Velký bazar

• slovenský

Veľký bazár

Komedie

Francie, 1973, 84 min

Bažanti tentokráte v boji proti nenasytným supermarketům bojují s pomocí sekaček, ze kterých rádi vytvářejí nabušené motorky. Další příjemná várka vtipných momentů, třeba začátek se vstáváním byl dobrej, pak to bylo zase na jedno brdo, ale smát se dá skoro pořád, i když né tak moc.(5.7.2014)

Komunisti jásají, a demokraté, prosím, nekamenujte mě, ale tenhle letos 38 let starý film ukazuje dnešní českou (kapitalistickou) ekonomiku a její problémy v plné nahotě. "Je tu konec měsíce, pánové. Nikdo nemá ani floka, takže lidi budou krást jako straky." Ukázka například pro tvůrce filmu Benga v záloze, že i nadsázka umocněná na druhou může být vtipná.(12.2.2011)

• Radyo

Tenhle film patřil spíše k těm slabším od Les Charlots. Mimochodem, už se poněkolikáté opakuju, ale francouzská komedie 70. a počátku 80. let měla opravdu své kouzlo jen v tehdejších časech. Dnes už tak směšně zdaleka nepůsobí.(13.8.2002)

Pro mě takový praotec bláznivých komedií (s Blázny ze stadionu či Bažanty, kteří jdou do boje coby pramáti). Jako dítěti se mi to líbilo moc, ale ani po létech, poněkud překvapivě, se mi to nezdá tak pitomé, jak bych čekal. To, o čem přemýšlíme dnes, řešili blázni už tenkrát, kdy jsme ani pořádně netušili, co to konzum je. A malý poznatek: na děti to bezvadně funguje pořád.(11.7.2011)

Mohu všechny ujistit, že tohle bylo zábavné jak v době vzniku, kdy tu žádné supermarkety nebyly, tak i dnes, kdy se tomu s chutí chechtají moje děti. Kus nostalgie.(1.1.2015)

• - Motorka, kterou ukazuje Emile ve své prodejně je Kawasaki model 900 Z1. (Stocki)

• - Když klepe loutka na okno, po levé straně jsou vidět vlaječky různých států, těsně předtím než loutka vykopne okno si všimněme, že vlaječky jsou rozmístěny jinak než v předešlém záběru. (Stocki)

• - Když se pokouší Jean nastartovat sekačku, jeho pracovní deska je ale již čistá. Navíc smícháním zelené a červené dostaneme žlutou, ovšem šéfův bílý plášť je obohacen jen sytě červenou barvou. (Stocki)