Vládci vesmíru

• slovenský

Vládcovia vesmíru

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1987, 106 min

Z filmu si nepamätám ani prd makový, ale viem, že som ho videla ako decko a vtedy sa mi strašne páčil. Dnes by jeho sledovania isto hraničilo s utrpením, ale za tú detskú nostalgiu a za roky 80. teda dávam kompromisné hodnotenie.(4.4.2005)

• Eddard

Prosím za prominutí, ale nemíním z nějaké pochybné nostalgie šetřit plagiát Hvězdných válek (které sami originalitou právě neoplývají), který je hloupý, nudný a vtipný jako umělá hmota. Fantasy, ve které se střetne hrdina s úctou nazývaný He-Man s protivnicí jménem Evil-Lyn, může být buďto nepředstavitelně zábavné nebo nekonečně dementní a nesledovatelné. Přes veškerou dobrou vůli jsem ve Vládcích vesmíru neobjevil ani zrnko sebeironie a jen několik málo scén, které mě pobavily svou upřímnou blbostí . Co se týče hereckých výkonů - kdyby bývali tvůrci svěřili jednotlivé party dřevěným loutkám v rukou zkušených vodičů, dostali by z nich dost pravděpodobně živelnější a přesvědčivější (rozumějte nějaké) herectví. Byli jste-li kdy na pochybách co je a jak vypadá takzvaný "kýč", prosím nehledejte dále. 10%(7.9.2009)

• Chrustyn

VHS podivnost, která mi v dětství unikla. Jako děcko bych to možná dal a bavil bych se, (jako ve své době u Pána Šelem) ale v dnešní době se jedná o neskutečně směšnou fantasy, kterou nezachrání ani drsňák Lundgren (tentokrát trestuhodně mírný).(1.7.2013)

• choze

Nostalgie stranou páč tohle jsem nežral ani jako malej. Film je to strašný a plochostí a infantilností jen nahrubo nahozeného a dost nelogického scénáře (který mimochodem příliš nekoresponduje s He-manovskou mytologií) s přiblblými dialogy silně připomíná jiný komiksový šrot 80. let, SUPERGIRL. Navenek se přitom tváří spíš jako nepoměrně lepší FLASH GORDON - máme tu dalšího atletického blonďatého hrdinu, který bojuje s mimozemským diktátorem, to celé v barvitých kostýmech, kulisách a maskách a za záplavy triků, obzvláště pak deště laserových paprsků, prostě space opera jako vyšitá. Zatímco FLASH GORDON ale oplýval parádní hudbou Queenů a pár slušnými nápady a akcemi, Bill Conti (autor hudby k ROCKYMU) ve VLÁDCÍCH VESMÍRU jen vykrádá hudbu ze SUPERMANA a akční scény jsou totálně zabité. A Lundgren tu narozdíl od Sama Jonese působí mimořádně tupě (role byla mj. nabídnuta i Slyovi). Není bez zajímavosti, že jde o nejdražší film Cannonu vůbec (22 milionů) a že scénář k plánovanému pokračování byl nakonec přepsán a Albert Pyun podle něj údajně o dva roky později natočil CYBORGA s van Dammem. Co se týče He-mana jako značky, přišel s ním na začátku 80. let Mattel coby s akční figurkou (přiznaná inspirace Conanem, který byl ale pro cílovou skupinu Mattelu příliš brutální), následoval komiks, 130 dílný animovaný seriál (1983-85) a film (první a poslední režiséra Gary Goddarda), který si sice v kinech nijak úchvatně nevedl (Golan před premiérou velkohubě prohlašoval, že půjde o HVĚZDNÉ VÁLKY 80. let), ale byl oceněn na několika festivalech fantastických filmů a postupem času si získal jistou kultovní oblibu.(28.10.2006)

• klerik

Vôbec nechápem pozadie - prečo je tam chlap v slipoch s obojručným mečom a jeho parťací majú pulzné zbrane? Prečo nepriatelia po zásahu explodujú? Prečo sa maska hlavného záporáka hýbe, keď má ísť o lebku? Odhliadnuc aj od toho, že nemám rád takéto návštevy nášho sveta (znesiem ešte presun našinca inam, ale naopak je to vždy trápne - však STAR TREK IV?). A skrátka v dobách HVIEZDNYCH VOJEN a DUNY to neobstojí ani po scenáristickej ani po remeselnej stránke...(26.5.2016)

• - Christina Pickles (kouzelnice) hraje matku Courteney Cox (Julie) v seriálu Přátelé. (HellFire)

• - Kvůli finančním problémům se Canon Cinema rozhodla ukončit natáčení tři dny před plánovaným ukončením. Všechny vrcholné scény byly dokončeny a po dvou měsících umožnili producenti režiséru Gary Goddardovi natočit konec. (HellFire)

• - Původní rozpočet se navýšil ze 17 milionů dolarů na 22 milionů, čímž se pro studio Cannon Films stal nejdražším filmem. (HellFire)