Podoba lásky (studentský film)

Form of Love

Krátkometrážní / Drama / Komedie

Česko, 2013, 23 min

Matěj už klasicky přináší něco, co si nehraje na nic víc. Což je asi hlavní stavební kámen jeho úspěchu. Když jdete na jeho filmy víte, že si odpočinete u lehkého humoru s nádechem něčeho, co v nás vyvolává vzpomínky. A opět je tomu tak stejně jako u "Podivného Flámu." Víc k tomu nelze dodat neb jsem měl na starosti první dni rekvizity a bylo by sobecké hodnotit něco v čem se člověk pitval :D(3.10.2013)

• CheGuevara

Panebože, a teď si představte, co asi stejní tvůrci budou točit za dvacet třicet let, pokud tenhle impotentní film pro celou rodinu natočí ve svých mladých studentských letech. Kde je ta mladická bouře, dravost a rebélie? Vedle toho je Vyprávěj punkovej Tarkovskij. Tvůrci opisují od zkostnatělé televizní generace, jejímž vrcholem jsou tak maximálně Bakaláři, místo toho aby se vůči ní vymezili. To ten Písek musí být pořádné peklo.(24.11.2013)

• klima777

A toto je budoucnost českého filmu? Pak tedy K. F. D.! Nikoliv láskyplně...(27.7.2014)

Klavírní doprovod krásně navodil atmosféru starých časů, který pak přešel do legendární melodie. Pan Oldřich Nový a Ondřej Havelka ví. Pavel Zedníček byl moc příjemným vyprávěčem této historky, ale v jednu chvíli jsem si na jeho místě představila Josefa Laufera. Zřejmě to bylo tím doutníkem, co Pavel Zedníček kouřil. Akorát ta zadní SPZ vozu mě praštila do očí. Byl to takový malý uniklý detail. Už se na mně asi podepsala profesionální deformace z práce (plný dvůr auťáků). Jinak jsem se po celou dobu sledování jemně usmívala. Láska má prostě mnoho podob.(23.4.2015)

• anicin

Hvězdičku za to, že v takovymhle retro miloučkym filmečku vystřídá mladá hezká dva starší chlapy a že chcípne pes (to se moc nevidí). Jinak se jedná formálně o klasickej TV film české televize, přičemž motivace postav se odvíjí od principu fucklogic.(10.4.2014)