Bulb Fiction (TV film)

Christoph Mayr

Christoph Mayr

Andreas Lucas

Daniel Zuta

Zaujímavý dokument, ktorý však vyznieva do prázdna. Určite sa jedná o dôležité a pravdivé fakty, len mi tu chýbala väčšia naliehavosť na tento stav od poškodených ľudí.(2.4.2015)

Európsky parlament o zákaze klasických žiaroviek nikdy nehlasoval. Nenašlo sa dostatok poslancov, aby si vyžiadali hlasovanie o tejto veci a tak o všetkom rozhodol výbor zložený z niekoľko desiatok ľudí, ktorý predložil návrh a tento návrh sa automaticky stal nariadením, ktoré musia rešpektovať všetky krajiny EÚ. Taký je systém, taká je demokratická Európa. To je asi to najprekvapujúcejšie, čo som sa dozvedel vo filme. Vo filme sa okrem európskych byrokratov, ktorí vyhýbavo alebo s krivými úsmevmi odpovedajú na trefné otázky a odborníkov na otravu ortuťou objavujú aj zábery z rozvojových krajín, kde sa rozbité a poškodené žiarivky recyklujú a prerábajú na nové. Tam o akejkoľvek potrebnej ochrane ani netušia a najlepší sú dvaja tmaví týpkovia, ktorí ich pred kamerou rozbíjajú v ruke s hláškou: Pozrite sa, veď to nie je nebezpečné!(5.3.2013)

Nepotešili ma páni s EÚ. Len potvrdili to, čo už je dávno známe - moc majú v rukách veľké korporácie na čele s duševnými invalidmi, starajúcimi sa len o rozmnožovanie svojich aj tak obrovských majetkov. A kto sa bude protiviť, s tým spadne lietadlo. Howgh!(28.10.2014)

zhlédnuta 56minutová verze(5.4.2015)

Novodobé európske politbyro plné byrokratov, ktorí sú ovladaní lobistami sa opäť predviedlo. Namiesto toho, aby pritlačili na korporácie a bojovali proti plánovanému zastarávaniu, radšej prišli s niečím akože šetrnejším k prírode, pričom len prišli s niečím škodlivým k ľuďom. Možno nie každému to ublíži, taktiež každý má asi inú hranicu, kedy sa čo prejaví, no dobré pre naše zdravie to rozhodne nevyzerá. Tento dokument však ponúka mnohé odhalenia, ktoré si môžte spojiť s inými dokumentmi. Možno by sme sa už mali konečne zaoberať tým, z čoho sa vyrába všetko okolo nás, aké pomalé procesy prebiehajú, lebo to podceňujeme a vyhovárame sa často, že však keby sme mali dbať na všetko, tak nakoniec nebudeme dbať na nič a ani žiť nebudeme a nič si neužijeme, proste hlúpymi argumentmi ospravedlňujeme niečo, čo už mohlo dávno fungovať ako má. Taktiež nezmyslami zakrývame skutočné problémy. Toto nie je dlhý dokument, no v jednoduchosti vám vysvetlí všetko potrebné a dôležité, aspoň podľa mňa.(27.1.2014)