Čtveřice mladých mužů se vypravila na prázdniny na venkov, aby si tu užila slunce, vody a hlavně příjemného nicnedělání. Nakupovat chodí k obchodníkovi Julesovi do blízké vesničky. Vychytralý majitel obchůdku dokáže využít i toho, že jeho půvabná dcera padla mládencům - zejména Gérardovi - do oka. A tak mladíci - oblíbení Les Charlots - se nejen nechají v obchodě okrádat, zapojí se do výzdoby města, a dokonce obléknou i závodnické dresy. A tak, pro přízeň krásné dívky v zápalu boje zapomenou i na svou vysněnou dovolenou. Ve francouzské komedii Blázni ze stadiónu se znovu přesvědčíme, že mladí muži ze skupiny Les Charlots se jen tak lehce nevzdávají! (oficiální text distributora)

Shredo

K tomuto snímku som prišiel čírou náhodou na odporúčanie môjho otca. Zo začiatku zatrpknutý z nejakej starej neznámej komédie ale ako film bežal som začal na sebe pozorovať záchvaty smiechu.. uletená komédia, ktorá obsahuje celkom unikátne scénky a pobaví, Musel som sa na to pozrieť triezvymi očami s skonštatovať, že tento starší a hlavne neznámy snímok obsahuje kultovne vtipné záležitosti.. asi začnem viac siahať po starších snímkoch, lebo v niektorých ohľadoch súčasnú komerčnú projekciu valcujú neskutočným štýlom. ()

ScarPoul

Ja moc tieto Francúzske komédie nemusím. Je pravda, že mi prišli nesympatické keď som bol mladší a potom som si k nim cestu už jednoducho nehľadal, ale skrátka mi na nich prišlo niečo odpudivé. Teraz som sa náhodou dostal k tejto a bol som pomerne prekvapený. Film postavený na gagoch - hlavne tých absurdných- má šialené tempo a množstvo zapamätateľných postavičiek ktoré sa bláznia a robia všemožné kúsky aby zaujali. Je to vtipné, má to spád, je tam jedna krásna spanilá slečna a v zásade je to dokonalá oddychovka ktorá neurazí. Stále sa nejdem hnať do pozerania ďalších dielov, ale ak by som náhodou na nejaký natrafil asi si ho pozriem. ()

KafuR

3,5*. Dost ujetá a ztřeštěná komedie, které začíná navíc trochu škodit i zub času, přesto však neodolatelně sympatická a velice hravá a nápaditá v jednotlivých momentech. Některé bláznivé gagy již právem zkultovněly, protože této hrstce Bažantů a jejich filmovému štábu nebylo nic svaté a nebáli se udělat si legraci jak ze sebe, tak ze všeho, co jim přišlo pod ruku. Jako sympatická letní oddychovka ideální, ovšem za inteligentnějším humorem se musí jinam. A to hodně daleko. ()

B!shop

Jeden z nejlepsich filmu od bazantu. A taky asi nejblaznivejsi. Tady se fakt paradne vyradily, prakticky na co sahnou, tak z toho je nejakej vtipek a kdyz scenaristum obcas dojdou napady, tak je nechaj nekam utikat a ono to funguje. Je sice fakt, ze se ve filmu beha dost casto, ale pozdejc to je tim, ze zavodi. Film je sviznej, vtipnej, kratkej a nenudi, pribeh je v pohode a hlavni ctyrka jsou spravny sympataci. Nejlepsi je sledovat jejich ochcavky na mistrovstvi, ale i predtim, nez se dostanou na stadion, tu je spousta skvelejch foru. Slabsich 5*. ()

kingik

Nebavil jsem se tak, jak před léty. Populární muzikanti umí bezvadně hrát, ale tady bylo toho trapného humoru až přespříliš a film ztratil na konzistenci. Sled scének, kdy jedna lepší střídá druhou horší, je sledovatelný jen díky Les Charlots, kteří rozesmějí i mrtvého. Znám od nich lepší komedie. 50% ()

• Film se točil v jihofrancouzském městečku Graveson. Stadión je ve 13 km vzdáleném Avignonu. (hankabar)
  • Les Charlots byla skupina francouzských hudebníků a komiků, kteří byli populární hlavně v šedesátých, sedmdesátých a na začátku osmdesátých let. Jejich název v překladu znamená „klauni“ nebo „idioti“. [Zdroj: max.iprima.cz] (pornogrind)
  • V původním složení měla skupina 5 členů: Gérard Rinaldi byl hlavní zpěvák, a kromě toho taky hrál na saxofon a akordeon, Jean Sarrus hrál baskytaru, Gérard Filipelli neboli Phil hrál na kytaru, Luis Rego na piano a Jean-Guy na bubny. [Zdroj: max.iprima.cz] (pornogrind)