Ďakujem, dobře

(festivalový název)

Drama / Povídkový

Slovensko / Maďarsko, 2013, 134 min

• Slarque

Postav je hodně, ale ani jedna z nich není sympatická nebo aspoň zajímavá. Samí ubožáci a svině. Navíc jsem v tom neobjevil ani náznak příběhu. Když si k tomu přidám režisérovu zálibu v záběrech z dálky a nejlépe ještě v odraze nebo alespoň přes sklo v kombinaci s přemrštěnou stopáží, vychází mi art pro otrlé. Já se musím pochválit, že jsem tento subjektivně minimálně pětihodinový film dokoukal až do konce. Takže jsem asi také otrlý.(6.7.2015)

• hollci

Slnko v sieti 2014 - 4 ocenenia: Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe - Jana Oľhová, Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe - Miroslav Krobot, Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe - Zuzana Mauréry, Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe(29.8.2014)

Prikler sa snažil o čo najväčší realizmus a niekedy mu to vychádza viac, niekedy menej. Menej vtedy, keď nám chce tvrdiť, že v nejakej rodine si dávajú darčeky až po Troch orieškoch, čiže niekedy po pol desiatej. Páči sa mi, že nám ukazuje situácie osláv (Vianoce, svatba), ktoré považujeme pomaly za vrchol radosti a šťastia, ale pri sledovaní rodiniek vo filme sa cítime trápne. Veľký rozdiel s našimi životmi tu ale nie je, určite všetci dobre vieme, čo je to hádka na štedrý deň. Lenže, prečo musí byť film napríkla po zvukovej stránke tak odfláknutý? To nie je umelecký zámer, to je lajdáčina. Ruchy znejú rovnako hlučne, ako hlasy, ktorým občas slabo rozumieť. Čiže akoby boli ruchy dorábané, ale dialógy nie. Tu mali nastúpiť postsynchróny. Námietky mám aj k celkovej dramatickej stavbe, ale nebudem to zbytočne rozoberať. Mám pocit, že ak by presne takto natočil film Trier, padlo by zopár plných počtov, takže hodnotím na tunajší pomer vyššie.(12.7.2015)

• Marigold

Děkuju, špatně. Všechno.(16.9.2013)

• MikO_NR_1909

To našinské vysporadúvanie sa s problémami prostredníctvom audiovizuálu, kultúry, publicistiky, žurnalistiky, je na vskutku biednej úrovni. Akékoľvek experimentovanie poviedkových skečov i tématickej synopsii vyznieva rovnako na zmar, ako konvenčné televízne drámy s akože krvopotnými ambíciami. Teraz neviem, či je to všetko chyba kvôli slabým finančným dotáciám na silné projekty, či úrovňou kultúrnej výchovy, či nedostatkom talentov na sebarealizáciu, alebo problematikou protekcie. Asi skôr kombináciou vyššie uvedených.(29.5.2015)

• - Rok po premiére si film mohlo publikum pozrieť prostredníctvom siete Piano na webstránke časopisu .týždeň "filmy.tyzden.sk". Motiváciou projektu bolo dať šancu kvalitným slovenským filmom, aby si našli nových divákov a diváčky aj po skončení kinodistribúcie. (kacer4)

• - Snímka mala premiéru na festivale v Rotterdame. (kacer4)