Masters of Sex (TV seriál)

USA, 2013 - 2016, 43 h 54 min (Minutáž: 48x55 min)

Předloha:

Thomas Maier (kniha)

Michael Penn

Michael Sheen, Lizzy Caplan, Caitlin Fitzgerald, Teddy Sears, Nicholas D'Agosto, Heléne Yorke, Beau Bridges, Julianne Nicholson, Rose McIver, Allison Janney, Josh Charles, Ann Dowd, Keke Palmer, Garrett M. Brown, Alan Ruck, James Eckhouse, Rae Foster, Joan Severance, Nicholle Tom, Ellen Wroe, Kandis Fay, Adam Silver, Brian Howe, Michael Cassidy, Margo Martindale, Mae Whitman, Greg Grunberg, Emily Davenport, Bobby Campo, Clark Freeman, Natasha Sims, Clark Moore, Pepper Binkley, Elizabeth Bogush, Shanna Collins, Eileen Grubba, Micah Hauptman, Olivia Alaina May, Doug McKeon, Evie Ryland, Betsy Zajko, Mather Zickel, Molly Hagan, Lauren Weedman, Finn Wittrock, Blake Robbins, Spencer Garrett, Sarah Silverman, Yetide Badaki, Jocko Sims, Karissa Lee Staples, Annaleigh Ashford, Ashley Johnson, Yvans Jourdain, Anne Griffin, Michael Mantell, Cole Sand, Gabe O'Mara, Veronica Mannion, Steve Rosen, Nick Smoke, Claire van der Boom, David Ury, Melanie Paxson, Emily Kinney, Evan Arnold, Brit Shaw, Peter Mackenzie, Kerry O'Malley, Mike Peebler, Jeff Doucette, Maury Sterling, Linara Washington, Braden Moran, Gil McKinney, Dean Chekvala, Larry Joshua, Maggie Grace, Alexa Alemanni, Scott Michael Campbell, Grant Harvey, Kevin Shinick, Rebecca Staab, Isabelle Fuhrman, Rya Kihlstedt, Danny Huston, Jed Rees, Eric Lange, Jaeden Lieberher, Alyvia Alyn Lind, Peter Douglas, Hanna Hall, Liesel Kopp, Kayla Madison, Barry Bostwick, Ann Cusack, Caroline Lagerfelt, Mary Passeri, Leah Costello, Rachel Kimsey, Flex Alexander, Rob Kerkovich, Bug Hall, Anne Dudek, Rebecca Larsen, Jason Kravits, Robert Joy, Betsy Brandt, Melinda Page Hamilton, Larry Poindexter, Gareth Williams, Ana Walczak, Josh Randall, Barry Watson, Sarah Sido, Rene Auberjonois, Courtney B. Vance, Brianne Davis, Johnny Sneed, Renée Goldsberry, Jeremiah Birkett, Matt Crabtree, Nicole Steinwedell, Kevin Christy, Artemis Pebdani, Marin Ireland, John Billingsley, Peri Gilpin, Christian Borle, David Starzyk, Sterling K. Brown, Erin Cummings, Leonard Earl Howze, Adam Arkin, Andy Milder, Lance Barber, Necar Zadegan, Waleed Zuaiter, JB Blanc, Christopher Grove, Susan May Pratt, Eve Gordon, Eddie Jemison, Reagan Pasternak, Tate Donovan, Christian Clemenson, Julie Ann Emery, Danny Jacobs, Sarah Scott, Benjamin Koldyke, Frances Fisher, Michael O'Keefe, Keir O'Donnell, Kristen Hager, Christopher Wiehl, Alex Borstein, Sam McMurray, Grant Harvey, Whitney Anderson, Judy Greer, Yvonne Zima, Kyle Gibson, Celeste Pechous, Brandon Scott, Niecy Nash, Alysia Reiner, Mary Birdsong, Rich Sommer, Erin Karpluk, Brian Unger, Leslie Murphy, Betty Gilpin, Alex Weed, Jeremy Strong, Kendra Andrews, Nicole Cummins, Bryce Johnson, Gabriel Tigerman, Aaron Abrams, Enuka Okuma, Lily Rains, Lisa Banes, Rondi Reed, Charles Shaughnessy, Laura Harrison, Romy Rosemont, Michael Scott Allen, Colin Woodell, Joel Brooks, Joanna Canton, Julia McIlvaine, Elise Robertson, David Walton, Amanda Quaid, Aloma Wright, Rebecca Kessler

Přes padesát let poté a detail pohlavního styku je stále tabu. To je ale pokrok. Z filozofického hlediska je velmi pikantním faktem, že zakazujeme dětem i náctiletým pohled na způsob, jakým jsme vznikli. Seriál není špatný, ale nezanechává ve mně žádnou motivaci pro zhlédnutí dalších dílů.(28.10.2013)

• DaViD´82

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat). Showtime pravděpodobně AMC závidí „mašinu na ceny a kritická ocenění" Mad Men a přichází tak s naprosto shodným konceptem i stejně vypulírovaným stylem. Jen z jiného prostředí, ale jinak je to nemlich to samé. A není to v žádném ohledu na škodu, jelikož špatné či jen průměrné to tedy rozhodně není. Na to je to až příliš dobře zahrané i napsané. Má to do budoucna ovšem jeden možný zádrhel; bohatá kariéra napříč několika desetiletími dua Masters/Johnsonová nabízí nesporně silné téma na minisérii, ale na plnohodnotný seriál s výhledem na několik sérií? No uvidíme, uvidíme. Ovšem smysl to (zatím) vidět má, protože s větší stylovkou se na obrazovkách setkáte snad jedině u výše zmíněné konkurence či v rámci BBC.(23.9.2013)

// The study of sex is the study of all life... and there's bewbs, damn right! Zohle se Showtimu opravdu povedlo, vyložená trefa do černého tak snad s tím naloží lépe, než se jim povedlo s Dexterem.(7.10.2013)

seriál, do kterého jsem se pustil zejména díky atraktivnímu (sexuálnímu) námětu a s nímž se mi i přes počáteční trable nakonec podařilo naladit na stejnou notu.. může za to skvělý Michael Sheen v roli chladného lékaře Williama Masterse (byť to není zrovna postava, kterou byste si oblíbili) a zejména pak úžasná Lizzy Caplan v roli roztomilé, charismatické a sexy Virginie.. pokud nepohrdnete převážně konverzačním dramatem, které staví především na neustálém napětí mezi hlavními postavami, je MoS určitě správná volba.. já přišel seriálu zhruba po šesti dílech definitivně na chuť, a tak jsem nakonec i přes původní úvahy, že sledování po první sérii ukončím, na tu druhou moc zvědav.. EDIT: ani více než dva měsíce po finále druhé řady stále nenacházím motivaci k tomu, abych se do jejího rozkoukání pustil.. vzhledem k široké konkurenci kvalitních seriálů se to zřejmě nezlepší, tudíž pravděpodobně se seriálem končím, třebaže jsem byl po první sezóně vcelku spokojen..(4.1.2014)

První díly jsou excelentní, ke konci už je to trochu zdlouhavé. Ustřední dvojice je vynikající. Možná to chtělo dotáhnout sérii do pořádného konce a už nepokračovat. Popravdě si nedovedu představit, že by seriál ještě mohl něčím překvapit. Ale nechám se překvapit.(23.7.2014)

• - Roli Williama Masterse měl původně ztvárnit Paul Bettany, který nakonec z projektu odstoupil. (BarboraM)

• - Herec Michael Sheen je ve skutečnosti Brit, pocházející z Walesu. V seriálu tedy užívá americký akcent. (Sadi)

• - V 6. minúte 5. epizódy 1. série pri rozhovore Dr. Mastersa (Michael Sheen) a jeho manželky jasne vidno, že na imitáciu tehotenstva je použitý tehotenský vankúš. (zuzka236)