Bulb Fiction (TV film)

Christoph Mayr

Christoph Mayr

Andreas Lucas

Daniel Zuta

Jak úsporné žárovky způsobují rakovinu, co se stane když tuhle zářivku rozbijete a po bytě se vám vznáší mikroskopické kapičky jedovaté rtuti, kdo stojí za koncem klasických žárovek v EU, jak zemřel vynálezce věčné žárovky a jiné zajímavosti(5.3.2013)

EÚ zakázala predaj klasických žiaroviek na základe šetrenia životného prostredia. Do obehu na predajné pulty sa tak dostávajú takzvané úsporné žiarovky. Na prvý pohľad pozitívny krok v pred skrýva jedno veľké negatívne tajomstvo. Tento nový druh žiaroviek obsahuje určité množstvo ortute, ktoré môže byť životu nebezpečné. S daným problémom nikto nerátal, pričom politika predajcov opäť preukázala silu dominancie, ktorej sa "musel" prispôsobiť i samotný Brusel. Nie som odborník aby som vedel posúdiť danú problematiku, no informácie, ktoré zazneli v tomto dokumente znejú pomerne dosť vierohodne. Spracovaný je solídne, vzbudzuje v hlave množstvo otázok, svinstvá sa dejú v omnoho závažnejších veciach, tak prečo by zrovna TOTO nemohla byť PRAVDA.(1.12.2015)

*** ortuť v "úspornej" žiarivke" pri rozbití dokáže kontaminovať 5000 litrov vody a je extrémne nebezpečná pre zdravie človeka *** V Európskej Komisii pracuje 23000 byrokratov a 20000 lobbistov *** prvá Edisonova žiarovka z roku 1881 mala vydržala svietiť 1500 hodín. V súčasnosti vyrábaných žiarovkách to bolo 1000 hodín (po kartelovej dohode výrobcov žiaroviek) *** nemecký vedec si dal patentovať žiarovku, ktorá vydrži svietiť 150.000 hodín (!!!), dodnes sa nevyrába a vedec zahynul pri leteckom nešťastí Stačí? Hlavne, že máme plnú hubu ekológie, global warming a starostlivosti o zdravie človeka(28.10.2014)

ekologické táraniny sú vstupenkou do priazne európskej komisie. takto vznikajú povinné nákupy, vážení. must see!(5.3.2013)

Nepotešili ma páni s EÚ. Len potvrdili to, čo už je dávno známe - moc majú v rukách veľké korporácie na čele s duševnými invalidmi, starajúcimi sa len o rozmnožovanie svojich aj tak obrovských majetkov. A kto sa bude protiviť, s tým spadne lietadlo. Howgh!(28.10.2014)