Vládci vesmíru

• slovenský

Vládcovia vesmíru

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1987, 106 min

Dokonalej béčkovej akční fantasy nářez 80.let, jako dítě jsem byl unešen, jako starší se u toho nehorázně směju. Papundeklové kulisy, dokonale toporný Lundgren a úžasný dabing Skeletora od Jana Přeučila, tomu prostě nejde nedat 5 hvězdiček.(17.7.2007)

• tron

Nech mám na VLÁDCOV VESMÍRU (ktorých aj tak všetci poznajú pod názvom HE-MAN) akékoľvek skvelé spomienky (vrátane komiksu a umelohmotných figúrok, napríklad som mal modrého gumového Skeletora), dobrý film to nie je. Akurát, že v 80. rokoch sa to tvorcom pod dozvukmi Hviezdnych vojen, HIGHLANDEROV či FLASHA GORDONA prepieklo. Dnes nie je snímka ale ničím viac, než len bizarnou zmesou všetkého možného, od chlapa s lebkou namiesto tváre, cez začínajúcu (a zároveň končiacu) Courteney Coxovú, končiac u chlpatého škriatka Gwildora. Dominantnou pochybného ale svojím spôsobom a s určitým promile v krvi obdivuhodne zábavného béčka, je svalnatý, viac nahý ako oblečený, švédsky blondiak Dolph Lundgren v plášti a s obrovským mečom. Mám tento film rád, vonia mi detstvom, ale to je asi tak všetko.(26.5.2006)

• Legas

Když jsem byl malý, byla to pro mě klasika. No jo, ale to bylo před 15 léty :-((16.4.2003)

Tohle by mohl být dokonalý béčkový trash. Tvůrci si půjčují od HVĚZDNÝCH VÁLEK k FLASHI GORDONOVI a vypadá to kouzelně. Bohužel střihač a režisér neměli soudnoust a ponechali snímku stopáž 106ti minut. Což dost výrazně brzdí děj, který obzvlášť po "bitce" na vznášedlech nabíra pekelné obrátky (tedy aby byl následně zbržděn dlouhou stopáží).(24.3.2007)

Pohodová podívaná,která se asi nejvíce hodí na klasické sobotní deštivé odpoledne.Vubec bych se ho nebál pustit celé rodině.Dolph vhlavní roli kladného hrdiny,něco mezi Beastmasterem a Barbarem Conanem.Většina herců jsou hodně gumový,ale v tomto případě to ani nevadí.Mírný pokus filmu stát se opravdu klasikou určitě nevyšel,ale rozhodně není k zahození.(5.7.2008)