Králova zahradnice

• slovenský

V kráľových záhradách

Drama / Komedie / Romantický

Velká Británie, 2014, 116 min

Problém tohoto filmu jsou samotní diváci. Ačkoli to není francouzský film, je o Francouzích a Francouzi jsou odjakživa požitkáři. Je to... požitkářský film, pomalu, klidný a v dnešní době se lidi neumí dívat pomalu. Vychutnávat si po kouscích, tak jako Francouzi. Stavba versailleských zahrad bylo obří sousto pro ně tenkrát i pro nás teď a opomenu-li Sabininy "duchařské" a truchlící flashbacky, které mi ze začátku nevadili, pak jsem jich začínala mít plné zuby, tak je to pro současného diváka navyklého na super digitální a akční blockbustery obrovské sousto, nad kterým budou funět a fňukat "já už nemůůůůžu!"(20.1.2016)

• Sofia

Těšila jsem se na romantický kostýmní film, ale v tomhle filmu bylo všechno špatně snad až na poslední čtvrthodinu. Nudné dialogy a všechno bylo takové nějaké šedivé a ošklivé, včetně hereckého obsazení. U takového tématu dávám prostě přednost Tudorovcům a HBO produkci, kde jsou všichni mladí, krásní a kostýmy hýří barvami.(11.5.2015)

• Pavlínka9

Co to jako mělo být? Těšila jsem se na to asi dva roky a tedy - jsem zklamaná...Ten příběh byl o ní? Nebo o něm? Nebo o králi? Nebo o Versailles? Já sama ani nevim, zdali tam bylo nějaké to hlavní jiné téma - nebo spíše, na koho to bylo více zaměřené mimo květeny...Takové neurčité a všechno tam bylo tímpádem jako rozkouskované a nepřišlo mi to vlastně ani jako film...ani jako dokument...ale ani jako určitý celek...Vím, že to zní zmatečně, ale přesně to, mám teď po shlédnutí v hlavě....Winslet super :) Alan Super :) Ale prostě JAKO CO TO SAKRA BYLO? Mám hodně rozporuplné pocity - i přesto - dívat se na to dalo - při scéně s dcerkou, kdy běžela za kočárem - tak to jsem měla husinu po celém těle, ale to byl jediný hodně silný moment z filmu a jinak - asi to zapnu tak za 5 let znovu a uvidim....(17.9.2015)

Rickmanův druhý režijní počin, A Little Chaos (Králova zahradnice), není zdaleka tak pozoruhodný jako jeho debut, vynikající The Winter Guest (Zimní host). Vlastně je to průměr, nepřináší nic nového, co by člověk neviděl už v řadě jiných filmů (tragédie, která poznamenala hrdinku apod,). Někdy toho chce film říct asi víc (linie manželského páru ztvárněného McCrory a Schoenaertsem), ale ve zkratce tak úplně nefunguje. Herecky to klape dostatečně, obsazení je silné, některé scény a sofistikované dialogy rozhodně stojí za vidění. Naproti tomu jsou tu i rušivé momenty, které snímek spíš devalvují (předvídatelné zvraty). Dojde i na trochu duchařiny, na druhou stranu příliš zahradničení nečekejte.(20.3.2015)

Bezvadná věc, nenucená, výpravná, herecky zvládnutá bez výčitek, snad jen ty v závěru provalené emoce mohly zůstat skryty. 85%(21.5.2015)