Takoví normální Američané (TV seriál)

The Americans

V službách KGB

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Akční

USA, 2013, 39x60 min

Alan Caso

Keri Russell, Matthew Rhys, Holly Taylor, Keidrich Sellati, Annet Mahendru, Noah Emmerich, Richard Thomas, Susan Misner, Alison Wright, Lev Gorn, Margo Martindale, Danny Flaherty, Michael Aronov, Frank Langella, Maximiliano Hernández, Lee Tergesen, Cotter Smith, John Carroll Lynch, Rahul Khanna, Wrenn Schmidt, Julia Garner, Reg Rogers, Aimee Carrero, Gillian Alexy, Jefferson Mays, Polly Lee, Derek Luke, Katja Herbers, Tonye Patano, Olek Krupa, Betsy Aidem, Paul Fitzgerald, Natalie Gold, Victor Slezak, Erik Jensen, Richard Kline, Cliff Simon, Scott William Winters, Callie Thorne, Frank Deal, Marmee Cosico, David Vadim, Michael Gaston, Audrey Esparza, Michael Countryman, Marina Squerciati, Geoffrey Cantor, Jeremy Davidson, John Dossett, Chris Sullivan, Kathleen Chalfant, Željko Ivanek, Shuler Hensley, John Bedford Lloyd, George Georgiou, Robert Bogue, Paul Jude Letersky, Michael Oberholtzer, Caitlin Norton, Brian J. Carter, Laura Poe, John Rue, Olivia Nikkanen, Mauricio Ovalle, Marko Caka, Doris McCarthy, Tom Riis Farrell, Lois Smith, Mihran Slougian, Neil Sandilands, Peggy J. Scott, David H. Holmes, Mahadeo Shivraj, Kelly AuCoin, Jeremy Holm, Remy Auberjonois, Bill Heck, Ilia Volok

Vydařená špionážní série z dob studené války a soupeření Spojených států a Sovětského svazu. Zajímavé je neustálé sledování rozporu mezi osobním životem a životem zaprodaným poslání, mezi ohledy na vlast a rozkazy a rodinou. Osvěžující je i fakt, že autoři nedělají ze sovětských špionů ani hlupáky ani všeho schopná monstra, ale sympatické lidi, kterým divák může porozumět a dokonce jim i přát úspěch.(3.10.2015)

• MoiJe

Prestávam sledovať po s01e04. Nie je to zlé, ale zase ani tak dobré. :) Pripadá mi, že sa schéma dosť opakuje a že to bude furt tak nejak podobné a stratila som záujem. // Pilot: Viacmenej predstavuje len postavy a situaciu, v ktorej sa nachadzaju, nieco sudit o serialy sa bude asi dat az po e2. Inak what Ben Nevis said.(2.2.2013)

Napínavé špionážní drámo, velmi dobré herecké obsazení, docela uvěřitelné kulisy osmdesátých let, mediální humbuk okolo blížící se jaderné apokalypsy, zkrátka Reaganův hon na komunistické čarodějnice se vším všudy. A navíc ta vynikající střihová koláž k úvodním titulkům. Občas to sice jde s věrohodností operací lehce přes hranu (zneškodnění Kremlem najatého a obratem odvolaného hitmana, podezřele hustá síť agentů KGB na americkém území), ale to už tak nějak k televizním sériím usilujícím o co nejvyšší sledovanost jaksi patří, koukat na špiona nonstop zírajícího na šifrovací zařízení by masy nejspíš netáhlo. U mě dobrý, bavil jsem se o špetičku více než u aktuální sezóny žánrově spřízněného Homelandu, kde atomového strašáka střídá kolega terorismus. /// 2. sezóna /// aneb Kterak chtěli soudruzi ze Sovětského Svazu ukrást Internet. Je to legrace, tyhle studené žabomyší války.(25.9.2013)

Špionážní retro s propracovanou psychologií postav.(11.4.2013)

po prvom diely je celkom spokojnosť, má to čosi do seba /60%/(26.9.2013)