Bažanti

Francie, 1971, 85 min

Claude Zidi

Claude Zidi

Paul Bonis

Skvostné světové gagy po vedením velikána humoru Zidiho.. :-))) Nejslavnější film slavné bláznivé skupiny hudebníků..(2.6.2012)

Velice povedená francouzská komedie s klasickými vojenskými vtípky. Dnes už je to téměř klasika. Chlapci z Les Charlots se díky této komedii (a taky díky Bláznům ze stadiónu) stali hvězdami mého dětství.(24.2.2005)

Ne tak vtipné, jak jsem čekala. Lehce absurdní, asociativní humor filmů Les Charlots zbožňuju, ale za jeho manifest stále považuju Velký bazar. Teprve tam (a zatím si myslím, že jedině tam) je vše dovedeno k absolutní dokonalosti.(3.9.2010)

Měl jsem čest zažít blázinec okolo každého filmu, kde se objevili v československých kinech Les Charlots. Vyprodaná kina, kdy se sedělo dokonce na schodech a zábava k popukání. Video ještě nebylo a tak se chodio třeba po odpoledním představení ještě na večerní představení. Dneska mi už zase tak senzační "Bažanti" nepřipadají. ale nelze upřít fakt, že se jedná stále o naprůměrnou a hlavně zábavnou komedii.(2.11.2008)

Klasická komedie, kterou člověk v TV nemohl přehlédnout...(25.11.2008)