Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (více)

Série(6) / Epizody(93)

KevSpa

Hodně milé překvapení. Tak moc vtipné jsem to vážně nečekala. A Tom Ellis si to neskutečně dává. Uvidíme, jak se to příští rok rozjede. Pilot - 90% Bylo to sice trochu jako na houpačce a jistou dobu jsem se vážně obávala, že seriál sklouzne k tuctové a nezajímavé komediální krimi. Naštěstí poslední díly dojem značně vylepšily a tvůrci ukázali, že když zahrají na temnější notu, dokáže být Lucifer neuvěřitelně zábavný. Tak doufám, že ve druhé sérii se už nebudou opakovat ty zbytečné propady a pojede se hezky od začátku do konce na plný pecky. 1. série - 80% Druhá řada byla opět příjemná podívaná, ve které by stálo za to ubrat na krimi zápletkách, ale jinak spokojenost. 2. série - 80% Třetí řada Lucifera se nese ve stylu předchozích sérií. Jde o zábavnou krimi komedii, které by rozhodně prospělo, kdyby se méně zaměřovala na často nezajímavé krimi zápletky a více se věnovala čistě postavám i nadpřirozenu. Po konci na Foxu se snad dočkáme trochu výživnějšího děje v další sérii, která už poběží na Netflixu. Lucifer by si temnější háv rozhodně zasloužil, a pokud se toho v jeho novém domově podaří dosáhnout, může být nakonec ukončení Foxem ta nejlepší věc, která neposedného ďáblíka potkala. 3. série - 70% ()

EvilPhoEniX

Po 9. díle končím se sledováním. Lucifer upadl do průměru ve stylu amerických kriminálek. Už se u něj nebavím ani nejevím dostatečný zájem. 55% ()

novoten

1. série - 75% - Byl jsem si jistý, že v pilotní epizodě do mrtě vytěžený koncept charismatického ďábelského hláškaře po boku skeptické detektivky musí hned záhy přestat fungovat, ale naštěstí jsem se pletl. Tom Ellis sice sází všechny fóry ve většině případů na stále tu samou, Bohu a morálce se vysmívající notu, ale nějakou záhadou mu to bez jediného zaváhání věřím a díky jeho neutuchajícímu poživačnému pohledu vypínám každý díl s téměř až povznesenou náladou. Právě ústřední hrdina a jeho dynamika se všemi postavami (v čele s Amenadielem v podání nestárnoucího televizního veterána D.B. Woodsideho) jsou tím hlavním důvodem, proč je reálné, že se Lucifer může na obrazovkách držet pěkných pár let. Snad se nezbytné epizodické kriminální zápletky zbaví své otravné průhlednosti a zbytečnosti, protože pak by pekelný klavírista mohl dorůst do pozice zasloužené nadpřirozené trvalky. 2. série - 85% - Mnohem větší prostor pro nadpřirozenou rodinku znamená i nemalý skok v kvalitě směrem nahoru. Způsob, jakým hlavní hrdina dokáže shodit i ten nejklišovitěji vypadající případ z libovolného prostředí, si v ničem nezadá s nejlepšími hláškami zlatých sérií Castla a v kombinaci s božskou linkou se jedná o dost možná nejvtipnější podívanou této sezóny, které hledí drtivá většina sitcomů jen hladově zírá na záda. Vyšetřovací peripetie se dobrovolně minimalizovaly do pozice sotva viditelného nutného zla a díky neutuchajícímu elánu všech zúčastněných zase o něco víc věřím tomu, že tady se narazilo na zlato. 3. série - 90% - Ve svých začátcích vyprávěl seriál souvislou linku v kriminálním duchu, loni se naplno začal věnovat nadpřirozeným kulisám a letos se mu to povedlo zkombinovat. Nejdůležitější ale je, že se to týká i kvality. Jak pátrání po identitě Hříšného muže, tak všechny eskapády, které z něho vzešly, mě utvrdily v tom, že Lucifer dozrál. Do počinu, který ustojí všechny nezbytné propriety epizodické kriminálky, aby zároveň dokázal být spolehlivou zábavou s dostatečně emocionálními momenty (vede po všech stránkách povedená epizoda The Angel of San Bernardino a samozřejmě i finálová A Devil of My Word). Henderson a Modrovich zkrátka vědí, kam seriál vést a nebýt toho, že na (vzhledem k pozdějšímu foxovskému zrušení) nepochopitelně štědré ploše čtyřiadvaceti, potažmo šestadvaceti (!) epizod k hluchým místům chtě nechtě dojít musí, sahal bych po drobné úvaze po nejvyšším hodnocení. I takhle pro mě ale třetí Luciferův rok zůstává nejpřekvapivější událostí sezóny a to, že se přeci jen dočkáme vymodleného pokračování na Netflixu, značí, že kvalitativní růst nemusí být u konce. 4. série - 85% - Možná jsem po všech slibech, kdy se na křídlech streamovací služby mělo startovat div ne s R-kovým ratingem, čekal až přílišný odpich od dosud viděných témat a schémat. Ve výsledku se totiž po pauze vracíme víceméně tam, kde jsme se s hlavními hrdiny rozloučili. Takového přirozeného navázání si cením, na druhou stranu s odstupem nechápu úlevná prohlášení tvůrců o tom, že se nemusí za každou cenu držet konceptu epizodické kriminálky, protože snad kromě dvou výjimek od ní není upuštěno ani tentokrát. Na ploše pouhých deseti epizod se ani nestačím nadechnout radostí, že je Tom Ellis zpátky ve svém živlu a už příběh spěje k neodvratnému konci. Spěje tam ovšem s tak silnou posilou, že svoje původně střídmé hodnocení opět nadhazuji trochu výš. Zatímco ostatní se poctivě drží dobře známých charakterových mantinelů (Chloe) nebo jen mírně vybočí stranou (Amenadiel), nováček Eva je zázrakem, který prosvítí doslova každou scénu. Obsazení Inbar Lavi je tak nakonec překvapivě tím nejlepším, co se mohlo seriálu stát. S rozhodnutím udělat pátou sezónu tou poslední jsem rozhodně nesouhlasil, protože právě Lucifer je jedním z mála seriálů, u kterých si dokážu představit, jak kráčí dál ještě mnoho let, ale za možnost uzavřít všechno podle dlouhodobého plánu klobouk dolů vstříc Netflixu a za rozhodnutí přidat ještě nějakou tu epizodu navíc pak dvojnásob. 5. série - 85% - Nebudu lhát, první část mě zaskočila. Přinesla sice fascinující postavu Michaela, která snad definitivně dokazuje, jak královským hercem Tom Ellis je, zároveň ale ztrácela skoro všude jinde. Osudovost pouta hlavní dvojice se získává v předvídatelných zvratech, vedlejší postavy jsou vedeny po podivných dějových zákrutách (Ella) a třeba taková Maze mě neústupnou "nikdo mě nemá rád" polohou lezla docela často na nervy. V části druhé je ale všechno jinak. Dennis Haysbert přinesl do seriálu božský klid a tleskám odvážným tvůrčím rozhodnutím, jakkoli ani muzikálový díl, ani předfinálový zvrat nejsou vyslovenými trefami do černého. Je to ale posun k novým možnostem, což je přesně to, co první osmičce epizod chybělo. Za poslední kapitolu, která má být dárkem pravověrným fanouškům, jsem opravdu rád. Zároveň zcela výjimečně cítím, že je na odchod ten pravý čas. 6. série - 90% - Je nádhera, když se seriál nebojí změnit svoji tvář a Luciferovi se to povedlo na výbornou. Udržel si styl, povětšinou i nadhled a dokázal přinést více humoru, snad i vyrovnanější melodramatickou linku a na samém konci i něco navíc. Až se mi nechce věřit, že právě tahle kapitola byla původně jen smělým nápadem, který nikdy neměl být realizován a nakonec je z něj dost možná nejlepší sezóna. Tom Ellis už se doufám chystá na nějakou oscarovou roli, ale co dokázal z původně trochu zaměnitelně působicí show udělat jen svým hereckým umem, nad tím mi ještě dlouho bude zůstávat rozum stát. () (méně) (více)

dO_od

// Sedm dílů a stačí. Lucifer je další z těch předloh, které měly raději zůstat jenom na papíře. ()

monolog

V první řadě doporučuji komentář uživatele Ratemus. Díky tomu jsem si sehnal komiks, který je předlohou a zjistil, že všechno to špatné, co v tomto seriálu je, v komiksu není a přidali to tvůrci seriálu. Komiks je úžasný, temný, ďábelský, lákavý, velmi doporučuji. To tento seriál zvládl v pár dílech a to jen zezačátku... Ale nesrovnávám je, protože je to vlastně úplně rozdílné a seriál prohrává o tisíc kol. Viděl jsem 6 sérii. První byla docela fajn. Skvělý a neotřelý hlavní hrdina, docela zajímavé případy a řešení a dostatek neobvyklých postav k seznámení. Trošku rozčarování bylo, když jsem si u 4. dílu všiml, že vlastně první osoba, kterou potkají na místě činu je skutečný vrah, který je pošle špatným směrem. A ke konci série už jsem si říkal, že by Lucifer mohl předvést i nějaké další schopnosti... Ale myslím si, že i přes určitou následnou jednotvárnost byla opravdu zábavná a zaslouží si 80%. Druhá série... Trochu zklamání, protože se hodně ustoupilo od už tak ne dost zajímavě zpracované detektivní části, od té zvláštní hravosti a humoru, ale díky divokosti a určité nepředvídatelnosti Luciferovy mámy je to dobrá jízda. Navíc díl, kde Lucifer potká domnělého taťku je luxusní a Bůh je opravdu skvěle ztvárněn i co do výběru herce. Asi nejlepší Bůh v tomto seriálu, výrazně lepší, než ten černoch později. Škoda, že máma odešla. Na zlého kyborga byla fakt zábavná ;-) Jen kvůli ní 75%. Třetí série začíná docela dobře. Do seriálu se přidává sympatický borec, vyjde najevo, že to je Kain, který je odsouzen k nesmrtelnosti a v lidské společnosti pracuje staletí jako policajt... Docela dobrý. Jenže detektivní linie je ještě více odsunuta spíš až do depa, než na druhou kolej. Luciferovy schopnosti se od prvního dílu nezměnily, spíše jich ubylo (už zjevně skoro není přitažlivý pro ženy) a stále víc se z něj stává jen ukňouraný zženštilý blbeček, který se snaží udržet si respekt křikem jako prázdný buben. Charlotte a její vsuvka se snahou spasit svou duši je moc příjemné zpestření a s Danem se regulérně stává tou nejpříjemnější postavou z tohoto seriálu. Neustálé emocionální výlevy trapné Chloe a Luciferova obsese její postavou to začínají dost kazit. Vtip? Možná občas úsměvné. Druhá část série, kdy se z Kaina stane kretén je děs. Bez ní solidních 60%, s tím tak max 40%. Sorry, ale věčně si nevěřící Amenadiel je naprostá parodie sebe sama už hodně dlouho. Čtvrtá série... Co říct. Je tam Eva, ale prostě to není ono. Vlastně ty zajímavé postavy zabili nebo úplně zničili a tahle zvláštně ztřeštěná osoba to nedokáže vyplnit. Je to nuda. Vše stokrát ohrané, neustálé opakování rozkolů Lucifera a Chloe, mezi kterými tu jiskru prostě nevidím a jejich neustálé vracení se k sobě... To už je peklo samo o sobě. Detektivní zápletky už ani neřeším. A taky je hodně poznat přechod k Netflixu, a rozhodně to není lepší. Všechno je brané tmavým filtrem, úplně jiný styl kamery, který mi fakt vadil. Taky klasický Netflixový rasově vyrovnaný leitmotiv a plus pořádně tlačí na pilu v počtu všech různých mutací sexuálních orientací. Z Mazikeen, té pekelné smrtící krásky z kamene je téměř kompletní ubulené zkurvené malé dítě objevující svoji debilní homosexualitu. Z Dana dělají čím dál většího ubohého čuráka. Děj je podle vtipu "Jdou k nám sousedi, nařeď polívku..." Tady už ale není prakticky co ředit. Posunuli jsme se jen do sféry, kde všichni blijí své emoce ven ze všech otvorů, všichni jsou ublížení jak Stalin, když se dozvěděl o Hitlerově útoku na Rusko, kdy všechny postavy zažívají tak neuvěřitelné názorové obraty. Jako už nikdy ne. 20%. Pátá série. Jediný pravý černý Bůh je Morgan Freeman. Už si to kurva v Hollywoodu zapamatujte. V rámci genderové propagace nic překvapivého, spíš se divím, že z něj neudělali punkerskou transku... Možná mě sral úplně stejně jako Lucifera. Ale Lucifer mě sere už několik sérií. Emocí přibylo. Chloe je studenější a nepříjemnější, než byla kdykoli předtím. Mazikeen naprosto na zabití, rozšlapat jí ten ukňučenej ksicht. Dana zabili a asi je to dobře. Tak dokurvenou postavu, to neměli ani v Rákosníčkovi. Amenadiel je asi v celé té nechutné orgii nudy, politické korektnosti a emocionální hysterie jediný světlejší bod, ale zabíjí to BLM dějová linka. Michael... Takový potenciál a tak dementně vysublimoval... 10%. Šestá a já doufám poslední série. Tohle už nebylo ani utrpení. Víc než jeden díl zároveň jsem nedal. I tak jsem na to koukal se slzami v očích. Krvavými, protože ty normální my došly, když jsem zjistil, že anděl smrti vypadá jako nerdovská malá Číňanka se střihem podle hrnce... Není tu už asi nic, co by mě zajímalo. Snaha o další ždímání emocí z Trixie už vychází naprázdno. Celá tahle série je jak odvar ze špinavých trenek... Luciferova dcera je absolutní kunda. Lucifer čurák. Chloe frigidní studená Němka. Amenadiel nula v převleku. Mazikeen ukvičené lesbické podsvinče. Dan prostě je. Záporák parodie všech debilních záporáků. Zápletka o ničem. Ať už napíšu cokoliv, tak se na to stejně všichni, kteří překonali pátou sérii podívají. A já vám to přeju :-P Není tu nic dobrého, až na poslední titulky 0% Jo a ještě něco. Lidstvo fakt pochází z takového oslizlého trapného tupého vesnického burana Adama? I když, jak poznávám čím dál víc lidi, tak tomu i věřím. () (méně) (více)

Mertax

Tvůrci měli z pekla štěstí na hlavního představitele, který je charismatický a pohledný. Horší je to však s hláškami jeho postavy, které jsou pekelně nevtipné, protože se pořád točí kolem téhož. Lauren Germanová coby detektiv Deckerová není úplně marná, ale její nehybné monstrózní obočí a botoxové čelo ji do hereckého nebe nevynesou. Po první sérii zůstává Maze jen bezkrevnou vedlejší figurou, která je hříšně nevyužitá. Amadiel s terapeutkou (oba ze seriálu Suits) nejsou o moc víc prokresleni. Základní premisa seriálu je atraktivní, na papíře zní skvěle, ale zůstává zcela nevyždímanou. Jednotlivá vyšetřování jsou navíc strašně nezajímavá a lokace chudé, Lucifer jen občas ďábelsky zamrká nebo někoho odmrští, to je ale pohříchu málo. Není tak divu, že po třech sériích dal Fox seriálu sbohem. [1. série]. ()

TeeAge

Detektvívka, ale v úplne inom kabáte. Existuje miesto medzi nebom a peklom, kde hrá metaforické divadlo najviac sexy obsadenie, a pritom nemáte pocit, že by ste pozerali na mydlovku alebo péčko. Má to krásny vývoj postáv, ťažkotonážny sexappeal a perfektné tempo. Tak sympatických hercov v (nad)ľudských rolách v čele s Tomom Ellisom a Lauren German si obľúbi takmer každý. ()

NinadeL

13/83 Seriálový Lucifer může být kupodivu stravitelnější než seriálový Constantine. Je to úplně něco jiného, než komiksová předloha, čistá generická krimi s nadpřirozenými prvky, jedním pomalu budovaným vztahem a super charismatickým hlavním hrdinou. Ale líbí se mi, že si na Luciho vzpomněli v Arrowversi. ()

Nevka

Rozhodně bych neřekl, že seriál upadá do průměru. Od prvních pár dílů sice trochu ubral na vtipu, ale stále nám ho předkládá dost. Tom Ellis je přímo skvělý a Luciferovi dodává nový, v seriálech doteď neviděný rozměr. A zatímco Jessica Jonnes strádá hlavně v nedostatku dílčích případů, Lucifer tímto problémem netrpí. Za mě zatím jasných 5 hvězdiček.PS: Nesrovnávám s komiksem, protože takto se mi seriál také líbí. ()

castor

Je v penzi, má britský přízvuk, schopnost vytáhnout z lidí jejich skryté touhy, vysmívá se morálce a má hromadu času, i když je žádán, aby se vrátil do podsvětí. On ovšem sekl s peklem, protože ho nebavilo skákat, jak on (vlastní otec) pískal. A nekonečné prázdniny v Los Angeles jsou přesně tím, co ho baví. Snaží se trestat ty zlé, ovšem začíná se mu líbit rovněž vymáhat spravedlnost pro ty dobré. Otevřel si luxusní klub a navíc se ještě připletl do vyšetřování vražd: po boku sličné i skeptické detektivky Chloe. Jenže ta, když vidí, jak někdo koupí šest kulek, a neztratí nic ze svého šarmu, hledá odpovědi. Patrná zvědavost tam byla, ovšem záhy jsem se obával, aby v podstatě nešlo jen o obyčejnou kriminálku s poměrně nezajímavými případy. Stalo se. Tom Kapinos se už kultovním seriálem Californication rozhodl zacílit na mužského diváka, a i když zejména v přibývajících sériích látka zevšedněla a její dialogy místy sklouzávaly k nějakému průměrnému sitcomu, pořád Lucifera strká do kapsy. Tady se totiž průměrnost objevuje velmi záhy. Tom Ellis je docela fajn, ale brzy se jeho kreace okoukají, mnohé zženštilé prvky (kupříkladu jeho vlnivé pohyby a mimika) mi navíc nesedly. Za mě tak první série zapadla jen do lehce nadprůměrných čísel. ()

MMR

Seriálová bomba. Úžasná jízda plná skvělých hlášek. Hlavní představitel zde je strašně sympatický jak vystupováním, tak vyjadřováním. Jeho humor je prošpikován k dokonalosti. Ostatní postavy také ujdou, třeba takový Malcolm se mi také dost líbil. Nechci spoilerovat, tak se jen nepřímo pochlubím, že jsem určitou věc dokázal odhadnout správně. Jsem velice zvědav, jak se tvůrci popasují s další řadou. Laťku totiž nasadili velice vysoko. ()

Spooner

Pilot: Tak tohle asi fungovat nebude. Čert vem, že to s předlohou nemá absolutně nic společného a Gaiman by měl do Hollywoodu nejlépe poslat nějakou bombu. Ono to hlavně selhává jako ona nahlášková stylová krimi ala Castle. Lucifer sice je celkem cool a sem tam nějakou hlášku prohodí, mezi ním a sexy policistkou to ale příliš nefunguje, kriminální linka nabízí stokrát viděnou nudu a celkově to postrádá jakýkoliv drajv a švih, kvůli němuž byste chtěli s těmito charaktery trávit více času. Víc jak pilot tomu dám jen v případě hodně nadšených ohlasů. Zatím to ovšem vypadá na průser ala Constantine. 50% ()

Davies182

PILOT: What's not to like? Sakra, tahle ďábelská komedie mě s přibývající stopáží bavila čím dál tím víc. Sarkasmus a ironie jsou v pekle jako doma, nahláškovanou detektivku čekal od veřejnoprávního Lucifera asi málokdo. Sympatická darda! ()

playboxguest

Chybí mi něco, co by mě u seriálu drželo a nutilo ke sledování dalších dílů. Na co mi jsou hlášky, když se příběh plácá odnikud nikam. Po třech dílech končím. ()

666teen

Tak tohle by se mělo jmenovat spíš Lucifer na zabití, nebo CSI: Lux LA. Gaimanův, respektive Careyho vládce pekel na odpočinku se stal hláškujícím přicmrndávačem policejní drsoňky, na kterou (jedinou!!!) nepůsobí Lucíkovo pekelné charizma. Hm. Snažím se tvářit, že netuším nic o předloze a za tři je strop. Mazikeen na vás. Samozřejmě tu původní. http://static1.comicvine.com/uploads/square_small/0/9116/1027136-photo1.jpg ()

HoneyBunny

Tento komentář píšu ve chvíli, kdy má seriál 666 hodnocení... :-) Beru to jako znamení a hodlám si počkat na celou první sérii. Nicméně pilot má určitý příslib. Předně, za námětem a scénářem k jedné z epizod stojí můj oblíbenec Neil Gaiman - ano, seriál bude odlišný od Gaimanova originálu, ale doufám, že tvůrci budou mít dostatek rozumu a neudělají z toho jen další detektivku a la CSI: Peklo. Což je bohužel hlavní pocit, který z pilotu mám. Ale hej, od toho jsou pilotní díly, aby se vyzkoušelo, co funguje a co ne. Tom Ellis jako Lucifer je moc fajn, ano, se svým sex-appealem je tak trochu sázkou na jistotu, ale Lucifer přeci má být nejkrásnější z andělů, ne? Ellis má naštěstí i skvělý komediální timing a některé z jeho scén (s dcerou policistky, s psycholožkou, s černým raperem) jsou k popukání. Dialogy se tu vůbec povedly. Uvidíme, uvidíme, Lucifera mám určitě v hledáčku. ()

Sinecod

Po osmém díle jsem byla vážně na vážkách už tenhle seriál nesledovat. Vydržela jsem, nemám ve zvyku nedokoukávat seriály, které mě trochu odradí a jsem nakonec ráda. Když už nic jiného, Tom Ellis je neskutečně sexy a když se nevěší štěňátkovsky na paty Chloe (pořád nevím, co si mám o téhle postavě myslet, byla mi strašně protivná, je neskutečně civilní a úzkoprsá, ale po posledních dílech se to trochu zlepšilo) je to vlastně moc bezva postava. Fajn seriál na pozdní večery. Jsem zvědavá, jak si seriál povede dál, zatím jsem na čtyřech pěkných hvězdičkách a budu sledovat dál. ()

Kothy

Tak tohle je vážně pecka! Takhle dobré jsem to ani nečekal. Zřejmě je to pro mě největší seriálové překvapení letošního roku. Už dlouho jsem se u seriálu tak nezasmál. Tom Ellis si roli britského Lucifera vážně užívá. Lenu Wisemanovi se přesně povedlo určit poměr vtipů a vážností. To se třeba u Constantina moc nepovedlo. Spolu se svou kolegyní Chloe Dance tvoří skvělou detektivní dvojku. Opravdu se mi líbí Luciferův přístup a schopnosti. Nijak svou identitu netají a má ze všeho srandu. Tady je všechno asi trochu obráceně, protože jako záporák se spíš tváří anděl Amenadiel. S Gaimanovou předlohou to sice moc společného nemá, ale zatím se mi to hodně líbí. Dost dobrá je i hudba, která v seriálu hraje. :) 1. série končí trochu otevřeně. Ve 2. sérii přichází nové postavy a jednou z nich je Luciferova matka. Opět nechybí fóry a děj se dost posouvá. Finále je trochu otevřené. 3. série je poněkud temnější. Klade i dost důraz na romantiku a Luciferovy emoce. Hlavním záporákem je Kain. Jak to asi může dopadnout... 4. série je od Netflixu a podle mě je nejlepší. Do děje se zapojí Eva a Lucifer si projde těžkým obdobím. Poté se do děje zapojí samotný Bůh a objeví se tu i Luciferova dcera a jeho dvojče Michael. Seriál po šesti sériích končí a já jsem spokojený. Bylo to super a konec je vážně dojemný. :) "Kněz vejde do baru. To už jsem někde slyšel." :D ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (více)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse