Cizinec v nás

• Dánsko The Stranger Inside (více)

Po traumatickém zážitku se slavná herečka Emily Moore (Estella Warren – Planeta opic) a její manžel, psychiatr Robert (William Baldwin – Někdo se dívá), uchylují za odpočinkem na úchvatný odlehlý ostrov ve Středomoří. Hned první noc se ale u dveří jejich prázdninového domu objevuje zoufalá mladá dívka (Sarah Butler – Plivu na váš hrob) s krvavýma rukama a příběhem o tom, jak její přítel při horské túře tragicky zahynul. Robert jí nabízí střechu nad hlavou a pomoc, ale v Emily její vyzývavé chování vyvolává obavu, jestli nemůže být hrozbou pro jejich manželství... nebo dokonce životy. (oficiální text distributora)

Vlad

Napriek kritike a nízkym percentám som sa odhodlal, pretože námet (aj keď v žiadnom prípade nie originálny, ale dalo sa z toho niečo dobré navariť) ma zaujal. Chyba! Nezabíjajte svoj čas týmto filmom. Zápletka je síce zaujímavá, kulisy sú pekné, uvidíme i nejaký ten prsník a zadok, ale tam všetko pozitívne končí. Dialógy sú neskutočne primitívne (ako vystrihnuté z nejakej slabej telenovely), rovanko tak správanie postáv. Jeden z mála filmov, kde sú herecké výkony všetkých(!) postáv na úrovni nanajvýš ochotníckeho divadla. Počiatočné napätie veľmi rýchlo opadá a nastupuje totálna tuposť. Donútili sme sa a dopozerali to výlučne zo zvedavosti a ako už bolo spomenuté predomnou, záverečná lobotómia dáva za filmom dokonalú bodku. Nie, neujde to ani na jedno pozretie. Zapnite si radšej primitívny panelák, ten aspoň netrvá 87 min. ()

Acrobat odpad!

Skôr ako film, ktorý neutiahne pozornosť ani tých mizerných 87 minút, to mohlo ísť na divadelné dosky. Tu máme tak akurát solídne rostredie, ktoré vás však prinúti myslieť skôr na dovolenkový rezort ako čo sa v tomto nudnom príbehu deje. Dáni sa snažia strašiť tu snáď len hudbou, ktorá však funguje len pri visení za hák. Úvod nesedí so zvyšnou časťou filmu, celé je rozbité na kúsky, ktoré sa neschopnému režisérovi nepodarilo spojiť. Ľakačka je na smiech pri takto koncipovanom filme a sexuálne scény, ktoré sa tam ocitli omylom (nezapadajú jednoducho do deja), môžu skôr partnerov vybudiť k vzájomnej erotickej stimulácii pri ignorovaní zvyšku filmu. Nikto o nič nepríde a pozitívom je snáď ten hovorený záver s voiceoverom, kde ten kto to spáchal aj ide tam kde má. (videné 24.1.2019 Markíza archív) ()

Bobik9

Začíná to super a vy si myslíte, že těch 35% je naprostá kravina a že budete objeviteli kvalitního podceňovaného thrilleru. Jenže po 20 minutách je ta představa fuč. Jde to dolů a jakékoli tajemno se vytratí. Proč stojí ten film za 2*? Sarah Butler a především Estella Warren. Moc dobře se na ně kouká a dodávají tomu snímku šmrnc. K tomu skutečně nechutný William Baldwin zase šmrnc ubírá. ()

*CARNIFEX*

Film na úrovni Tv inscenácie o herečke, ktorá sa po skúsenosti so šialeným zvrhlíkom psychicky zrúti. Z celej situácie sa jej snaží pomôcť manžel, ktorý je psychiatrom. Emily totiž trpí post-traumatologickými výjavmi. Alebo je všetkému úplne inak? Strašne slabé. Herecké výkony v občasných etapách, rovnako ako dialógy či scény s pokusom o vytvorenie napätia - amatérske. Primitívne správanie hlavnej "hrdinky" nebudem ani komentovať. Nečudujem sa, že film ihneď vyšiel v dabingu. Pokiaľ by išlo o poriadny thriller, čakali by sme naň mesiace!! Toto je snímok, ktorý slúži iba na doplnenie finančných úspor Williama Baldwina. ()

George Stobbart

Slabý a zúfalo otrepane pôsobiaci Direct-to-TV thriller, vhodný snáď len na nenáročný, večerný TV program pre zabitie nudy. Ináč je to totiž poriadna slabota, zaujímavá akurát tak sympatickým prímorským vizuálom a obsadením E. Warren a S. Butler, ktoré by si zaslúžili lepší film, než tu mrhať potenciálom po boku vyžitého Baldwina. Ostatné dianie, príbeh a pomyselné zvraty tu nestoja prakticky za nič a celé je to skôr na smiech. ()