Krásné scénky s frkajícím velbloudem, Richard a Coluche, to byli prostě géniové svého oboru. :-)) A za hudby Cosmy, no je milejších scének.?!!(16.5.2009)

Francouzský film z doby, kdy tato země konkurovala ostatním zemím více než v dnešních dobách. Dobrá atmosféra filmu i bez typického hvězdného představitele.(18.9.2005)

"V New Yorku je to samý černoch s nožom!..." Neskorý vysielací čas na ČT2 (po 23.00) a podivne znejúci názov ma trochu miatol napriek tomu, že som vedel, že sa jedná o komédiu. Vďaka štedrému hodnoteniu Malarkeyho som bol na francúzku komédiu zvedavý. Úvod ešte potrebuje trocha trpezlivosti, ale potom sa to slušne rozbehne a fakt sa dá pobaviť. Až na plné hodnotenie to nevidím, ale slušná porcia zábavy je zaručená. Ideálny vysielací čas by som videl v nedeľu poobede. Neskoro večer po 23.00 by som čakal skôr krvavý thriller...80%.(22.2.2015)

Scény, kdy Coluche vyráží do světa za svejma pojištěncema považuju za totálně chcací šlágry, protože co výlet to smích v takovým rozsahu, že hrozí realizace hesla smíchy jsem se pochcal. Francie prostě tyhle komediální chcacáky uměla dokonale, vtipně do bláznova vygradovaný situace, podpořený svěla napsanejma dialogama, který se vzájemně skvěle doplňujou by si mohl nechat Claude Zidi patentovat.(2.1.2014)

Největší spád má film ve chvílích, kdy Coluche potkává jednu zemi za druhou a "seznamuje se s jejich reáliemi." Ona zápletka s milenci, kteří tají před tím druhým vlastně stejnou věc, je IMHO velmi vynalézavě využitá. Drogy taky.(5.4.2004)

• Coluche