Lucifer (TV seriál)

Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2016 - 2017, 20 h 24 min (Minutáž: 26x42 min)

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell, AnnaLynne McCord, Lochlyn Munro, Tina Grimm, Evan Arnold, Adam Bartley, Colman Domingo, Teach Grant, Manny Montana, Eddie Shin, Harrison Thomas, Alessandra Torresani, Isiah Whitlock Jr., Nelson Wong, Aria Ostrander, Paul Lazenby, Bri Neal, T. Michael Morris, Aatash Amir, John Specogna, Bailey Chase, Tomiwa Edun, John Pankow, Isaac Keys, Jeremy Davies, Robert Ri'chard, Greg Vaughan, Jodi Lyn O'Keefe, Grant Harvey, Richard T. Jones, Sofia Vassilieva, Dawn Olivieri, Chris Marquette, Kelly Blatz, Jason William Day, Darcey Johnson, Lanny Joon, Alyssa Diaz, Shaun Omaid, Howard Siegel, Tara Summers, Christina Chang, Philip Granger, Michael Welch, Patrick Sparling, Tom Sizemore, Sean Tyson, Danny Dworkis, Grant Harvey, Steven Lee Allen, Kevin Rankin, Heather Tom, Julianne Christie, Lance Broadway, Charles Edward Bae, Jeremiah Birkett, Matty Finochio, Rusty Schwimmer, Michael A. Goorjian, Emily Maddison, Devielle Johnson, Charisma Carpenter, AnnaMaria Demara, Nicole LaPlaca, Ronnie Gene Blevins, Alex Fernandez, Chris Payne Gilbert, Jonathan Stanley, Barry Nerling, Vik Sahay, Anne Leighton, Robert Picardo, Donavon Stinson, Shelene Yung, Robin Givens, Matthew MacCaull, Jessica Sula, Ted Cole, Eric Ladin, Colin Egglesfield, Michael Imperioli, Mark Dacascos, Phil LaMarr, Karen Holness, Andrea Bogart, Ryan Alosio, Michelle Arthur, Chelsea Hobbs, Nick Jandl, Veena Sood, Karin Konoval, Elfina Luk, Lindsey Gort, Charles Halford, Lobo Sebastian, Garfield Wilson, Tim DeKay, Farrah Aviva, Alison Becker, Ryan Bittle, Joshua Pak, Danny Wattley, Michasha Armstrong, Kirsten Robek

Slovy páně Kulyka, tady se nám rodí láska k seriálu. Rodila. Pilot mesršmitu Lucifer v prvním díle hláškoval jak o stopéro, trestal viníky a ojel cokoliv, co dejchalo. Po třetím díle musím rapidně ubrat na hvězdometu, protože z toho vyhřezává jedna z dalších debilních NCIS,nebo podobných pičovin. Zlatej kurva Mentalista. Zatím slabých 60%(13.2.2016)

Tak po zkouknutí uniklého pilotu to vypadá, že jsem si na další seriálovou sezónu našla oddechovou alternativu k Forever. Námětem je to dost podobné, další pohledná mladá policajtka a nadpřirozený chlápek s charisma tak velkým, že jsem ochotná přejít fakt, že ten detektivní případ, co spolu řešili, byl výrazně banální, stejně jako rodinné pozadí hlavní hrdinky. Toma Ellise mám zafixovaného jako poněkud zženštilého barmana Garyho z britcomové Mirandy, ale tady mě tedy moc příjemně překvapil. Lucifer je v jeho podání pohodovej, v podstatě dobráckej týpek s krutopřísnejma hláškama (chlámala jsem se celou epizodu), přímo odzbrojující upřímností a navíc je ještě dost sexy. Těžko hádat jakým směrem se to bude dál ubírat, každopádně se mi často nestává, že bych měla po nějakém pilotu nutkání pustit si to ještě jednou a skoro je mi líto, že musím na další díl čekat nejspíš až na další rok (kdo ví, kdy přesně to FOX nasadí do vysílání). Jasně, je to taková blbinka, ale zatím dost zábavná.(14.8.2015)

• Hwaelos

Když jsem slyšel, že mají točit seriál podle komiksového majstrštyku od Mikea Careyho, říkal jsem si, že to bude propadák. Pak jsem si přečetl, že namísto ústředního tématu predestinace a vzpoury proti Bohu bude Lucifer potírat zločit v L. A. a utvrdil jsem se v tom, že to bude propadák. Pak jsem viděl trailer a věděl jsem naprosto jistě, že to bude propadák. No, a pak jsem se podíval na první díl a zjistil jsem, že to vypadá na jeden z nejzajímavějších seriálů sezóny. Pokud z rovnice odstraníme jakékoli povědomí o předloze, je to zatraceně dobrá zábava. Prozatím tápavé čtyři - uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. --- update: Tak bohužel, nastavenou laťku Lucifer nepřeskočil. Vlastně jde o dost tuctovou kriminálku v epizodickém stylu CSI, jen bez moderních vymožeností a s netypickým hlavním hrdinou. Postavy zůstaly ploché, Lucifer je namísto masterminda tápavej moula, kterej si nedokáže zorganizovat ani osobní život, natož aby řešil, jak se vyvázat z Božího jha (což je hlavní zápletka komiksové předlohy). A to nejhorší nakonec - i dobře napsaných, vtipných dialogů výrazně ubylo.(12.9.2015)

Peklo našlo svou neodolatelnou tvář. My, co kariéru Toma Ellise sledujeme od samého počátku, jsme nikdy ani na vteřinu nezapochybovali, že se do něho Amerika jednou zakouká na první pohled, ale takhle sebevědomý debut mě přesto jaksi příjemně překvapil. Dechberoucí jistota a charisma ve všech polohách, temnota tak podpovrchová, jak jen to jde.(3.3.2016)

Po pilotu pět, když tak se to změní... chemie mezi hl. hrdiny fantastická, cynickéaž ke stropu, nebere se to vážně a jsou tam krásní a mladí lidé...(29.1.2016)

• - V 11. epizodě 1. série "St. Lucifer" věnuje Lucifer (Tom Ellis) bezdomovci svou košili a řekne: "As you can se, the Devil does indeed wear Prada" ("Jak vidíte, ďábel opravdu nosí Pradu"), čímž naráží na film Ďábel nosí Pradu (2006). (FTP)

• - Rachael Harris (Linda) a D.B. Woodside (Amenadiel) v minulosti spolupracovali na seriáli Suits (2011) v sezónach 2, 3 a 4. (Da_reba)

• - V pôvodnom DC Vertigo komixe boli hlavné postavy zobrazované veľmi odlišne od tých v seriáli. Maze mala bielu pokožku a chýbala jej koža a tkanivo na polovici tváre, na verejnosti si väčšinou tvár skrývala maskou. Amenadiel bol oveľa starší a beloch s bielou bradou a vlasmi. A Lucifer bol kreslený podľa prísnych požiadaviek Neila Gaimana, aby vyzeral ako David Bowie. (Da_reba)