Ďakujem, dobře

Děkuji, dobře

(festivalový název)

Drama / Povídkový

Slovensko, 2013, 134 min

Očakávaní Slovenský dramatický film Ďakujem, dobre (2013) nakoniec pôsobil dosť mdlo, zbytočne rozťahane, než aby v konečnom výsledku ponúkol silnú drámu ktorá by skutočne strhla a nepôsobila dojmom klasickej domácej rutiny, kde sa rodina o všetko háda. /videl v kine: 20%/ (videl na festivale Art Film Fest 2013)(29.6.2013)

• Marigold

Děkuju, špatně. Všechno.(16.9.2013)

• hollci

Slnko v sieti 2014 - 4 ocenenia: Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe - Jana Oľhová, Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe - Miroslav Krobot, Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe - Zuzana Mauréry, Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe(29.8.2014)

Popravdě řečeno, k obsahu nemám větších výtek, vadila mi ale zvuková stránka, potom sestavení/prolínání 2 příběhů, přičemž se nedávala stejná pozornost oběma a pak také můj oblíbenec Krobot, jehož slovenština byla jako pěst na oko. Naopak příjemné bylo ozvláštění maďarštinou a jak už jsem zmínil na začátku, příběh v podobě depresivní sondy do ekonomické ale hlavně morální krize. Celkově ještě slabší 4*.(4.8.2013)

• Slarque

Postav je hodně, ale ani jedna z nich není sympatická nebo aspoň zajímavá. Samí ubožáci a svině. Navíc jsem v tom neobjevil ani náznak příběhu. Když si k tomu přidám režisérovu zálibu v záběrech z dálky a nejlépe ještě v odraze nebo alespoň přes sklo v kombinaci s přemrštěnou stopáží, vychází mi art pro otrlé. Já se musím pochválit, že jsem tento subjektivně minimálně pětihodinový film dokoukal až do konce. Takže jsem asi také otrlý.(6.7.2015)