poster

Masters of Sex (TV seriál)

Drama

USA, 2013 - 2016, 43 h 54 min (Minutáž: 48x55 min)

Předloha:

Thomas Maier (kniha)

Hudba:

Michael Penn

Hrají:

Michael Sheen, Lizzy Caplan, Caitlin Fitzgerald, Teddy Sears, Nicholas D'Agosto, Heléne Yorke, Beau Bridges, Julianne Nicholson, Rose McIver, Allison Janney, Josh Charles, Ann Dowd, Keke Palmer, Garrett M. Brown, Alan Ruck, James Eckhouse, Rae Foster, Joan Severance, Nicholle Tom, Ellen Wroe, Kandis Fay, Adam Silver, Brian Howe, Michael Cassidy, Margo Martindale, Mae Whitman, Greg Grunberg, Emily Davenport, Bobby Campo, Clark Freeman, Natasha Sims, Clark Moore, Pepper Binkley, Elizabeth Bogush, Shanna Collins, Eileen Grubba, Micah Hauptman, Olivia Alaina May, Doug McKeon, Evie Ryland, Betsy Zajko, Mather Zickel, Molly Hagan, Lauren Weedman, Finn Wittrock, Blake Robbins, Spencer Garrett, Sarah Silverman, Yetide Badaki, Jocko Sims, Karissa Lee Staples, Annaleigh Ashford, Ashley Johnson, Yvans Jourdain, Anne Griffin, Michael Mantell, Cole Sand, Gabe O'Mara, Veronica Mannion, Steve Rosen, Nick Smoke, Claire van der Boom, David Ury, Melanie Paxson, Emily Kinney, Evan Arnold, Brit Shaw, Peter Mackenzie, Kerry O'Malley, Mike Peebler, Jeff Doucette, Maury Sterling, Linara Washington, Braden Moran, Gil McKinney, Dean Chekvala, Larry Joshua, Maggie Grace, Alexa Alemanni, Scott Michael Campbell, Grant Harvey, Kevin Shinick, Rebecca Staab, Isabelle Fuhrman, Rya Kihlstedt, Danny Huston, Jed Rees, Eric Lange, Jaeden Lieberher, Alyvia Alyn Lind, Peter Douglas, Hanna Hall, Liesel Kopp, Kayla Madison, Barry Bostwick, Ann Cusack, Caroline Lagerfelt, Mary Passeri, Leah Costello, Rachel Kimsey, Flex Alexander, Rob Kerkovich, Bug Hall, Anne Dudek, Rebecca Larsen, Jason Kravits, Robert Joy, Betsy Brandt, Melinda Page Hamilton, Larry Poindexter, Gareth Williams, Ana Walczak, Josh Randall, Barry Watson, Sarah Sido, Rene Auberjonois, Courtney B. Vance, Brianne Davis, Johnny Sneed, Renée Goldsberry, Jeremiah Birkett, Matt Crabtree, Nicole Steinwedell, Kevin Christy, Artemis Pebdani, Marin Ireland, John Billingsley, Peri Gilpin, Christian Borle, David Starzyk, Sterling K. Brown, Erin Cummings, Leonard Earl Howze, Adam Arkin, Andy Milder, Lance Barber, Necar Zadegan, Waleed Zuaiter, JB Blanc, Christopher Grove, Susan May Pratt, Eve Gordon, Eddie Jemison, Reagan Pasternak, Tate Donovan, Christian Clemenson, Julie Ann Emery, Danny Jacobs, Sarah Scott, Benjamin Koldyke, Frances Fisher, Michael O'Keefe, Keir O'Donnell, Kristen Hager, Christopher Wiehl, Alex Borstein, Sam McMurray, Grant Harvey, Whitney Anderson, Judy Greer, Yvonne Zima, Kyle Gibson, Celeste Pechous, Brandon Scott, Niecy Nash, Alysia Reiner, Mary Birdsong, Rich Sommer, Erin Karpluk, Brian Unger, Leslie Murphy, Betty Gilpin, Alex Weed, Jeremy Strong, Kendra Andrews, Nicole Cummins, Bryce Johnson, Gabriel Tigerman, Aaron Abrams, Enuka Okuma, Lily Rains, Lisa Banes, Rondi Reed, Charles Shaughnessy, Laura Harrison, Romy Rosemont, Michael Scott Allen, Colin Woodell, Joel Brooks, Joanna Canton, Julia McIlvaine, Elise Robertson, David Walton, Amanda Quaid, Aloma Wright, Rebecca Kessler, Corey Reynolds
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Thomick
  *****

  "But mother always said not to put anything in your mouth if you dont know where it's been." - "Well this has been here since birth." --- Ano ano ano! Showtime se zase jednou vytáhl. Tentokrát se správně provokativním, místy až pobuřujícím projektem (Bible, židovská otázka, gayové), mnohdy decentně humorně rýpajícím do stále stejně aktuálních tabu a vztahových stereotypů. Ta zpola neviditelná konfrontace přítomnosti s minulostí je na tom zřejmě to nejlepší; když teda pominu geniální hříčku v názvu seriálu a vesměs všechny herecké výkony. Michael Sheen zde ztvárňuje komplikovaného mrzouta a ješitu, jehož postava si hned zkraje první série prochází nesmírně intenzivním emocionálním vývojem. Neotřelé, ale úderné a stoprocentně funkční - dobře prodaný trademark. A nezapomeňte: "Vaginas don't bite".(20.9.2013)

 • erased
  ***

  První díl nadchne povedeným zpracováním ducha doby a lechtivým příslibem sexuální revoluce, ale už na jeho konci je jasné, že téma nemá dost síly na udýchání všech dvanácti dílů první série, natož do dalších řad. Všechny vedlejší zápletky (a že jich je) jsou sice vždy více nebo méně k tématu, jenže se samotnou ústřední dvojicí (popř. trojicí, když započítám i trochu opodál stojící Libby Masters) nemají společného prakticky nic, a to včetně dobrého herectví. Tři čtvrtiny každého dílu tak nejsou nic jiného, než nijak zvlášť vydařená vata. Špičkové díly, jmenovitě první, pátý a poslední, už proto nic nezachrání a zmatená návaznost dílů a plynutí času jasně svědčí o tom, že si téma mohlo mnohem lépe vystačit s televizní minisérií. Jednoznačně nejpřehypovanější záležitost letošního roku. Druhá série pokračuje naprosto stejně, navíc s tím, že opadnutím jakéhokoli povrchního nadšení z prostředí a pojetí seriálu vychází najevo i obsahové chyby. Na to, že až na pár výjimek jsou vedlejší postavy v celém seriálu naprosto zbytečné už jsem si zvykl loni, ale že udělají autoři zaseklou nahrávku i z hlavních postav, je z mé strany neodpustitelné selhání. Každý díl tak ústřední trojice znovu začíná se stejnými problémy a znovu jej stejně řeší aby se na jeho konci znovu stejně hořkosladce usmířily. Možná je to takhle reálné a v seriálech obvyklé, jenže dramaticky je to tak odfláklé, že to nakonec pohřbí i slibnější momenty. I tu reálnost ale podkopávají vyumělkované dialogy, ve kterých každá postava působí jako fundovaný básník s vždy připravenou metaforou. Na celé druhé řadě tak za řeč stojí už jen posuny v příběhu Mastersovy studie a právě v těch jeho vztazích, kterých jsem všeho všudy napočítal po třech od obojího. Ty však bohužel, kromě těch, které se odehrávají in flagranti, ani nebyly kdovíjak působivé. Jméno Masters of Sex je tedy přesné - sex je zde naprostá lahůdka - jenže nic jiného seriál nezvládá. P.S. Dextera vykrádající úvodní znělka je vyloženě k vzteku.(19.12.2013)

 • Liqid
  *****

  Nevšední seriál přinášející pohled do lékařského prostředí 60. let. První série byla plná nečekaných zvratů a velmi zajímavých situací. Snad autoři udrží takto vysoko nastavenou laťku i po další série.(21.2.2014)

 • Primitive
  ****

  I když si upřímně myslím, že díky svému "hlavnímu tématu" se nejedná o seriál pro každého (některé konzervativnější diváky možná odradí už jen samotný název), mne osobně kombinace skvělé propracovanosti postav a decentního humoru nakonec dokázala učarovat. Po trochu nejistém rozjezdu jsem se tak již někdy od třetí epizody nechal nenávratně vtáhnout do dění okolo svéhlavého doktora Masterse a nepochybuji o tom, že z něj jen tak nevyjdu. Jako další lákadla tohoto zajímavého seriálu bych označil neotřelý námět, pěknou dobovou atmosféru a hlavně naprosto vynikající herecké obsazení.(6.9.2015)

 • milka
  *****

  1. série: Seriál o studii sexuality, v němž mají samotní hrdinové velké intimní problémy? Jo, to si nechám líbit. Obzvláště, když je to celé zabaleno do výborného retro hávu s perfektně dávkovanou porcí jemného humoru a s jedním z nejlépe napsaných scénářů minimálně za loňský rok. Ten dokonalý vývoj postav je k nezaplacení. Dokonale chladný Michael Sheen navíc předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů a jako vždy půvabná Lizzy Caplan za ním zase o tolik nezaostává. Jen houšť.90%(7.10.2013)

 • - Dr. Ethan Haas (Nicholas D'Agosto) je na rozdíl od hlavních představitelů smyšlená postava. Haas vznikl spojením staršího muže, který s pravou Virginií Johnson udržoval vážný vztah a u něhož se schylovalo k její třetí svatbě, a mladého doktora, který s Mastersem a Johnsonem pracoval na jejich programu na Washingtonské univerzitě. (Sadi)

 • - Při natáčení první intimní scény v 6. epizodě 1. série s názvem "Brave New World" byli oba hlavní představitelé velmi nervózní. Jakmile Lizzy Caplan přiložila ruku Michaela Sheena na své ňadro a zazněl "Střih!", Sheen se rozběhl ke koši a pozvracel se. Caplan v rozhovoru dodala, že se v danou chvíli cítila jako monstrum, kterého se nikdo nesmí dotknout. Následně se ale zjistilo, že Sheen měl otravu jídlem. (Sadi)

 • - Herec Michael Sheen je ve skutečnosti Brit, pocházející z Walesu. V seriálu tedy užívá americký akcent. (Sadi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace