poster

Afrika (TV seriál)

 • Česko

  David Attenborough: Afrika

 • Velká Británie

  Africa

 • Velká Británie

  Africa - the Future

Dokumentární / Dobrodružný

Velká Británie, 2013, 6x58 min

Režie:

Katrina Bartlam

Střih:

Robin Lewis
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dan9K
  ****

  Mys Dobré naděje není nejjižnějším bodem Afriky! Já vím, je to blbost, ale když jsou schopní autoři naseknout do dokumentu s takovým rozpočtem takhle školáckou zeměpisnou chybu, jak jim mám věřit v čemkoliv jiném, čemu třeba tolik nerozumím? Je mi jasné, že Střelkový mys není tak majestátní, a tenhle dokument potřebuje hlavně majestátní záběry, ale uvádět kvůli tomu špatný údaj? Třeba nám taky lhali u nějakého hmyzu nebo u čehokoliv jiného, jen aby docílili většího patosu. David Attenborough sází nikoliv na dokumentárnost, ale především na efekt. Je to dokumentaristický komerčák nejhrubšího zrna. Africa, ač se to může zdát, není komplexním zpracováním kontinentu. Dokument vypráví o tom, co se kameremanům zrovna náhodou povedlo během natáčecích dnů natočit. Pokud se to nepovedlo, v dokumentu to taky samozřejmě nebude. Je to, stejně jako ostatní Davidovy pořady, o těch několika skvělých záběrech, co se natočit podařilo. V paměti uvíznou zejména bojující žirafy, bojující sloni, opět bojující sloni, bojující zebry, bojující žáby, bojující brouci.....eh, kromě bojujícíh samců o samičků třeba šimpanz, co se dobývá k medu, mravenci na Sahaře, umírající sloní mládě, rodící se želvičky (i když to je látka značně omšelá), hroch v moři, ale zejména a to jednoznačně; úžasný lov sardinek plejtvákem, delfíny, žraloky, lachtany a (předpokládám) tereji jihoafrickými. To jsou záběry číslo jedna celého seriálu a konkrétně díl Cape je celý za pět hvězd (pokud by zrovna v něm nebyla ta blbost o Mysu Dobré naděje :-) ).(10.1.2014)

 • F.man
  *****

  Nejlepší spořič monitoru ever!(31.7.2014)

 • Nyck
  *****

  Těžko hledat lepší dokumenty, než ty od BBC. Továrna na krásné záběry a vynikající dokumenty. Afrika není výjimkou, jedná se o fascinující výpravu na kontinent, kde lze nalézt snad úplně všechno. Člověk při sledování nestačí vycházet z údivu.(7.9.2014)

 • KIT.HL
  *****

  Obrazové orgie v HD kvalitě.(31.1.2013)

 • zelvopyr
  ***

  Geniálně natočený seriál má dvě zásadní vady. Jednak Attenboroughovi asi teče v BBC do bot a na jeho místo se derou mladší... Dělá ze sebe tedy akčního dědka, co létá vrtulníkem, plíží se za nosorožci a za veškeré přírodní jevy si klade osobní zásluhy. Druhé je povinné, jako v dokumentech totoho typu, poukazování na globální oteplování či ochlazování najednou, a kde nějaké chybí, překroucejí se fakta ad absurdum. Zřejmě proto, že žádné sdělení nemůže být bez negativistického tónu, pak to lidé přeci jen přijmou s menší intervencí mozku, rádi si totiž zahudrají. Pominu faktické vážné chyby ve tvrzeních... Ale co zaznělo v začátku posledního dílu, takovou nehoráznost jsem tedy ještě od enviromentalistů neslyšel: "za posledních 50 let zažila africká divočina víc změn než za poslední 2 miliony let". To je tak odporné svinstvo, že nemám slov... ignorovat veškeré doby ledové a změny afriky z pouště na savany, prales a zpět, to chce silný žaludek.(8.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace