Králova zahradnice

• slovenský

V kráľových záhradách

Drama / Komedie / Romantický

Velká Británie, 2014, 116 min

Kate Winslet už není nejmladší a v tomto filmu se to už začíná opravdu projevovat. Někdy mě její herecký talent moc nepřesvědčil a její výrazy mě mnohdy udivily. Jinak jsem si film užila a mile mě překvapil Alan Rickman, kterému role krále Slunce padla jako ulitá. Za zmínku také stojí herec Matthias Schoenaerts, který svou milou tváří vnesl do filmu trochu více zajímavosti. Na příjemný páteční večer je film dobrý.(4.4.2015)

R.I.P maestro :((14.1.2016)

• Vignette

Alane, mám tě ráda, ale tohle byla hrozná, patetická nuda. Aspoň že sis ji k nám přijel sám uvést, takže projekce byla přece jenom zážitek ;)(20.3.2015)

Sice místy naivní, ale bavilo mě to více než Matthiasův následující snímek Far from the Madding Crowd. Nenudilo to, odsýpalo a na Kate je vždycky radost se dívat.(24.8.2015)

Čekala jsem romatický příběh, krásné kostýmy a přírodu. Vše jsem dostala a jako bonus zlepšení nálady. Psychické problémy postav byly trochu navíc a kamera taky mohla být lepší, ale pořád to splňovalo mé očekávání. Navíc režisér je slušňák, neb Kate Winslet ukázala v posteli jen ramena.(22.3.2015)

• - Herec a režisér Alan Rickman představil film Králova zahradnice osobně 19. března 2015 v Praze - na Febiofestu 2015, kde zároveň převzal cenu Kristián za přínos světové kinematografii. (TotalFilm.cz)

• - Hoci André Le Notre bol skutočnou osobou, postava Sabine je fiktívna. V tej dobe bolo nemožné, aby žena vykonávala danú profesiu. Alan Rickman sa vyjadril, že miluje myšlienku "vloženia úplne fiktívnej postavy do známeho kúska histórie". (Laslo)

• - Herecké duo Alan Rickman a Stanley Tucci si zopakovalo spoluprácu po tom, čo sa stretlo vo filme Gambit (2012). Rovnako aj Kate Winslet si už po boku Alana Rickmana zahrala vo filme Rozum a cit (1995). (MikaelSVK)