velkých´ peněz (tedy správněji těch, kteří jimi disponují) .. hnus, vztek a bezradnost vyvolávající závěrečné finále .... ach jo, já bych to zakázal (politické strany) .. protože, i ty nejlepší a nejčistší velké myšlenky a ideje o spravedlnosti a rovnosti a také všemi politiky tolik neustále citované sliby o poctivé službě společnosti vždy stejně nakonec pohřbí ten zatracený všude přítomný ´lidský faktor´ ...(9.11.2014)

 • Marigold
  *****

  Nářez. Největší fluktuace svetrů, schéma jedničky roztažené do většího vnitropolitického měřítka a provedené na poloviční ploše s mnohem větší gradací (s výjimkou cca 6. a 7. dílu se to pořád hýbe kupředu). S trochou nadsázky se tvůrcům podařilo spojit civilní politický thriller Borgen a vizuálně nabušenou temnou detektivku a la Most. Závěr vysloveně brilantní, zdrcující, možná hraniční, ale všechny jeho prvky dokonale v souladu s logikou charakterů a nastolenými motivy. Nikolaj Lie Kaas byl jako parťák skvělá volba, je to taková Lundová se spoustou testosteronu. Zatím nejlepší, co jsem v severském seriálu viděl, sakum prdum.(10.11.2013)

 • Artran
  **

  Ohrané a napotřetí už skutečně úmorné schéma nezachrání ani brilantní kamera Marcela Zyskinda (díky ní přidávám jednu hvězdu). Příběh se potácí odnikud nikam, postavy se chovají stále stejně a jednání únosce jsem dostatečně neuvěřil - kdeže loňské sněhy první série jsou... V žádném případě bych netvrdil, že třetí série je nejlepší. První série sice nebyla dokonalá, ale měla svou autentičnost a všechno skutečně originální bylo řečeno právě v ní. Posuny třetí série (o drobet lepší vykreslení Lundové, jakýs takýs závěr, již zmíněná kamera) jsou příliš malé na to, abych ji jako celek hodnotil kladně. To si dám raděj dalšího Dickense ;)(5.6.2015)

 • DannyBoy80
  *****

  Třetí série pokračuje ve stejné kvalitní lini jako předešlé dvě. Navíc skvělý Kaas. Opět vidíme tři linie, vyšetřování, rodinu a politiku. Parádní seriál a můžu jen doporučit.(30.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace