Ain't Them Bodies Saints (festivalový název)

Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

Drama / Krimi / Romantický

USA, 2013, 96 min

Jak smutné. Skvělé herecké trio dobrý film neudělá. 6/10(14.10.2013)

Konečně film, který skončí přesně tam, kde by měl. V tom nejlepším. (KVIFF2013)(4.7.2013)

Ain't Them Bodies Saints se hodně snaží, o tom není vůbec žádných pochyb, ale všechno tohle zůstává tak nějak v půlce cesty. Na tohle téma už jsem viděl poslední dobou dost podobné filmy, jako třeba Mude a potom hlavně Out of the Furnace a oba dva na mě nechaly mnohem větší dojem, což platí hlavně o hereckém obsazení, které mi tak nějak dvakrát nesedlo. Asi jsem na tenhle film neměl tu správnou náladu.(28.5.2014)

[48. MFF KV 2013](10.7.2013)

Vizuální kvality to má, něco nového/jiného/objevného ale divák v obrazové stránce jinak nenajde. Moc toho nenachází ani v té příběhové. Poetika á la Altman nebo Malick je patrná, love story s nádechem retro atmosféry láká na zachmuřený manželský pár, který čelí zkoušce letitého odloučení. Nějaké sdělení mi chybělo, s postavami se prakticky nedá identifikovat, jejich vývoj je nulový. Zbývá ona atmosféra. Je tam, ale ne každý filmař má Malickovy kvality, aby na ní mohl postavit základy. Jako poctu filmům z éry Nového Hollywoodu beru, jako něco, k čemu bych se chtěl vracet, nikoliv.(9.7.2014)

• - Malou Sylvii hrají ve filmu dvojčata Jacklynn a Kennadie Smith. (=woody=)