Masters of Sex (TV seriál)

USA, 2013 - 2016, 43 h 54 min (Minutáž: 48x55 min)

Předloha:

Thomas Maier (kniha)

Michael Penn

Michael Sheen, Lizzy Caplan, Caitlin Fitzgerald, Teddy Sears, Nicholas D'Agosto, Heléne Yorke, Beau Bridges, Julianne Nicholson, Rose McIver, Allison Janney, Josh Charles, Ann Dowd, Keke Palmer, Garrett M. Brown, Alan Ruck, James Eckhouse, Rae Foster, Joan Severance, Nicholle Tom, Ellen Wroe, Kandis Fay, Adam Silver, Brian Howe, Michael Cassidy, Margo Martindale, Mae Whitman, Greg Grunberg, Emily Davenport, Bobby Campo, Clark Freeman, Natasha Sims, Clark Moore, Pepper Binkley, Elizabeth Bogush, Shanna Collins, Eileen Grubba, Micah Hauptman, Olivia Alaina May, Doug McKeon, Evie Ryland, Betsy Zajko, Mather Zickel, Molly Hagan, Lauren Weedman, Finn Wittrock, Blake Robbins, Spencer Garrett, Sarah Silverman, Yetide Badaki, Jocko Sims, Karissa Lee Staples, Annaleigh Ashford, Ashley Johnson, Yvans Jourdain, Anne Griffin, Michael Mantell, Cole Sand, Gabe O'Mara, Veronica Mannion, Steve Rosen, Nick Smoke, Claire van der Boom, David Ury, Melanie Paxson, Emily Kinney, Evan Arnold, Brit Shaw, Peter Mackenzie, Kerry O'Malley, Mike Peebler, Jeff Doucette, Maury Sterling, Linara Washington, Braden Moran, Gil McKinney, Dean Chekvala, Larry Joshua, Maggie Grace, Alexa Alemanni, Scott Michael Campbell, Grant Harvey, Kevin Shinick, Rebecca Staab, Isabelle Fuhrman, Rya Kihlstedt, Danny Huston, Jed Rees, Eric Lange, Jaeden Lieberher, Alyvia Alyn Lind, Peter Douglas, Hanna Hall, Liesel Kopp, Kayla Madison, Barry Bostwick, Ann Cusack, Caroline Lagerfelt, Mary Passeri, Leah Costello, Rachel Kimsey, Flex Alexander, Rob Kerkovich, Bug Hall, Anne Dudek, Rebecca Larsen, Jason Kravits, Robert Joy, Betsy Brandt, Melinda Page Hamilton, Larry Poindexter, Gareth Williams, Ana Walczak, Josh Randall, Barry Watson, Sarah Sido, Rene Auberjonois, Courtney B. Vance, Brianne Davis, Johnny Sneed, Renée Goldsberry, Jeremiah Birkett, Matt Crabtree, Nicole Steinwedell, Kevin Christy, Artemis Pebdani, Marin Ireland, John Billingsley, Peri Gilpin, Christian Borle, David Starzyk, Sterling K. Brown, Erin Cummings, Leonard Earl Howze, Adam Arkin, Andy Milder, Lance Barber, Necar Zadegan, Waleed Zuaiter, JB Blanc, Christopher Grove, Susan May Pratt, Eve Gordon, Eddie Jemison, Reagan Pasternak, Tate Donovan, Christian Clemenson, Julie Ann Emery, Danny Jacobs, Sarah Scott, Benjamin Koldyke, Frances Fisher, Michael O'Keefe, Keir O'Donnell, Kristen Hager, Christopher Wiehl, Alex Borstein, Sam McMurray, Grant Harvey, Whitney Anderson, Judy Greer, Yvonne Zima, Kyle Gibson, Celeste Pechous, Brandon Scott, Niecy Nash, Alysia Reiner, Mary Birdsong, Rich Sommer, Erin Karpluk, Brian Unger, Leslie Murphy, Betty Gilpin, Alex Weed, Jeremy Strong, Kendra Andrews, Nicole Cummins, Bryce Johnson, Gabriel Tigerman, Aaron Abrams, Enuka Okuma, Lily Rains, Lisa Banes, Rondi Reed, Charles Shaughnessy, Laura Harrison, Romy Rosemont, Michael Scott Allen, Colin Woodell, Joel Brooks, Joanna Canton, Julia McIlvaine, Elise Robertson, David Walton, Amanda Quaid, Aloma Wright

Opravdová chuťovka plná skvělých hereckých výkonů, které víc než důstojně slouží emocemi propletenému námětu zaobírajícímu se průkopnickým výzkumem lidské sxuality. Někoho napoprvé téma zaujme. Protože jsem již viděl Kinseyho tak mne seriál tak moc nestrhnul a nešokoval. První díl či dva jsem spíš hltal scény s sympatickou a okouzlujíci Lizzy Caplan, která to na nás teda umí rozbalit. Postupem času ale hned několik postav si zaslouží pozornost a hlavně poněkud eticky i emočně pokřivený Masters v podání Michaela Sheena. Je to poctivá Showtime práce, skvěle natočená, obsazená série. Úvodní titulky jsou krásnou koláží dvojsmyslů, nejpovedenější od Dextera. Hurá na druhou sezónu !!(15.8.2014)

Po první sérii: Michael Sheen mě v roli doktora Masterse neuvěřitelně bavil. Kdyby se měly herecké výkony v tomto seriálu hodnotit jako vytrvalostní běh, Lizzy Caplan by za Sheenem zaostávala přibližně o jeden atletický ovál a zbytek by se za nimi plahočil s obrovskou ztrátou, z nichž někteří by ani nedokázali vybrat první zatáčku... Téma atraktivní, celé ztvárnění doby snad ještě víc. Kostýmy, automobily, hudba - prostě perfektní... Jen kdyby to občas nepůsobilo tak strašně telenoveloidně - hlavně zápletka s Mrs. Scully mě moc neoslovila, scény s kameramanem zase většinou působily jako z nějakého sitcomu, co se vysílá před pátou hodinou ranní... Ale jak už jsem psal - Michael Sheen je tady prostě král, takže zatím slabší 4 hvězdy...(15.8.2014)

Upozornění na začátek: Následuje hodně dlouhý komentář. ;) Nevím popravdě, kde s mými názory na seriál začít. Hodnocení po první sérii 4-5* (a popravdě doufám, že víc jak tři série nechystají, protože už teď se to občas trochu táhlo, ale zase nás to více ponořilo do myšlení a psychiky postav). V každém díle ve mně nějaká zjištění, názory či spekulace vyvolaly určité myšlenkové pochody a proto bych celý seriál hodnotila jako přínosný, zábavný a někdy samozřejmě i ponurý, ale především - a to je důležité - baví a nenudí. Co se týče otevřenosti - na tu dobu (moc jsem nezkoumala jak hodně je to podle pravdivých událostí) to bylo pro lidi nepředstavitelné. Dnes? No řekněme, že seriál láká na nahá těla, orgasmy a sex.. popravdě tam těchto věcí ale není tolik, jako keců kolem toho, takže až tak něco neobvyklého to zase není. "Every museum in the world is filled with art created for this basic impuls. The greatest literature, the most beautiful music. The study of sex is the study of the beginning of all life. And science holds the key. Yet we sit huddled in the dark like prudish cave man filled with shame and guilt. And the truth is nobody understand sex." 1x03 - když se mu dva homosexuálové nabídli, že mu předvedou, jak probíhá sex mezi nimi, jelikož si to nedovedl představit, tak jeho obličej byl k popukání aneb jak se od sledování masturbace přes sex mezi heterosexály dostal až tady. 1x04 - vtipné, jak když zjistil, že její exmanžel se účastnil studie, hned začal hledat ve složkách, co o ní aka bývalé partnerce říkal, zvědavec jeden :) 1x05 - když tam přišel mladý pobožný pár, že mají problém s početím dítěte a Masters se jich zeptal, jaké polohy zkoušeli a oni že vedle sebe lehávají každý večer, tak jsem dostala záchvat smíchu. 1x05 - "Don't guys like be the girls first? - Are you crazy? It's too much responsibility. They're basically glue to you for the rest of your natural life. Its like those signs you see in thrift shops: You break it, you buy it. - And they say chivalry is dead." Jinak mi přišlo docela úchylné, že mu Libby pořád říkala daddy ačkoliv ještě žádné dítě nečekali, a ne perverzní jako ve stylu Barneyho, ale prostě normálně úchylné. 1x06 - Zajímavé, co tam říkali, že tvrdil Freud, dodnes jsem se s tím ještě nesetkala (je pravda, že mě nikdy nenapadlo číst Freuda), ale je fakt že byl opravdu omezený, když tvrdil, že klitorální orgasmus je pubertální fenomén a při konci puberty se mají pocity přesunout do vagíny, pokud se tak nestane, tak žena trpí sexuální frigiditou. Tak jo dobře Freude:) "My clitoris beat my vagina? That's crazy!" "It means woman doesn't need a man to provide pleasure at all. In fact we're maybe better off without you." 1x09 - "The man you are going to marry is nothing" - vyznělo to vtipně, když to řekl Ethan sám o sobě a to i když člověk znal kontext. 1x10 - menší postřeh: v televizi hrál snímek Duck and cover. No a samozřejmě perlou na závěr z 1x12 zůstává krásné vyznání lásky "I think your vaginal walls are beautiful." Seriál mi prostě sedl, ať už svým stylem humoru, svými retro barvami, hereckým obsazením - Lizzie Caplan je úžasná- tak myšlenkami a samozřejmě doprovodnou hudbou. A jsem zvědavá s čím přijde druhá série. 2. série: No stále to baví, ale už to trochu upouští na tempu a začíná se to táhnout. Takže snižuju na 4*. 2x06 mi Masters dokázal, že je to fakt pořádný hajzlík, ještě větší než předtím. No prostě hrozný vyčuránek. A Libby do něj nemá daleko... tež se z ní vyklubala - z té naivní paničky - řádná kravka.(11.1.2014)

Za zkoušku to stálo, zase nový pohled na "věc". Pomalu ve slabé chvilce dokoukáváme díl od dílu. Některé dějové linie silně zeslábnou a udržovaný vzorec drží pak nad vodou jen dvě nitě a i ty se určitě i přes atraktivní (nejen fyzické) herecké obsazení přetrhnou. To by se muselo stát něco fakt zásadního - a o to v průměrných seriálech zase ani nejde.(21.11.2013)

Na originálnější záležitost mezi současnými seriály asi nejde narazit. Nebudu tady tvrdit, že se jedná o perfektní záležitost, někdy je tempo tolik pomalý, že z toho začínám počítat, kolik bych za tu dobu proseděnou u obrazovky měla orgazmů osobně, ovšem i tak ta občasná loudavost za ten příběh, prostředí, dobu, předsudky a formu výzkumu opravdu stojí, zejména když je někdo schopen prohodit romantickou balící frázi typu: "I think your vaginal walls are beautiful." No které z nás by se z toho nepodlomila kolena.(20.12.2013)