Pan Selfridge (TV seriál)

Mr. Selfridge

Pán Selfridge

Velká Británie, 2013 - 2016, 31 h 23 min (Minutáž: 1x62 + 39x45 min)

Charlie Mole

Jeremy Piven, Amanda Abbington, Tom Goodman-Hill, Ron Cook, Amy Beth Hayes, Frances O'Connor, Aisling Loftus, Grégory Fitoussi, Malcolm Rennie, Poppy Lee Friar, Greg Austin, Zoe Tapper, Pippa Haywood, Oliver Farnworth, Sai Bennett, Amy Morgan, Sadie Shimmin, Freya Wilson, Katherine Kelly, Aidan McArdle, Polly Walker, Raffey Cassidy, Timothy Watson, Will Payne, Joséphine de La Baume, Trystan Gravelle, Sean Teale, Samuel West, Deborah Cornelius, Lauren Crace, Lisa Eichhorn, Anna Madeley, Andrea Deck, Todd Boyce, Daisy Ridley, Oliver Jackson-Cohen, Adam Wilson, Jd Roth-round, Bob Golding, Terence Harvey, Ali Cook, Raymond Coulthard, Nick Moran, Jonathan Howard, Crystal Leaity, Calum Callaghan, Orlando Seale, Angeline Ball, Michael Brandon, Natalia Kremen, Kika Markham, Cal Macaninch, John Sessions, Mark Dexter, Philip Rosch, Gina Bramhill, Alfie Boe, Joseph Beattie, Sara Stewart, Millie Brady, Kara Tointon, Hannah Tointon, Leon Ockenden, Zoë Wanamaker, Sacha Parkinson, Kelly Adams, Simon Roberts, Naomi Ryan, Anthony Howell, Rebecca Tanwen, Vincenzo Nicoli, Will Tudor, Ian Gelder, Christopher Hunter, Hugh Holman, Jalaal Hartley, Matthew Wilson, Roanna Cochrane, Oliver Dimsdale, Guy Williams, Jamie Bradley, Martyn Mayger, Bentley Kalu, Sam Swann, Cynthia Erivo, Shaun Newnham, David Holt, Barry Kimm, Tim Woodward, Vanessa Quiney, Joanna Christie, Tom Russell, Therese Bradley, Iain McKee, Lee Nicholas Harris, Scott Plumridge, Roger Ringrose, Simon Chandler, Jolyon Coy, Helen Evans, Sean Campion, Billy Burke, Xavier Lemaître, Ben Righton, Robert Pugh, Sacha Dhawan, Emma Hamilton, Zoe Richards, Lee Asquith-Coe, Paul Leon Bridger, Stephanie Jacobsen, Vincent Riotta, Rachel Marquez, Daniel Betts, Michael Maloney, Catherine Bailey

“Give the lady what she wants.” Harry Gordon Selfridge měl obrovský sen, jenž se jednoho mrazivého dne roku 1909 stal skutečností. Přes časté problémy a mnoho posměšných výrazů od usedlých Londýňanů, utvořil na samém konci Oxford Street obchod, jenž dával každému možnost, splnit si své vlastní, tajné a často těžko splnitelné přání. Protože v každé době chce být člověk alespoň trochu šťasten. A přesně o tom seriál Mr. Selfridge je. O malém zázraku, naději, která se snesla do Londýna v době, kdy všichni měli zlomená srdce a smutek v očích. Ohromena nádhernou kostýmní prací, výpravou a perfektními hereckými výkony celého ensemblu, nechala jsem se unést dokonalým příběhem jedné velké rodiny, kterou Selfridges je. Energetický obchodník a jeho tragický život, a zaměstnanci řešící své vlastní životní drama rozehrávají na malém prostoru velkolepou show. A o to tu vlastně vždy šlo. Zaujmout diváky hrou, která nám bude vždy tak nesmírně blízká a často velmi povědomá.(24.12.2014)

Každým coulem přiznávám na rovinu, že seriál není otrava a tohle vypravěčské gusto mě baví. K historii obchodních domů patří především i rázovité postavičky, jež mají své osudy. Těm vtiskl seriál jakousi svéráznou podobu, která přímo ilustruje poetiku zašlých časů. Šerem krásných výloh, ulic a domů. Cítím to taky tak, že svět se změnil a tenkrát obchodní domy zřejmě měly jiný půvab, uvnitř nevítaly jenom podavačky, ale příjemné slečny a jejich úsměv.(14.12.2014)

Přestože na mě v prvním díle působil Piven místy hodně rozpačitým dojmem, tak mě to zatím neodradilo od sledování dalších dílů. Oxford Street jsem v Londýně několikrát procházel, ale vážně si nemůžu vzpomenout, jestli jsem šel i okolo Selfridges. No uvnitř jsem nebyl na 100%. Každopádně okolo Harrods jsem šel jen jednou a pamatuju si to dodnes. ___ Paradise od beebu jsem neviděl, takže tahle hlavní výtka mi nevadí. No, první sezónu asi dokoukám, ale jestli se počítá i s druhou, tak teda už beze mě.(9.1.2013)

Prijemna moznost preniest sa do davnej noblesnej atmosfery (ked si odmyslime dobovu hygienu tj. ze damy boli sice nastrojene, ale smrdeli) a na druhy den sa pohodlne všuchnúť do texasiek a svetra...(6.9.2015)

Skvělý seriál!(13.3.2016)