Velký bazar

• slovenský

Veľký bazár

Komedie

Francie, 1973, 84 min

Podle mě tenhle film patří rozhodně k tomu lepšímu ze série Bažantů, protože to neni jen taková bláznivina, ale film má dokonce i nějakou myšlenku, skoro až poselství. Jenže celou dobu měl film klesající úroveň a ke konci se z toho stala už naprostá slátanina a blbost. Začátek byl opravdu hodně povedenej a nebál bych se dát i 5 hvězdiček, ale konec se přibližoval spíš někam k odpadu, takže mi to vychází v průměru na ty 3. Dost rozporuplnej film. Jinak jsou tady tradiční herci z bažantovskejch filmů (např. Jacques Seiler, což je ten nezapomenutelnej seržant s oholenou hlavou). Zajímavym zpestřenim ve filmu byla účast Michela Galabru. V paměti mi utkvěla hlavně scéna, kdy otvírá dopisy s účtama a před každym si naleje většího a většího panáka.(10.3.2007)

-"Chlapi se převlíknou za Mikuláše a v koších mají úplnou zbrojnici, potom v klidu udělají ten obchod" -"Mám připomínku, za 10 dní jsou Velikonoce."(2.9.2006)

Najlepší, najzábavnejší film s Les Charlots.(6.8.2006)

Krásný příklad bláznivé francouzské komedie, která dosáhla v 70. a 80. letech svého vrcholu. Čtveřice sympatických mladíků zbabrá, na co šáhne, ale přesto se snaží zachránit uvadající obchod "četníka" Galabrua a nesmírně zajímavými metodami vykrádají konkurenční obchoďák. Příběh sice prosťounký a vzhledem k chování postav dost nereálný, ale především přináší hromadu skvělé zábavy a jedinečných scén, které si uchovají své ohromné kouzlo už navěky. Nevím jak vy, ale u mě vede asi závěrečná dražba a seznamování nájemců s novým bydlením. :-) "Dětské hřiště na parkovišti? Není to nebezpečné?"--"Vůbec ne, na parkovišti nejsou auta v pohybu."(27.4.2013)

Další pošahaná francouzská komedie. Jejich způsoby nakupování ale dokázaly pobavit a zvednout náladu, když to bylo třeba...(2.8.2011)