Velký bazar

• slovenský

Veľký bazár

Komedie

Francie, 1973, 84 min

Bažanti tentokráte v boji proti nenasytným supermarketům bojují s pomocí sekaček, ze kterých rádi vytvářejí nabušené motorky. Další příjemná várka vtipných momentů, třeba začátek se vstáváním byl dobrej, pak to bylo zase na jedno brdo, ale smát se dá skoro pořád, i když né tak moc.(5.7.2014)

Jak smutně skutečné je, že nakupování v supermarketech se za těch čtyřicet let moc nezměnilo... Například tvůrci Českého snu by mohli vyprávět. No ale jinak jsem se u toho chechtala od začátku do konce. A od té doby, co jsem viděla Velký bazar, že snažím najít v Kauflandu mezeru mezi regálama, kde by se dalo vegetit, popíjet, pozorovat škvírama šrumec a děsit zákaznice.(24.8.2010)

• Tommassi3

"Už jsem jim na stopě.." - "To jo, ale každý den zatýkáte nevinné lidi !! Mého tchána, dokonce tchýni pana prefekta !! A dneska dva policisty v civilu !!" - "Tak to ne, pane řediteli !! Ti doopravdy kradli !!" ;)(1.1.2015)

Další pošahaná francouzská komedie. Jejich způsoby nakupování ale dokázaly pobavit a zvednout náladu, když to bylo třeba...(2.8.2011)

Zidiho studnice nápadu je zkrátka obdivuhodně nevyčerpatelná, na to nejde napsat nic jiného. :)(9.9.2010)

• - Jean převrhne na pracovní desce zelenou a červenou barvu, kterou poté “smete“ i s různými matičkami a šroubky do plastové nádoby. Předtím ale můžeme vidět, že blíže k sobě má Jean barvu zelenou a na desce nejsou vůbec žádné matičky a podobné věci. Po střihu začíná Jean do nádoby smetávat vše co na desce vylil, na desce ale výrazně převládá červená barva, která je i na okraji desky a jsou tam rozházené všelijaké matičky, šroubky a pérka. (Stocki)

• - Když vybíhá Phil z baráku, má mokré nohavice a navíc zapadne do jakési malty a má tak trochu zašpiněné kalhoty, když se otáčí za dívkou, vše je ještě jako v předešlém záběru, ve scéně s popelnicemi jsou ale jeho nohavice již suché a navíc i čisté. (Stocki)

• - Na zdi v pokoji Jeana visí plakát Jima Hendrixe. (Stocki)