Bažanti

• Francie

Bidasses en folie, Les

Dobrodružný / Válečný / Komedie

Francie, 1971, 85 min

Pohodová komedie, člověk se zasměje. Asi kdybych to zažil v těch 70. letech, šel bych o hvězdičku výš, ale protože žádný nostalgický vztah k bažantům nemám, je to pro mě "jen" podařená zábava.(19.12.2006)

Další z řady výborných francouzských komedií. Claude Zidi je skvělý režisér a obzvláště v 70. letech natáčel jednu dobrou komedii za druhou.....(19.1.2008)

Měl jsem čest zažít blázinec okolo každého filmu, kde se objevili v československých kinech Les Charlots. Vyprodaná kina, kdy se sedělo dokonce na schodech a zábava k popukání. Video ještě nebylo a tak se chodio třeba po odpoledním představení ještě na večerní představení. Dneska mi už zase tak senzační "Bažanti" nepřipadají. ale nelze upřít fakt, že se jedná stále o naprůměrnou a hlavně zábavnou komedii.(2.11.2008)

"Od teď salutujte už jen levou!" "MERDE". Děj jako vždy nulový, ale gagy spousta gagů od vyloženě trapných k vyloženě vtipným. Navíc se mi líbily i ostatní skupiny na soutěži. Navíc Bažanti se později neprojevovali až tak hipísácky jako tady. V tomto filmu je členem Les Charlots ještě Luis Rego, který se později udělal pro sebe (hrál v několika Richardových filmech). Dabing stejný jako u prvního dílu mušketýrů, čili klasicky (rozuměj Rinaldi - Petr Štěpánek, Fechner - Petr Oliva, Sarrus - Jiří Štěpnička) a jen Gérarda Filipelliho mluví místo Pavla Trávníčka Viktor Preiss.(14.12.2006)

• bassator

Série kterou všichni obdivují a já haním... - Viděno 1x cca - 0%(24.6.2011)

• - Film sa natáčal v obciach Falaise a Cabourg vo Francúzsku. (dyfur)

• - „Les Charlots“ znamená v přesném překladu „Karlíčci“. Charlot byla ve Francii i přezdívka mistra grotesky Charlese Chaplina, a tak se vzhledem k jejich stylu humoru nabízí asociace, avšak o prvnotní úmysl se nejednalo. (Puyi)

• - Bažanti jsou jediným filmem, ve kterém se společně s ostatními objevil i Luis Rego. Už v následujím snímku Blázni ze stadionu (1972) byla pětice redukována na čtveřici. Luis se pak nevrátil ani v dalších pokračováních. (Puyi)