Vládci vesmíru

Vládcovia vesmíru

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1987, 106 min

• Legas

Když jsem byl malý, byla to pro mě klasika. No jo, ale to bylo před 15 léty :-((16.4.2003)

• LiVentura

Kdysi se coby dítěti líbilo, dnes už jen nostalgie, nic víc. Taková "hloupoučká" americká fantasy.. :-)(12.3.2012)

• kingik

Znáte ten pocit z pěkného plakátu nebo přebalu nosiče lákajícího na film a pak po zhlédnutí zůstane jen pocit prázdného béčkového filmu s nevýraznými hereckými výkony a vším okolo? Tak tohle je ukázkový příklad. Dolph Lundgren jako He-Man má sice parametry siláckého hrdiny se slušivými koženými "plínkami", ale pro jeho nesympatické a neherecké podání se jemu ani této postavě nedá fandit. O nic lepší to není ani s ostatními herci, kteří ve špatných maskách a úděsných kostýmech pobíhají po studiovém place a jakýsi bezejmenný režisér se snaží (marně) maskovat rozpočet jedné epizody seriálu, který se po první sezoně přestane vysílat. Z děje si nepamatuji vůbec nic. Dlouho se mně nestalo, abych si z filmu nezapamatoval ani jednu jedinou scénu. Dostat film do rukou nějaký zkušený režisér šlo by z toho vytřískat mnohem více. Zde chybělo tempo, akčnost a především smysluplnost. Celé to totiž působilo zmateným a smysl nedávajícím dojmem. Lundgren rozhodně je schopný herec pro akčního hrdinu, ale ke vší smůle tohoto hrdinu potkalo velmi bídné zpracování říkající si o nemilosrdné zapadnutí v podřadné kinematografii. Nemám kromě pěkného přebalu a jistého potencionálu co vyzdvihnout. Gary Goddard by už rozhodně nikdy neměl nic režírovat. Figurky z filmu vypadaly pěkně. 10%.(7.8.2012)

Lepší než Star Wars.(31.3.2008)

V 70 a 80 letech bylo těhle fantasy mraky, většinou je mam rád, ale tohle to bylo fakt špatný. Dolph Lundgren je neskutečně nemotornej a jeho souboje jsou fakt někdy až legrační, stejně tak, když kříčí nějaký svoje drsný hesla jako např. "Teď mam sílu já", ostatní herci si s nim taky moc nezadaj, ale na jeho trapnej "obleček" prostě nemaj, na něm je vidět jak moc tvůrci chtěli ukázat jeho korbu i na úkor toho, že se to do děje hodí asi tak stejně jako eskymák na pláž. Děj je samozřejmě taky nedomyšlenej a stupidní, ale to mě netíží, jenže teď mě ani nebavil a to už mi vadí dost, stejně tak filmu moc nepřidají takový dost divný triky, přesně nevim na jaký úrovni byly v roce 87, ale pochybuju, že tohle bylo maximum, hlavně v poslední bitce to je hodně znát, když to místo na nějakej gigantickej souboj dvou ústředních postav vypadá, jako když tancujou na diskotéce. Jediný co tak trochu potěší je pár známějších herců jako je mladá Courteney Cox, James Tolkan nebo Chelsea Field z posledního skauta, jinak dost nepovedená fantasy. Slabší 3*(1.6.2006)