Takoví normální Američané (TV seriál)

The Americans

V službách KGB

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Akční

USA, 2013, 39x60 min

Alan Caso

Keri Russell, Matthew Rhys, Holly Taylor, Keidrich Sellati, Annet Mahendru, Noah Emmerich, Richard Thomas, Susan Misner, Alison Wright, Lev Gorn, Margo Martindale, Danny Flaherty, Michael Aronov, Frank Langella, Maximiliano Hernández, Lee Tergesen, Cotter Smith, John Carroll Lynch, Rahul Khanna, Wrenn Schmidt, Julia Garner, Reg Rogers, Aimee Carrero, Gillian Alexy, Jefferson Mays, Polly Lee, Derek Luke, Katja Herbers, Tonye Patano, Olek Krupa, Betsy Aidem, Paul Fitzgerald, Natalie Gold, Victor Slezak, Erik Jensen, Richard Kline, Cliff Simon, Scott William Winters, Callie Thorne, Frank Deal, Marmee Cosico, David Vadim, Michael Gaston, Audrey Esparza, Michael Countryman, Marina Squerciati, Geoffrey Cantor, Jeremy Davidson, John Dossett, Chris Sullivan, Kathleen Chalfant, Željko Ivanek, Shuler Hensley, John Bedford Lloyd, George Georgiou, Robert Bogue, Paul Jude Letersky, Michael Oberholtzer, Caitlin Norton, Brian J. Carter, Laura Poe, John Rue, Olivia Nikkanen, Mauricio Ovalle, Marko Caka, Doris McCarthy, Tom Riis Farrell, Lois Smith, Mihran Slougian, Neil Sandilands, Peggy J. Scott, David H. Holmes, Mahadeo Shivraj, Kelly AuCoin, Jeremy Holm, Remy Auberjonois

Pro me osobne pravdepodobne nejlepsi serial roku 2013. Zadny z dalsich sledovanych serii se mi svymi charaktery nedostal takto pod kuzi. Nekažte si zážitek nesmyslnym srovnáváním s Homelandem. Cokoliv řešícího spiony a konspirace ted vsichni srovnavaji s Homelandem. U tehle serie by to byla skoda, prestoze minimalne znelka k tomu opravdu vybizi a Homeland silne evokuje. To je asi tak veskera podobnost. Je to dramaticky velmi pekne vystavene a intenzivni, dobre zahrane a s pribyvajicimi dily se imho i zlepsuje zapletka a kvalita scenare, emoce se prohlubuji, hudba taky paradni. Navic si tvurci dali solidni vyzvu s dobou, ve ktere se pribeh odehrava. Serie se nesoustredi pouze na konspiracne-spionazni (nebo kontraspionazni) postupy ci praktiky, ale resi i psychiku agentu / clenu vice i mene aktivnich/spicich bunek a jejich nekdy az desive obeti. To nekomu sedne vice, jinemu mene, mne tato kombinace nekolika faktoru prijde velmi vyvazena a zabavna.(16.2.2013)

1. série Bezesporu zajímavý špionážní seriál, u kterého se na věc podíváme hlavně "ruskýma" očima. Ústřední dvojice mi seděla, i když jsem se hlavně ze začátku nemohl zbavit dojmu, že Philipa hraje Julian McMahon. Asi jsem jedinej komu přišli podobný. Baví mě sledovat způsoby komunikace agentů, jejich převleky (u kterých si vždycky říkám, proč je nikdo nepozná), jejich umisťování štěnic a baví mě hlavně oni dva a jejich vztah. Fandím jim a doufám, že se z maléru vždycky dostanou a že FBI ostrouhá. Kde jinde tomu tak bylo? Finále mohlo být o něco silnější, ale jsem rád, že se bude na co dívat i ve druhé sérii. Kterou si určitě najdu, až na ní přijde čas. *** 2. série Jak jsem si slíbil, tak jsem i udělal a druhou sérii The Americans jsem si našel. A bavila mě stejně, ba dokonce možná i více než ta první a abych byl upřímný tak jsem to nečekal. Trochu jsem se obával toho zapojení dětí, ale to, co z toho nakonec vylezlo mě mile překvapilo, dokonce až tak, že bych chtěl hned vidět jak to bude pokračovat. Philipovi a Elizabeth prostě nejde nefandit, jejich převleky a dvojité (i vícenásobné) životy mě prostě baví. A i linka s agentem Beemanem a jeho ruskou milenkou byla zajímavá a přinesla v závěru pěkný rozruch. Závěrečný díl rozhodně byl zajímavý a to, co přišlo v úplném závěru se mi líbilo opravdu hodně a jsem zvědav, jak to bude v příští sérii rozvinuto. *** 3. série Americans jsou rok od roku lepší a čím dál tím víc mě baví. Nedivím se hlasům ozývajícím se ze stanice FX, že jde o "nejlepší drama". Tahle špiónská rodinka je vážně úžasná a jak Keri Russell tak i Matthew Rhys každým dílem dokazují jak skvělí herci to jsou. Americans se nebojí neservírovat nějakou drsnější scénu a tak se dočkáme například balení kufru, domácího trhání zubu či hořící pneumatiky. Dokonce je Americans snad jediným seriálem, kde mi nevadí zapojení "dětí". Naopak ho vítám a jsem zvědavej na to, jak to dopadne. 4. série Čtvrtá série Americans před sebou měla velmi zajímavý příběh (Paige), ale také několik slepých uliček, ze kterých bylo třeba se vymotat. Říkejme jim třeba Martha a Nina. A tvůrci si toho očividně jsou plně vědomi, příběh Paige a její pronikání do života rodičů je pozvolně zapojováno víc a víc. A obě příběhové uličky se dočkaly svého zakončení, i když obzvláště to chladnokrevné budu tvůrcům ještě dlouho odpouštět. Americans mě pořád baví a i když letos nabídli méně zapamatování hodný scén (i když nezapomenutelná by se v Rusku našla), tak jako celek působí skvěle a já se nemůžu dočkat dalších epizod. Slovům šéfů FX o tom, že se jedná o "nejlepší seriál" by se vůbec nebránil, alespoň ve svém žánru ne.(19.8.2013)

• MoiJe

Prestávam sledovať po s01e04. Nie je to zlé, ale zase ani tak dobré. :) Pripadá mi, že sa schéma dosť opakuje a že to bude furt tak nejak podobné a stratila som záujem. // Pilot: Viacmenej predstavuje len postavy a situaciu, v ktorej sa nachadzaju, nieco sudit o serialy sa bude asi dat az po e2. Inak what Ben Nevis said.(2.2.2013)

1. serie: 90% skvěle natočený seriál s opravdu zajímavým tématem! 2. série: 80% stále dost dobré!(24.7.2013)

Pilot: Asi nejvíc mi vadí, jak zjevná je tam občas ona snaha konkurovat Homelandu. Ale jo, jinak je to zatraceně fajn drámo.(7.2.2013)