Chamtivý podnikateľ Billy Butler (Michael Badalucco) potrebuje súrne nejaké peniaze, a tak sa rozhodne znovu otvoriť starú baňu, ktorá bola viac ako storočie zavalená a zatvorená. Nie je to však najšťastnejší nápad. Jeho robotníci nevedomky uvoľnia zvláštne stvorenie, ktoré bolo po celý čas v bani uväznené. Netrvá dlho a v okolí bane sú hlásené ďalšie a ďalšie zohavené telá. Zástupca šerifa Todd Crane (Robert Belushi) musí premôcť svoj vrodený strach a čeliť monštru, ktorého hlavnou zbraňou je práve paralyzovanie obete s pomocou strachu. Podarí sa mu to a zachráni životy tých, na ktorých mu najviac záleží? (beso74)

ricci.s

Asi jeden z tých najhorších televíznych hororov od Syfy za poslednú dobu. Úvod odohrávajúci sa v baniach vyzeral ešte ako tak nádejne, aj keď najskôr preto, že sa odohrával v tme. Akonáhle však tú nepodarenú príšeru ukázali za denného svetla, neostávalo mi nič iné, len sa schuti zasmiať a veriť v skorý koniec v prospech všetkých, najmä divákov. Trochu tej krvi tam bolo, ináč úplný prepadák, keď už chcú nakrútiť horor s nejakým digitálnym monštrom, tak nech aspoň nevyzerá tak neskutočne stupídne. ()