poster

Kdysi byli bojovníky

 • Nový Zéland

  Once Were Warriors

Drama / Krimi

Nový Zéland, 1994, 102 min

Režie:

Lee Tamahori

Scénář:

Riwia Brown

Kamera:

Stuart Dryburgh
 • T2
  *****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,201,126Tržby Celosvetovo $7,700,000║ normálne neverím že toto dokázal stvoriť Tamahori, fakt sila vo všetkých ohľadoch, a Hollywood nádejného režiséra fakt pekne skazil /95%/(9.1.2010)

 • verbal
  ****

  Co mi to jen, do prdele, připomínalo? Ubohé, uzurpované etnikum, které macešská, civilizovaná společnost odmítá zaintegrovat a otevřít mu svou hřejivou náruč sociálních výhod a prosperity, fotr přičmoudlé, agresivní, vypatlané hovado a nefachčenko, co chlastá, hraje automaty a sem tam na každodenních, hlučných večírcích rozkope držku svojí staré, která "pečlivě" pečuje o jejich deset fakanů, tedy vlastně devět, protože Dežo je v pasťáku za čorki autorádií, hodný strýček Horvát jim sem tam po chlastačce vyprcá jejich třináctiletou dceru a všichni společně hrozně nadávají na tu zkurvenou většinu, která s nimi nechce žít ve společné domácnosti a dávat jim, chudákům, štědré podpory. Aha, už vím, Kdysi byli kočovníky! Evidentně i Nový Zéland by uživil zdatného deratizátora!(23.1.2013)

 • lola3121
  *****

  Film jsem viděla před lety a velmi silně na mě zapůsobil. Teď jsem si to zopakovala a zážitek stále stejný – krásný, ale drsný film. Náhled do života Maorů, pro nás trochu exotický. Natočeno velmi realisticky, skoro jsem se vžila do pocitů manželky, mlácené opilcem-manželem, která ho i přesto miluje. Dopadnout to dobře ani nemohlo, jak už to v životě chodí. Myslím, že podobné příběhy se odehrávají nejen na Novém Zélandu.(21.3.2010)

 • francis
  *****

  Syrový a maximálně působivý dílo. A Morrison je zvíře s nepopsatelným hereckým talentem. To, co předvádí v tomhle filmu, je opravdu nevídaný. Nejdrsnější na tom je, že je to myšlený tak trochu jako hranej dokument, a je to hodně, hodně uvěřitelný. To se musí vidět.(18.11.2006)

 • Webb
  ****

  Dobře natočené, odvyprávěné, syrové, násilné a reálné intenzivní sociální drama z prostředí maorů, které nás postaví před základní otázku při výběru partnera. Z Temuera Morrisona šel strach a když se rozjel, byl nezastavitelnej jako lavina.(14.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace