Vládci vesmíru

• slovenský

Vládcovia vesmíru

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1987, 106 min

Z filmu si nepamätám ani prd makový, ale viem, že som ho videla ako decko a vtedy sa mi strašne páčil. Dnes by jeho sledovania isto hraničilo s utrpením, ale za tú detskú nostalgiu a za roky 80. teda dávam kompromisné hodnotenie.(4.4.2005)

• choze

Nostalgie stranou páč tohle jsem nežral ani jako malej. Film je to strašný a plochostí a infantilností jen nahrubo nahozeného a dost nelogického scénáře (který mimochodem příliš nekoresponduje s He-manovskou mytologií) s přiblblými dialogy silně připomíná jiný komiksový šrot 80. let, SUPERGIRL. Navenek se přitom tváří spíš jako nepoměrně lepší FLASH GORDON - máme tu dalšího atletického blonďatého hrdinu, který bojuje s mimozemským diktátorem, to celé v barvitých kostýmech, kulisách a maskách a za záplavy triků, obzvláště pak deště laserových paprsků, prostě space opera jako vyšitá. Zatímco FLASH GORDON ale oplýval parádní hudbou Queenů a pár slušnými nápady a akcemi, Bill Conti (autor hudby k ROCKYMU) ve VLÁDCÍCH VESMÍRU jen vykrádá hudbu ze SUPERMANA a akční scény jsou totálně zabité. A Lundgren tu narozdíl od Sama Jonese působí mimořádně tupě (role byla mj. nabídnuta i Slyovi). Není bez zajímavosti, že jde o nejdražší film Cannonu vůbec (22 milionů) a že scénář k plánovanému pokračování byl nakonec přepsán a Albert Pyun podle něj údajně o dva roky později natočil CYBORGA s van Dammem. Co se týče He-mana jako značky, přišel s ním na začátku 80. let Mattel coby s akční figurkou (přiznaná inspirace Conanem, který byl ale pro cílovou skupinu Mattelu příliš brutální), následoval komiks, 130 dílný animovaný seriál (1983-85) a film (první a poslední režiséra Gary Goddarda), který si sice v kinech nijak úchvatně nevedl (Golan před premiérou velkohubě prohlašoval, že půjde o HVĚZDNÉ VÁLKY 80. let), ale byl oceněn na několika festivalech fantastických filmů a postupem času si získal jistou kultovní oblibu.(28.10.2006)

• kingik

Znáte ten pocit z pěkného plakátu nebo přebalu nosiče lákajícího na film a pak po zhlédnutí zůstane jen pocit prázdného béčkového filmu s nevýraznými hereckými výkony a vším okolo? Tak tohle je ukázkový příklad. Dolph Lundgren jako He-Man má sice parametry siláckého hrdiny se slušivými koženými "plínkami", ale pro jeho nesympatické a neherecké podání se jemu ani této postavě nedá fandit. O nic lepší to není ani s ostatními herci, kteří ve špatných maskách a úděsných kostýmech pobíhají po studiovém place a jakýsi bezejmenný režisér se snaží (marně) maskovat rozpočet jedné epizody seriálu, který se po první sezoně přestane vysílat. Z děje si nepamatuji vůbec nic. Dlouho se mně nestalo, abych si z filmu nezapamatoval ani jednu jedinou scénu. Dostat film do rukou nějaký zkušený režisér šlo by z toho vytřískat mnohem více. Zde chybělo tempo, akčnost a především smysluplnost. Celé to totiž působilo zmateným a smysl nedávajícím dojmem. Lundgren rozhodně je schopný herec pro akčního hrdinu, ale ke vší smůle tohoto hrdinu potkalo velmi bídné zpracování říkající si o nemilosrdné zapadnutí v podřadné kinematografii. Nemám kromě pěkného přebalu a jistého potencionálu co vyzdvihnout. Gary Goddard by už rozhodně nikdy neměl nic režírovat. Figurky z filmu vypadaly pěkně. 10%.(7.8.2012)

GUILTY PLEASURE. Já vím, je to pokleslé a velmi, velmi neprofesionální rozhodnutí filmového milovníka, ale zkrátka, tohle je jeden z filmů mého dětství a k tomu se ošklivě zachovat nemohu. A jak Skeletor sliboval: Já se vrátím, tak mě vrací i tenhle opravdu velmi odpaduhodný skvost do mého dětství.(15.11.2009)

• Eddard

Prosím za prominutí, ale nemíním z nějaké pochybné nostalgie šetřit plagiát Hvězdných válek (které sami originalitou právě neoplývají), který je hloupý, nudný a vtipný jako umělá hmota. Fantasy, ve které se střetne hrdina s úctou nazývaný He-Man s protivnicí jménem Evil-Lyn, může být buďto nepředstavitelně zábavné nebo nekonečně dementní a nesledovatelné. Přes veškerou dobrou vůli jsem ve Vládcích vesmíru neobjevil ani zrnko sebeironie a jen několik málo scén, které mě pobavily svou upřímnou blbostí . Co se týče hereckých výkonů - kdyby bývali tvůrci svěřili jednotlivé party dřevěným loutkám v rukou zkušených vodičů, dostali by z nich dost pravděpodobně živelnější a přesvědčivější (rozumějte nějaké) herectví. Byli jste-li kdy na pochybách co je a jak vypadá takzvaný "kýč", prosím nehledejte dále. 10%(7.9.2009)

• - Mattel, výrobce původních hraček Hemana, vyhlásil soutěž jejíž vítěz by se stal Hemanem v novém filmu. Ale jelikož film již byl před dokončením, vítěz soutěže Richard Szponder si zahrál „jen“ postavu, která podává Skeletorovi jeho hůl, když se vrací ze Země. (HellFire)

• - Mnohé ze scén včetně boje v obchodě a pochodu zloduchů městem byly natočeny ve Whittierii v Kalifornii. (HellFire)

• - Christina Pickles (kouzelnice) hraje matku Courteney Cox (Julie) v seriálu Přátelé. (HellFire)