Bizarní, to je to správné slovo, kterým popsat zážitek z návštěvy této projekce. Byl to opravdu velmi originální úlet - ptačí úlet. Režisérka Pascale Ferran rozdělila film na dvě velké kapitoly a epilog. Nejdelší první kapitola nazvaná "Gary" udržuje diváka v neustálém napětí a očekávání kam to vlastně celé směřuje. Co když se člověk rozhodne ze dne na den všechno změnit? Tuto otázku si klade hlavní hrdina Gary a spolu s ním i divák. Druhá kapitola nazvaná "Audrey" je vyhrazená hotelové pokojské, která zažije opravdu nezvyklé události. Jako byste se rázem ocitli v nějakém jiném filmu. Celý příběh se zdá být naprosto podivný, ale v závěrečném "Epilogu" se vyklube náznak nějakého propojení obou kapitol. Pro mě zatím nejpodivnější film na tomto festivalu. Na závěr chci ještě zmínit jednu naprosto úchvatnou scénu z ptačí perspektivy (zase ti "ptáci") na noční pařížské letiště Roissy. MFF KV.(9.7.2014)

Bird people je o dvou lidech, kdy jeden prožije v hotelu cosi, na základě čehož radikálně řeže, a druhá na chvíli zmetamorfozuje a pak je zaplaťpámbu konec. Myšlenka nedráždí, délka strašně, ale protože se chvílemi přihodí zvláštní upoutávka, vydržíte to. Možná i díky sladké Anaïs Demoustier.(19.12.2015)

• kaylin

Myslím, že se z tohoto filmu dalo vytřískat o dost víc. Ten námět není vůbec špatný - dvěma lidem se během jednoho krátkého období naprosto změní život. Jenže bohužel celou dobu jsem měl pocit, že je to neskutečně utahané a že bych chtěl na postavy křičet, ať se něco děje, ať udělají cokoli jiného, než dělají. Fyzicky mě to nudilo.(8.10.2016)

"keby som bol vtáčkom, letel by som za les, pozrieť sa čo robí, pozrieť sa čo robí ....." :). Zaujímavý film.(6.1.2017)

Film o svobode, ktery je sam svobodny. Pascale Ferran divaku zprostredkuje ruzne zazitky, ale kompetence vykladu mu ponechava vsechny v rukou. Navic perfektne z drobnych detailu buduje mikrosvet pribehu. A navic jsou tu vrabci...(2.1.2015)