Fízlové, hajzlové

Wrong Cops

Fízli!

Komedie / Krimi

USA, 2013, 83 min

Od doby, co jsem viděl Wrong Cops chapter 1, jsem chodil po ulici s nejlepšíma peckama Mr. Oiza v uších a s obří erekcí v kalhotech, nadrženej na totální nášup policejního šílenství. Teď mi dojíždějí závěrené titulky s náserovou Oizovo hudbou a.... a bylo to dobré. Wrong Cops má skvělý humor, kulervoucí hudbu a perfektní záběry. Problém je. že je to oproti Wrong Cops chapter 1 celé poslepováno naprosto stupidním střihem a příběhové líčení stojí za prd, ale koho to štve? Tohle je zkrátka ryzí Dupieux s jeho kámošema a prvotřídní muzikou! "Can you feel it?! In your organs! AFRICAAAAH!"(14.4.2014)

• FFilipCZ

Naprosto zbytečný film s otřesným obsazením naprosto, neznámými a nesympatickými herci, bez pointy, rozumného děje a bez humoru. I want my 83 minutes back!(29.10.2015)

• Jara.Cimrman.jr

S nevtipnými komediemi se roztrhl pytel a tak musím před tímto snímkem smeknout. Ve velké konkurenci je pro mne jasným vítězem. Nezasmál jsem se ani jednou a za třešničku na dortu považuji to, že mi za naprostou většinu postav bylo po celou dobu trapně. Velká gratulace panu režisérovi Dupieuxovi. Pokusím se zapamatovat si jeho jméno, abych se s jeho dalšími díly nikdy nesetkal a abych tak zabíjel čas poněkud humánněji.(1.3.2015)

Wrong cops na prvý pohľad vyzerá, ako presne ten typ filmu, ktorý si nepustím ani omylom, ale Quentin Dupieux je zaujímavý človek a tak len kvôli nemu som tomuto filmu predsa len skúsil dať šancu a urobil som dobre. O nejakej plnohodnotnej zápletke sa tu úplne hovoriť nedá, cítiť z toho nízky rozpočet a ten humor je skutočne skôr taký jednoduchší a vulgárnejší, ale práve to netradičné režisérovo prevedenie z toho robí pomerne originálnu a nadštandardnú zábavu. Prakticky všetky postavy, možno až na jednu, dve výnimky sú úplne nesympatické a pôsobia až tak slizko úchylne, takže fandiť sa im dá len s určitou dávkou sebazaprenia, ale aj tak mi táto partička svojou rozmanitosťou sadla, vzťahy medzi nimi fungujú a bavil som sa na nich, pričom poteší aj pár známych tvárí, či už Ray Wise alebo Eric Robets, ktorí ale majú len minimum priestoru, no hlavne Marilyn Manson, ktorého som tu takmer ani nespoznal. A rozhodne veľkým plusom je samotná hudba a spôsob, akou slúži filmu, keďže tu sa nejedná len o jednotlivé skladby z priebehu filmu, ktoré sú ale inak tiež slušné a filmu to dodáva netradičný štýl, ale aj plnia úlohu v deji, postavy ich sami hodnotia, alebo dokonca aj rovno tvoria. Humor sám o sebe by nebol práve najvtipnejší, ale práve pri tomto prevedení mi aj tento jednoduchší štýl sadol a miestami som sa bavil výborne. A po stránke réžie a technickej stránky som mimoriadne spokojný, síce rozpočet určite nebol najväčší a aj tie lokácie a vizuál sú skôr také lacnejšie, ale vynahradzuje to všetko ostatné, či už netradičné uhly kamery, celková bizardnosť a neopakovateľná atmosféra. Takže Quentin Dupieux ma ani v najmenšom nesklamal, aj z takejto témy urobil nezabudnuteľnú záležitosť a som zvedavý na jeho ďalšiu tvorbu. 75%(21.2.2016)

Určitě jeden z nejujetějších kousků za posledních pár let. Dupioux má talent pracovat s trapností.... Bylo to divný, ale rozhodně zábavný. Týpek v hlavní roli byl maximální. BOOK ABOUT WHAT?!!!(22.9.2014)