Afrika (TV seriál)

Africa

Africa - the Future

Dokumentární / Dobrodružný

Velká Británie, 2013, 6x58 min

Co tenhle seriál přírodopisných dokumentů oproti jiným nabízí? O něco „hezčí“ záběry, nemálo jedinečných (detailnách) záběrů chování zvířat, jaké jsme ještě neviděly (bojující žirafy, ...), to vše za doprovodu nosné hudby, a dokonalého HD obrazu, které celý zážitek posouvají o kus výš. Navíc nám vždy nakonec ukážou, kolik úsilí a času dané záběry stály.(13.4.2013)

Dokumenty z rodiny BBC jsou svou kvalitou a dechberoucími záběry úplně někde jinde než většina dokumentů. Často nepochopitelné, co všechno lze v přírodě zastihnout. Afrika spolu s komentářem "Dejvem" je jedinečná cesta na tento lidem nepříliš známý a tolik rozdílný kontinent. Žádná Shakira ;) This is Africa!! (4.4.2013)

Nejlepší spořič monitoru ever!(31.7.2014)

Fascinující záběry a nové poznání, které bere dech. Není k tomu co dodat, tyto pořady jsou snad jediným důvodem proč mít doma televizi. Jen výběrem českého dabingu ČT šlápla vedle, Alfréd Strejček je sice jen jeden, ale tady jeho hlas vyloženě schází ke 100% spokojenosti.(11.5.2014)

Jak známo, ty nejlepší příběhy píše sám život. Avšak k tomu, abyste je mohli adekvátně zachytit je třeba talentu, trpělivosti a taky peněz. To všechno naštěstí lidé z BBC mají a jako dar z nebes zároveň jednoho ze tří kouzelných dědečků, Davida Attenborougha (dalšími dvěma jsou Karel Zeman a Hajao Mijazaki). Tento tým dal vzniknout další dechberoucí sérii, tentokrát z rozmanité Afriky. Jsme tak svědky uchvacujících záběrů, v nichž dva žirafí samci svádějí boj o samici a území, přihlížíme uspěchanému životu mravenců a fandíme novorozeným želvičkám v jejich boji o přežití, který začíná úprkem do moře před hladovým ptactvem (Mimochodem věděli jste, že pohlaví želv určuje teplota, ve které je vajíčko uchováno?). To a ještě mnohem víc v tom nejlepším technickém provedení, jaké je v dnešním filmovém světě k vidění. A aby toho nebylo málo, i s emocemi to zamává o dost silněji než většina současných bijáků.(7.2.2013)