Velký bazar

• slovenský

Veľký bazár

Komedie

Francie, 1973, 84 min

Tihle Les Charlots to mají taky v hlavě srovnanýa jen díky tomu mohla vznionout sympatická komedie určená zejmena hyper a supermarketům.(16.7.2006)

Pro mě takový praotec bláznivých komedií (s Blázny ze stadionu či Bažanty, kteří jdou do boje coby pramáti). Jako dítěti se mi to líbilo moc, ale ani po létech, poněkud překvapivě, se mi to nezdá tak pitomé, jak bych čekal. To, o čem přemýšlíme dnes, řešili blázni už tenkrát, kdy jsme ani pořádně netušili, co to konzum je. A malý poznatek: na děti to bezvadně funguje pořád.(11.7.2011)

Výborná zábava a pro mě nejlepší "bažantovský" film.(25.8.2007)

Zidiho studnice nápadu je zkrátka obdivuhodně nevyčerpatelná, na to nejde napsat nic jiného. :)(9.9.2010)

Ako malí chlapci sme sa išli z tejto komédie odvysielanej ešte za komunistov zblázniť a v škole medzi školskými lavicami sme donekonečna rozoberali všetky hlášky a scénky. Komédia má od úvodu neuveriteľné tempo a vždy sa tu niečo deje. Jasné, že to už nie je tak šialene zábavné ako za detských čias, ale stále musím uznať, že vtipy tu majú poriadnu kadenciu. Po mnohých rokoch som si to opäť rád pripomenul, zaspomínal a celkom slušne som sa zabavil. Z dnešného pohľadu dospelého človeka silné štyri hviezdy, ale nostalgia a spomienky na detské časy to dvíhajú na plný počet. 100%.(1.1.2015)