Pokušení

Pokušenie

Hudební / Komedie / Romantický / Drama

USA, 2003, 123 min

• anniehall

Tenhle film je jeden veliký kýč. Celé je to natočené podle klasické hollywoodské šablony, děj je poměrně dobře odhadnutelný už od samého začátku a invence filmařů se vytratila kamsi do neznáma. Tak proč dvě hvězdičky? Je to jednoduché, mám rád gospel. Ne že by snad byl film napěchovaný ortodoxním gospelem, spíš jeho soudobou a jaksi trochu prefabrikovanou mutací, ale občas se tu daly slyšet poměrně hezké kousky. Tak za to ty dvě hvězdičky, jinak bych ještě jednu musel odpárat. A ukazuje se, že Beyoncé Knowles by mohla být se silným repertoárem za zády velmi dobrou zpěvačkou, o čemž svědčí nejen některá sóla v čele The Fighting Temptations.(19.10.2008)

• Terva

Darrin Hill je uhlazený newyorský reklamní agent, ke kterému se štěstí obrátilo zády...tak už tohle mě mělo odradit. Jedna * za hudbu - Beyoncé Knowles, Terry Lewis, Jimmy Jam a Big Jim Wright. Druhá * za Lilly ( Beyoncé Knowles )(7.6.2011)

2 plus jedna ze Beyonce a hlavne za ty gospely a spiritualy. Ale jinak je to dost velka slabota, a to i pres Cubu, kteryho muzu.(18.8.2007)

• - Natáčení probíhalo převážně v americkém státě Georgia ve městech Atlanta, Columbus, Covington a Griffin. Dále se natáčelo v New Yorku na Manhattanu. (Terva)

• - V cameo rolích se ve filmu objevuje dívčí evangelická hudební skupina Ramiyah a televizní moderátorka Yolanda Adams. (Terva)

• - Soundtrack byl uveden ještě před filmovou premiérou. Celkově byl úspěšnější než film samotný. Jeho součástí je i skladba i "Summertime" od Seana Johna Combske, která není ve filmu použita. (Terva)