poster

Bažanti

 • Francie

  Bidasses en folie, Les

Dobrodružný / Válečný / Komedie

Francie, 1971, 85 min

 • Morien
  ****

  Ne tak vtipné, jak jsem čekala. Lehce absurdní, asociativní humor filmů Les Charlots zbožňuju, ale za jeho manifest stále považuju Velký bazar. Teprve tam (a zatím si myslím, že jedině tam) je vše dovedeno k absolutní dokonalosti.(3.9.2010)

 • Tosim
  ****

  Film je vlastně jen slepencem scének, ovšem tak dobře vymyšlených a bláznivě zahraných, jak to umí jen Francouzi. Tohle rozhodně není nejlepší film s Bažanty, ovšem rozhodně stojí za to ho vidět. POP, POP, POPÍK, POPÍK, POP, POPÍK, POP...(15.8.2003)

 • ork
  *****

  For ME 85%(23.1.2008)

 • Radek99
  **

  Dobová obliba hudebních filmů, kterou eskaltovala popularita britské legendární čtveřice The Beatles a jejich filmů, donutila osvědčený model chlapecké čtyřčlenné skupiny implementovat tentokráte na francouzské reálie a tak se zrodil filmový cyklus s Les Charlots... Kde ovšem Brouci pracují s dadaistickým přístupem k filmové realitě a kde jejich humor má až surrealistický charakter, tam Les Charlots vrší klišé později etablovaných teenegerských komedií a jejich humor je z dnešního hlediska vyčpělý jak módní trend květovaných kalhot do zvonu... Tím se ale dostávám k jedinému (a skutečně pozoruhodnému) kladu filmu Bažanti - to, čemu říkají v tomhle filmu pop a co prezentují kapely na ,,popové" přehlídce kapel, je ve skutečnosti psychedelický rock oné éry, tedy to nejlepší, co historie populární hudby může nabídnout... Škoda, že v průběhu času došlo od té doby v rámci populární hudby k tak velkému významovému posunu...(19.1.2008)

 • MM_Ramone
  **

  To, že existovala voľajaká francúzska hudobná skupina "Les Charlots" je pre mňa novinkou. Ale zistil som, že s humorom, ktorý ponúkajú v tomto filme, nemajú dnešného diváka čím zaujať. "Bažantov" dokáže iste oceniť, a snáď sa pri nich i dobre pobaviť, generácia Detí kvetov. No mladšie ročníky si už nezískajú. **(9.4.2008)

 • - Bažanti jsou jediným filmem, ve kterém se společně s ostatními objevil i Luis Rego. Už v následujím snímku Blázni ze stadionu (1972) byla pětice redukována na čtveřici. Luis se pak nevrátil ani v dalších pokračováních. (Puyi)

 • - „Les Charlots“ znamená v přesném překladu „Karlíčci“. Charlot byla ve Francii i přezdívka mistra grotesky Charlese Chaplina, a tak se vzhledem k jejich stylu humoru nabízí asociace, avšak o prvnotní úmysl se nejednalo. (Puyi)

 • - Film sa natáčal v obciach Falaise a Cabourg vo Francúzsku. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace