Vládci vesmíru

• slovenský

Vládcovia vesmíru

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1987, 106 min

Celkověje ten filmek béčková blbina, ale když na tom člověk vyrostl. I po tolika letech, jsem si filmek rád připoměl a i když to není kdoví jaký trikový nášleh, jak je v dnešních dobách zvykem, bavil jsem se jak za starých časů. 85% :)(14.9.2014)

Lepší než Star Wars.(31.3.2008)

Jsem ročník 85, měl jsem doma plastikové figurky He-Mana a Skeletora a sbíral jsem nálepky ze žvýkaček, které jsem si lepil na skříň. Věděl jsem o té postavě úplné hovno, stačilo jen, že jsem věděl že je to nějaký superhrdina a tak to asi měli v mém okolí všichni. A film se mi líbí. To co se děje po příjezdu Evil-lyn, to nemá obdoby:-) Teda má, ale i tak je to nářez. Dolph větší prkno než Arnold v Herkulesovi z New Yorku a to už je co říct. Co mi ale vadilo byl střih, byl fakt divný a díky němu akční scény vypadají blbě, prkenně, zpomaleně. Ale jinak samozřejmě kult.(1.6.2011)

Zvláštní, že podobné efektama náročné filmy si troufli natočit před rokem 2000. Zase na druhou stranu mají tyto filmy, jako Flash Gordon nebo planeta Krull, své kouzlo tehdejší doby. Dnes by z toho byla pouze přehlídka efektů a naprosto podřadného děje. Takhle je to aspoň B fantasy s Lundgrenem a Courtney Cox.(8.8.2010)

A zlatou kopírku za nejvíc nepůvodní sci-fi získává... Vládcové vesmíru! Pamatuju se, že jsem měl figurky Skeletora i He-Mana, vyhazoval jsem je z okýnka u auta, když jsme někam jeli, přivázal jsem jim šňůrku k noze a už letěli, aby taky zažili nějaký to dobrodrůžo. A i přesto, že nic podobného už tak dva roky nedělám, musím říct, že ten film je něco tak hrozně... hrozně hrozně hrozně stupidního (a gay), že je to vlastně děsně zábavný. Ty osmdesátky byly stejně podivné desetiletí...(9.6.2016)

• - Dolph Lundgren se zapojil do přebudování scénáře. Přidal více akčních scén, posílil roli Hemana a pracoval na choreografii bojových scén. (HellFire)

• - Původní rozpočet se navýšil ze 17 milionů dolarů na 22 milionů, čímž se pro studio Cannon Films stal nejdražším filmem. (HellFire)

• - Po závěrečných titulcích vykoukne Skeletor z jezera a řekne: „Já se vrátím!“ což značí pokračování, které ale nebylo nikdy natočeno. Nicméně scénář pro druhý díl byl napsán a upravený našel uplatnění pro film Kyborg (1989) s Jean-Claude Van Dammem. (HellFire)