Ptáci a lidé

• slovenský

Vtáci a ľudia

Drama / Romantický / Fantasy

Francie, 2014, 127 min

Nádherná kinematografie. Fascinující scény. Ale nemůžu jen tak přijmout, (spoiler) s jakými sympatiemi bych jakože měl přistupovat k muži, co opustí rodinu jen proto, že se mu v noci špatně dýchá a "cítí se jako rozpouštějící se kostka cukru" - nevadilo (by) mi to samo o sobě, ale na takové nastavení nechci mít našroubovaný tak čisťounký a nadějeplný (happy) end.(23.5.2016)

• Eeuanmainyaq

Pol hodina filmu zabitá úletom režisérky zhadzuje celý, inak zaujímavý, aj keď neprimerane normálny a rozvláčny film.(29.10.2014)

Bird people je o dvou lidech, kdy jeden prožije v hotelu cosi, na základě čehož radikálně řeže, a druhá na chvíli zmetamorfozuje a pak je zaplaťpámbu konec. Myšlenka nedráždí, délka strašně, ale protože se chvílemi přihodí zvláštní upoutávka, vydržíte to. Možná i díky sladké Anaïs Demoustier.(19.12.2015)

Pokud přežijete první, trošku nudnější půlku, tak druhá je mnohem lepší. Neobyčejný film, o dvou obyčejných lidech, jejichž cesty se skríží až úplně na konci. S velmi vydařeným soundtrackem a na konci s pohledem tak trošku z ptačí perspektivy. Za sladkou Anais a hlavně za Davida Bowieho zvedám o jednu výš.(10.5.2016)

Film o svobode, ktery je sam svobodny. Pascale Ferran divaku zprostredkuje ruzne zazitky, ale kompetence vykladu mu ponechava vsechny v rukou. Navic perfektne z drobnych detailu buduje mikrosvet pribehu. A navic jsou tu vrabci...(2.1.2015)