Vládci vesmíru

Vládcovia vesmíru

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1987, 106 min

• tron

Nech mám na VLÁDCOV VESMÍRU (ktorých aj tak všetci poznajú pod názvom HE-MAN) akékoľvek skvelé spomienky (vrátane komiksu a umelohmotných figúrok, napríklad som mal modrého gumového Skeletora), dobrý film to nie je. Akurát, že v 80. rokoch sa to tvorcom pod dozvukmi Hviezdnych vojen, HIGHLANDEROV či FLASHA GORDONA prepieklo. Dnes nie je snímka ale ničím viac, než len bizarnou zmesou všetkého možného, od chlapa s lebkou namiesto tváre, cez začínajúcu (a zároveň končiacu) Courteney Coxovú, končiac u chlpatého škriatka Gwildora. Dominantnou pochybného ale svojím spôsobom a s určitým promile v krvi obdivuhodne zábavného béčka, je svalnatý, viac nahý ako oblečený, švédsky blondiak Dolph Lundgren v plášti a s obrovským mečom. Mám tento film rád, vonia mi detstvom, ale to je asi tak všetko.(26.5.2006)

Paradni fantasy becko s roztomilym Kvildem :)(1.3.2008)

• AngelAngie

Klasika VHS. Zde mohl Lundgren ukázat své vypracované tělo, o ničem víc to asi ani nebylo...(23.8.2008)

Celkověje ten filmek béčková blbina, ale když na tom člověk vyrostl. I po tolika letech, jsem si filmek rád připoměl a i když to není kdoví jaký trikový nášleh, jak je v dnešních dobách zvykem, bavil jsem se jak za starých časů. 85% :)(14.9.2014)

Tak ted musim maximalne podporit POciSEMa a jeho koment tohle je kult a kdo z nasi generace tvrdi ze na tom nevyrostl tak lze film ktery nestarne ani po 25 letech jasne ze je to becko vykrada to Hvezdny valky a dalsi filmy ale k certu s tim je to nostalgie jako prase byt k uplne dokonalosti tomu neco chybi ale to nevadi Lundgren proste vzdycky byl borec nejvetsi film je napinavej a vtipnej a Contiho hudbicka je uzasna a zvysoka seru na to ze neni puvodni zkratka pan Golan vedel co produkuje a v 80 letech na co Cannon sahl to promenil ve zlato a mam uplne v prdeli ty chytry kritiky budto to sou deti co to nemuzou pochopit nebo jeste hur prislusnici nasi generace co na tom vyrostli a ted se vykrucujou a delaj jako ze ja nic ja se od toho distancuju a vite co? k certu s vama JAAAAA MAAAM MOC!!!!!!!!(30.11.2012)