Bulb Fiction (TV film)

Christoph Mayr

Christoph Mayr

Andreas Lucas

Daniel Zuta

*** ortuť v "úspornej" žiarivke" pri rozbití dokáže kontaminovať 5000 litrov vody a je extrémne nebezpečná pre zdravie človeka *** V Európskej Komisii pracuje 23000 byrokratov a 20000 lobbistov *** prvá Edisonova žiarovka z roku 1881 mala vydržala svietiť 1500 hodín. V súčasnosti vyrábaných žiarovkách to bolo 1000 hodín (po kartelovej dohode výrobcov žiaroviek) *** nemecký vedec si dal patentovať žiarovku, ktorá vydrži svietiť 150.000 hodín (!!!), dodnes sa nevyrába a vedec zahynul pri leteckom nešťastí Stačí? Hlavne, že máme plnú hubu ekológie, global warming a starostlivosti o zdravie človeka(28.10.2014)

Nepotešili ma páni s EÚ. Len potvrdili to, čo už je dávno známe - moc majú v rukách veľké korporácie na čele s duševnými invalidmi, starajúcimi sa len o rozmnožovanie svojich aj tak obrovských majetkov. A kto sa bude protiviť, s tým spadne lietadlo. Howgh!(28.10.2014)

Jak úsporné žárovky způsobují rakovinu, co se stane když tuhle zářivku rozbijete a po bytě se vám vznáší mikroskopické kapičky jedovaté rtuti, kdo stojí za koncem klasických žárovek v EU, jak zemřel vynálezce věčné žárovky a jiné zajímavosti(5.3.2013)

Zaujímavý dokument, ktorý však vyznieva do prázdna. Určite sa jedná o dôležité a pravdivé fakty, len mi tu chýbala väčšia naliehavosť na tento stav od poškodených ľudí.(2.4.2015)

Európsky parlament o zákaze klasických žiaroviek nikdy nehlasoval. Nenašlo sa dostatok poslancov, aby si vyžiadali hlasovanie o tejto veci a tak o všetkom rozhodol výbor zložený z niekoľko desiatok ľudí, ktorý predložil návrh a tento návrh sa automaticky stal nariadením, ktoré musia rešpektovať všetky krajiny EÚ. Taký je systém, taká je demokratická Európa. To je asi to najprekvapujúcejšie, čo som sa dozvedel vo filme. Vo filme sa okrem európskych byrokratov, ktorí vyhýbavo alebo s krivými úsmevmi odpovedajú na trefné otázky a odborníkov na otravu ortuťou objavujú aj zábery z rozvojových krajín, kde sa rozbité a poškodené žiarivky recyklujú a prerábajú na nové. Tam o akejkoľvek potrebnej ochrane ani netušia a najlepší sú dvaja tmaví týpkovia, ktorí ich pred kamerou rozbíjajú v ruke s hláškou: Pozrite sa, veď to nie je nebezpečné!(5.3.2013)