Bažanti

• Francie

Bidasses en folie, Les

Dobrodružný / Válečný / Komedie

Francie, 1971, 85 min

Prvni spolecnej film skupiny Les Charlots se docela poved, ale prislo mi, ze ze zacatku nikdo nejak zvlast nevedel, o cem tocit, takze nez se dostali do kasaren, jen tak blbli bez nejakyho vetsiho smyslu. Coz ale nevadilo, je to fakt ukazkova skupina smolaru, ktery na co sahnou, to zvorou a delaj jen samy problemy a je to velmi vtipny. Jinej dil bazantu mam sice jeste radsi, ale tohle je rozhodne nadprumerna komedie se sympatickejma hlavnima hrdinama.(16.2.2007)

Vojenská část (tedy zhruba druhá polovina filmu) má něco do sebe a několikrát mě opravdu rozesmála, ale předcházely jí až příliš potrhlé a bláznivé momenty. A o nějakém ději lze taky mluvit pouze v uvozovkách.(6.7.2014)

Vtipné ve svojí trapnosti, ale druhému dílu nesahají ani po kolena.(19.2.2007)

Vše je naprosto bláznivé, až Vám to zanedlouho přijde úplně normální. :D Dabing byl ale starý a špatný a možná, kdybych byl v lepším rozpoložení, mohlo hodnocení dopadnout lépe.(9.5.2013)

Popri Veľkom bazáre a Bažantoch idúcich do boja moja tretia najobľúbenejšia "bažantovka".(26.5.2005)

• - Film sa natáčal v obciach Falaise a Cabourg vo Francúzsku. (dyfur)

• - „Les Charlots“ znamená v přesném překladu „Karlíčci“. Charlot byla ve Francii i přezdívka mistra grotesky Charlese Chaplina, a tak se vzhledem k jejich stylu humoru nabízí asociace, avšak o prvnotní úmysl se nejednalo. (Puyi)

• - Bažanti jsou jediným filmem, ve kterém se společně s ostatními objevil i Luis Rego. Už v následujím snímku Blázni ze stadionu (1972) byla pětice redukována na čtveřici. Luis se pak nevrátil ani v dalších pokračováních. (Puyi)