Bulb Fiction (TV film)

Christoph Mayr

Christoph Mayr

Andreas Lucas

Daniel Zuta

Novodobé európske politbyro plné byrokratov, ktorí sú ovladaní lobistami sa opäť predviedlo. Namiesto toho, aby pritlačili na korporácie a bojovali proti plánovanému zastarávaniu, radšej prišli s niečím akože šetrnejším k prírode, pričom len prišli s niečím škodlivým k ľuďom. Možno nie každému to ublíži, taktiež každý má asi inú hranicu, kedy sa čo prejaví, no dobré pre naše zdravie to rozhodne nevyzerá. Tento dokument však ponúka mnohé odhalenia, ktoré si môžte spojiť s inými dokumentmi. Možno by sme sa už mali konečne zaoberať tým, z čoho sa vyrába všetko okolo nás, aké pomalé procesy prebiehajú, lebo to podceňujeme a vyhovárame sa často, že však keby sme mali dbať na všetko, tak nakoniec nebudeme dbať na nič a ani žiť nebudeme a nič si neužijeme, proste hlúpymi argumentmi ospravedlňujeme niečo, čo už mohlo dávno fungovať ako má. Taktiež nezmyslami zakrývame skutočné problémy. Toto nie je dlhý dokument, no v jednoduchosti vám vysvetlí všetko potrebné a dôležité, aspoň podľa mňa.(27.1.2014)

Jak úsporné žárovky způsobují rakovinu, co se stane když tuhle zářivku rozbijete a po bytě se vám vznáší mikroskopické kapičky jedovaté rtuti, kdo stojí za koncem klasických žárovek v EU, jak zemřel vynálezce věčné žárovky a jiné zajímavosti(5.3.2013)

EÚ zakázala predaj klasických žiaroviek na základe šetrenia životného prostredia. Do obehu na predajné pulty sa tak dostávajú takzvané úsporné žiarovky. Na prvý pohľad pozitívny krok v pred skrýva jedno veľké negatívne tajomstvo. Tento nový druh žiaroviek obsahuje určité množstvo ortute, ktoré môže byť životu nebezpečné. S daným problémom nikto nerátal, pričom politika predajcov opäť preukázala silu dominancie, ktorej sa "musel" prispôsobiť i samotný Brusel. Nie som odborník aby som vedel posúdiť danú problematiku, no informácie, ktoré zazneli v tomto dokumente znejú pomerne dosť vierohodne. Spracovaný je solídne, vzbudzuje v hlave množstvo otázok, svinstvá sa dejú v omnoho závažnejších veciach, tak prečo by zrovna TOTO nemohla byť PRAVDA.(1.12.2015)

ekologické táraniny sú vstupenkou do priazne európskej komisie. takto vznikajú povinné nákupy, vážení. must see!(5.3.2013)

Zaujímavý dokument, ktorý však vyznieva do prázdna. Určite sa jedná o dôležité a pravdivé fakty, len mi tu chýbala väčšia naliehavosť na tento stav od poškodených ľudí.(2.4.2015)