Kdysi byli bojovníky

Nový Zéland, 1994, 102 min

Lee Tamahori

Riwia Brown

Stuart Dryburgh

hovoril som si, tak dobre hodnoteny film a na reziserskej stolicke tamahori? tak teda klobuk dole za tento pocin. maximalne drsny film preplneny nasilim, brutalitou a strachom. ta realnost priam desi.(9.9.2007)

Nejsem rasista, neboť lidi rozděluji pouze na ty, kteří mají pro společnost nějaký přínos a ty, kteří na systému bez skrupulí parazitují. Těch druhých je poslední dobou čím dál víc a tak mi vadí, když musím ve filmu sledovat sociální dramata opálených domácností. Proč musím? Protože spolek vážených csfďanů tento snímek zařadil mezi ty TOP a já chci vidět všechny TOP kousky, aby mi něco podstatného neuniklo. Film je však pro mne únikem od všedních starostí a tak mne to, že někdo dokáže natočit syrové drama ze života příliš nevzrušuje. Šel bych s hodnocením ještě níž, ale hodně zachránil nejlepší novozélandský vývozní artikl zvaný haka a taky cholerické výlevy svalouše Jakea stály za to. Jinak je to úplně stejné, jako běžný den na pavlačáku v blízkosti sociálky a tomu asi málokdo dá pět hvězd.(29.7.2013)

Vysoké hodnocení mluví za vše, velmi drsný film .. velmi reálný ..(7.6.2007)

Asi je ťažké milovať muža, ktorý vlastnej žene neváha rozflákať tvár na nepoznanie, aby jej o pár dní povedal, že je stále atraktívna žena. A ona blbá mu znova dá šancu. Už po x-tý raz... Bez peňazí to ide ťažko, ale je zaujímavé, že chudáci, majú vždy plné popolníky a pivo na stole...Pravdepodobne ide o jeden z najlepších, ak nie najlepší film L. Tamahoriho a jeho sonda do rozvrátenej rodiny sa spoľahlivo zaryje pod kožu. Výborné herecké výkony a reálne scény z „ukážkového“ manželského života zatienia i malý nedostatok, akým je istá čitateľnosť a predvídateľnosť deja. 80%(4.2.2012)

Syrový a maximálně působivý dílo. A Morrison je zvíře s nepopsatelným hereckým talentem. To, co předvádí v tomhle filmu, je opravdu nevídaný. Nejdrsnější na tom je, že je to myšlený tak trochu jako hranej dokument, a je to hodně, hodně uvěřitelný. To se musí vidět.(18.11.2006)