Bulb Fiction (TV film)

Christoph Mayr

Christoph Mayr

Andreas Lucas

Daniel Zuta

Európsky parlament o zákaze klasických žiaroviek nikdy nehlasoval. Nenašlo sa dostatok poslancov, aby si vyžiadali hlasovanie o tejto veci a tak o všetkom rozhodol výbor zložený z niekoľko desiatok ľudí, ktorý predložil návrh a tento návrh sa automaticky stal nariadením, ktoré musia rešpektovať všetky krajiny EÚ. Taký je systém, taká je demokratická Európa. To je asi to najprekvapujúcejšie, čo som sa dozvedel vo filme. Vo filme sa okrem európskych byrokratov, ktorí vyhýbavo alebo s krivými úsmevmi odpovedajú na trefné otázky a odborníkov na otravu ortuťou objavujú aj zábery z rozvojových krajín, kde sa rozbité a poškodené žiarivky recyklujú a prerábajú na nové. Tam o akejkoľvek potrebnej ochrane ani netušia a najlepší sú dvaja tmaví týpkovia, ktorí ich pred kamerou rozbíjajú v ruke s hláškou: Pozrite sa, veď to nie je nebezpečné!(5.3.2013)

Je to svojim spôsobom pokračovanie žiarovkovej konšpirácie. Stále častejšie sa presviedčam, že otrokárske spoločenské zriadenie nebolo iba prvým, ale bude aj posledným štádiom. Akurát otrokárov nahradili mamutie nadnárodné spoločnosti. Už dávno majú väčší vplyv, než vlády štátov a tá smiešna Európska únia s tisíckami kráľovsky zaplatených diletantov. Film ukazuje, akí hlupáci rozhodujú, aké nedemokratické mechanizmy sa používajú, ako to môže dopadnúť ak sa niekto postaví proti a aké obrovské prostriedky sa vynakladajú na ohlupovanie verejnosti. Na filmoch tohto typu mi prekáža malá naliehavosť s akou vyjadrujú znepokojenie ľudí, ktorí vedia o čo tu ide a čo nám hrozí. Nezaujatý komentár nie je celkom namieste.(31.3.2015)

Nepotešili ma páni s EÚ. Len potvrdili to, čo už je dávno známe - moc majú v rukách veľké korporácie na čele s duševnými invalidmi, starajúcimi sa len o rozmnožovanie svojich aj tak obrovských majetkov. A kto sa bude protiviť, s tým spadne lietadlo. Howgh!(28.10.2014)

Zaujímavý dokument, ktorý však vyznieva do prázdna. Určite sa jedná o dôležité a pravdivé fakty, len mi tu chýbala väčšia naliehavosť na tento stav od poškodených ľudí.(2.4.2015)

ekologické táraniny sú vstupenkou do priazne európskej komisie. takto vznikajú povinné nákupy, vážení. must see!(5.3.2013)