Lucifer (TV seriál)

Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2016 - 2017, 18 h 18 min (Minutáž: 26x42 min)

Tom Ellis, Lauren German, Rachael Harris, Lesley-Ann Brandt, Nicholas Gonzalez, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Kayla Ewell, AnnaLynne McCord, Kevin Alejandro, Lochlyn Munro, Tina Grimm, Evan Arnold, Adam Bartley, Colman Domingo, Teach Grant, Manny Montana, Eddie Shin, Harrison Thomas, Alessandra Torresani, Isiah Whitlock Jr., Nelson Wong, Aria Ostrander, Paul Lazenby, Bri Neal, T. Michael Morris, Aatash Amir, John Specogna, Bailey Chase, Tomiwa Edun, John Pankow, Isaac Keys, Jeremy Davies, Robert Ri'chard, Greg Vaughan, Jodi Lyn O'Keefe, Grant Harvey, Richard T. Jones, Sofia Vassilieva, Dawn Olivieri, Chris Marquette, Kelly Blatz, Jason William Day, Darcey Johnson, Lanny Joon, Alyssa Diaz, Shaun Omaid, Howard Siegel, Tara Summers, Christina Chang, Philip Granger, Michael Welch, Patrick Sparling, Tom Sizemore, Sean Tyson, Danny Dworkis, Grant Harvey, Steven Lee Allen, Kevin Rankin, Heather Tom, Julianne Christie, Lance Broadway, Charles Edward Bae, Jeremiah Birkett, Matty Finochio, Tricia Helfer, Rusty Schwimmer, Michael A. Goorjian, Emily Maddison, Devielle Johnson, Charisma Carpenter, AnnaMaria Demara, Aimee Garcia, Nicole LaPlaca, Ronnie Gene Blevins, Alex Fernandez, Chris Payne Gilbert, Jonathan Stanley, Barry Nerling, Vik Sahay, Anne Leighton, Robert Picardo, Donavon Stinson, Shelene Yung, Robin Givens, Matthew MacCaull, Jessica Sula, Ted Cole, Eric Ladin, Colin Egglesfield, Michael Imperioli, Mark Dacascos, Phil LaMarr, Karen Holness, Andrea Bogart, Ryan Alosio, Michelle Arthur, Chelsea Hobbs, Nick Jandl, Veena Sood, Karin Konoval, Elfina Luk

Po pilotu dávám plné hodnocení. Stopro budu koukat, až budou seriál ofiko vysílat. Zatím jsem se perfektně bavila. Plno skvělých vtipů a hlavně. Lucifer nemá rád děti! Pro sympaťák :D 5*(26.8.2015)

Když jsem slyšel, že mají točit seriál podle komiksového majstrštyku od Mikea Careyho, říkal jsem si, že to bude propadák. Pak jsem si přečetl, že namísto ústředního tématu predestinace a vzpoury proti Bohu bude Lucifer potírat zločit v L. A. a utvrdil jsem se v tom, že to bude propadák. Pak jsem viděl trailer a věděl jsem naprosto jistě, že to bude propadák. No, a pak jsem se podíval na první díl a zjistil jsem, že to vypadá na jeden z nejzajímavějších seriálů sezóny. Pokud z rovnice odstraníme jakékoli povědomí o předloze, je to zatraceně dobrá zábava. Prozatím tápavé čtyři - uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. --- update: Tak bohužel, nastavenou laťku Lucifer nepřeskočil. Vlastně jde o dost tuctovou kriminálku v epizodickém stylu CSI, jen bez moderních vymožeností a s netypickým hlavním hrdinou. Postavy zůstaly ploché, Lucifer je namísto masterminda tápavej moula, kterej si nedokáže zorganizovat ani osobní život, natož aby řešil, jak se vyvázat z Božího jha (což je hlavní zápletka komiksové předlohy). A to nejhorší nakonec - i dobře napsaných, vtipných dialogů výrazně ubylo.(12.9.2015)

Lucifera jsem při premiéře vzdal po třech episodách. Původní comics neznám, a faktická absence nadpřirozena v show mne rychle odradila. Velká chyba. Ale jarní večery jsou dlouhé, a tak jsem nakonec neodolal, sezonu tenhle víkend dojel, a jako - wow! Tom Ellis je prostě úžasný i bez hromady speciálních efektů, a jeho odzbrojující upřímnost a ultimátní sebezahleděnost za každých okolností změnila můj pohled i na obecně vžitý koncept ďábla jako takového. Jak sám v jedné episodě říká, ďábel není zlý, však principem Pekla naopak je zlo trestat, a proč u toho ještě navíc nevypadat dobře? Ač technicky je show čistá kriminální procedurálka, chemie hlavních postav je prostě zcela dokonalá, a ze schopnosti Lucifera udělat z každé situace analogii o sobě jsem naprosto okouzlen. Paradoxně tak když se v posledních episodách objeví trocha toho nadpřirozena, co mi nejdřív chybělo, najednou mi tam přišlo tak nějak navíc. Bude zajímavé sledovat, kterým směrem se show pohne v už schválené druhé řadě...(22.5.2016)

• HoneyBunny

Tento komentář píšu ve chvíli, kdy má seriál 666 hodnocení... :-) Beru to jako znamení a hodlám si počkat na celou první sérii. Nicméně pilot má určitý příslib. Předně, za námětem a scénářem k jedné z epizod stojí můj oblíbenec Neil Gaiman - ano, seriál bude odlišný od Gaimanova originálu, ale doufám, že tvůrci budou mít dostatek rozumu a neudělají z toho jen další detektivku a la CSI: Peklo. Což je bohužel hlavní pocit, který z pilotu mám. Ale hej, od toho jsou pilotní díly, aby se vyzkoušelo, co funguje a co ne. Tom Ellis jako Lucifer je moc fajn, ano, se svým sex-appealem je tak trochu sázkou na jistotu, ale Lucifer přeci má být nejkrásnější z andělů, ne? Ellis má naštěstí i skvělý komediální timing a některé z jeho scén (s dcerou policistky, s psycholožkou, s černým raperem) jsou k popukání. Dialogy se tu vůbec povedly. Uvidíme, uvidíme, Lucifera mám určitě v hledáčku.(6.1.2016)

Pilot hodně dobrý, tak jdeme do toho!(16.12.2015)