Takoví normální Američané (TV seriál)

The Americans

V službách KGB

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Akční

USA, 2013, 52x60 min

Alan Caso

Keri Russell, Matthew Rhys, Holly Taylor, Keidrich Sellati, Annet Mahendru, Noah Emmerich, Richard Thomas, Susan Misner, Alison Wright, Lev Gorn, Margo Martindale, Danny Flaherty, Michael Aronov, Frank Langella, Maximiliano Hernández, Lee Tergesen, Cotter Smith, John Carroll Lynch, Rahul Khanna, Wrenn Schmidt, Julia Garner, Reg Rogers, Aimee Carrero, Gillian Alexy, Jefferson Mays, Polly Lee, Derek Luke, Katja Herbers, Tonye Patano, Olek Krupa, Betsy Aidem, Paul Fitzgerald, Natalie Gold, Victor Slezak, Erik Jensen, Richard Kline, Cliff Simon, Scott William Winters, Callie Thorne, Frank Deal, Marmee Cosico, David Vadim, Michael Gaston, Audrey Esparza, Michael Countryman, Marina Squerciati, Geoffrey Cantor, Jeremy Davidson, John Dossett, Chris Sullivan, Kathleen Chalfant, Željko Ivanek, Shuler Hensley, John Bedford Lloyd, George Georgiou, Robert Bogue, Paul Jude Letersky, Michael Oberholtzer, Caitlin Norton, Brian J. Carter, Laura Poe, John Rue, Olivia Nikkanen, Mauricio Ovalle, Marko Caka, Doris McCarthy, Tom Riis Farrell, Lois Smith, Mihran Slougian, Neil Sandilands, Peggy J. Scott, David H. Holmes, Mahadeo Shivraj, Kelly AuCoin, Jeremy Holm, Remy Auberjonois, Bill Heck, Ilia Volok

Pro me osobne pravdepodobne nejlepsi serial roku 2013. Zadny z dalsich sledovanych serii se mi svymi charaktery nedostal takto pod kuzi. Nekažte si zážitek nesmyslnym srovnáváním s Homelandem. Cokoliv řešícího spiony a konspirace ted vsichni srovnavaji s Homelandem. U tehle serie by to byla skoda, prestoze minimalne znelka k tomu opravdu vybizi a Homeland silne evokuje. To je asi tak veskera podobnost. Je to dramaticky velmi pekne vystavene a intenzivni, dobre zahrane a s pribyvajicimi dily se imho i zlepsuje zapletka a kvalita scenare, emoce se prohlubuji, hudba taky paradni. Navic si tvurci dali solidni vyzvu s dobou, ve ktere se pribeh odehrava. Serie se nesoustredi pouze na konspiracne-spionazni (nebo kontraspionazni) postupy ci praktiky, ale resi i psychiku agentu / clenu vice i mene aktivnich/spicich bunek a jejich nekdy az desive obeti. To nekomu sedne vice, jinemu mene, mne tato kombinace nekolika faktoru prijde velmi vyvazena a zabavna.(16.2.2013)

velmi neotřele natočený špionážní seriál o agentech KGB v Americe, kteří suplují normální rodinu s dětmi, leč každý má svoji minulost a amerického agenta, a tyto všechny svede osud dohromady. Studená válka se připravovala k ústupu a obě mocnosti se neustále snažily vytěžit o soupeři maximum informací, i za ceny nejvyšší.Herecké výkony potěšily, čtyři hvězdy určitě.-)(5.2.2013)

Televizní studená válka ještě nikdy nebyla mrazivější. Režie občas sice vykazuje silné výkyvy tempa a pár dílů trvá, než se to pořádně rozjede, pak nás ale čeká výtečná špionážní jízda s výborným scénářem. Ten nám nabízí nejenom sympatické a uvěřitelné postavy na obou stranách barikády, ale také výtečně se rozvíjejícící děj, v němž má každá zprvu nepodstatná postava své místo. Herecké obsazení je opravdu lahůdkové a ani vlastně nevím, koho vyzdvihnout více. Máme zde totiž až nečekaně přesného Matthew Rhyse, výtečnou Keri Russell, která pomalou proměnu své postavy zvládá dokonale, Noaha Emmericha v jeho asi nejlepší roli nebo také Margo Martidale v asi nejšťavnatější vedlejší roli posledních měsíců, babči-spojky. Hereckou slabinu byste zde zkrátka hledali stejně těžko, jako štěnici v domu amerického politika.Škoda onoho pomalejšího rozjezdu (boží pilot Gavina O´Connora nepočítám) a malinko promarněného finále.80%(12.5.2013)

Po 3 epizodách jsem to ukončil. Není to úplně špatné, ale moc mne to nechytlo a to mám špionážní náměty ze studené války ve velké oblibě.(21.2.2013)

• MoiJe

Prestávam sledovať po s01e04. Nie je to zlé, ale zase ani tak dobré. :) Pripadá mi, že sa schéma dosť opakuje a že to bude furt tak nejak podobné a stratila som záujem. // Pilot: Viacmenej predstavuje len postavy a situaciu, v ktorej sa nachadzaju, nieco sudit o serialy sa bude asi dat az po e2. Inak what Ben Nevis said.(2.2.2013)