Hotel Transylvánie 2

Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvánia 2

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 90 min

Docela povedené pokračování úspěšného animáku o strašidlech. Naše dvě hrdličky mají svatbu a narodí se jim syn Denis. Hrabě Drákula samozřejmě chce, aby z něj bylo taky strašidlo. Jeho rodičům už na tom tolik nezáleží. Opět můžeme vidět spoustu povedených scén, o které se postará strašidelné osazenstvo hotelu. Johnny s Mavis se vydají do Kalifornie a Drákula Denise přeučuje. Bohužel se mu to ale moc nedaří. Vše se změní až po příchodu Drákulova otce Vlada na Denisovu narozeninovou oslavu. Nakonec ale vše samozřejmě dobře skončí a oni mohou dál oslavovat. "Ještě by to sem chtělo bluetooth. Jasně, Modrý Zube, pojď sem." :D(27.1.2016)

Zhlédnuto ve verzi 3D + český dabing. Původní snímek z r. 2012 po světě vydělal více než 350 milionů dolarů, takže bylo jasné, že pokračování na sebe nedá douho čekat. Podlě mě je nakonec o něco slabší než jednička, jak už to tak bývá, ale stále je to hodně roztomilé a vtipné (i pro lidi, kteří jedničku neviděli). Potenciál 3D je skoro nevyužit, snad až na jednu pěknou scénu, kdy si Mavis s Draculou coby netopýři vyletí se v noci trochu provětrat. Český dabing je podle mě hrozný, především Lucie Vondráčková coby Mavis je vážně tragická (se Selenou Gomez z jedničky nesnese srovnání a vyloženě se těším, až budu mít možnost ten film vidět znovu, ale tentokrát v původním znění). Děj je asi docela předvídatelný, ale u těchhle animáků člověk už ani tak nějak ze zvyku neočekává nějaký výraznější závan filmařské invence. (Btw. jako vrcholně otravnou jsem shledal věčnou přítomnost smartphonů Sony, ze kterých si všichni pořád volají - to už se dostal product placement i do animáků? A proč museli Jonathan s Mavis jezdit zrovna Toyotou Prius?) O to víc potěší, že animace je skutečně podařená (místy mi přišla až na hranici fotorealistické věrnosti) - především s postavou Vlada, starého vrásčitého upíra, si tvůrci skutečně vyhráli. Cílovka (děti 5+) bude tenhle film milovat.(24.9.2015)

Dost jsem se bavil, bylo to o chlup lepší než jednička, dal bych 3,5, ale holkám se to líbilo moc,takže dávám za 4.(25.9.2015)

Slušné pokračování vydařené jedničky. Chybí hlavně vůně novoty, tudíž veškerého překvapení. Vtípky už má člověk převážně okoukané. Ani to 3D nebylo nic moc. I s tou dobrosrdečností příšerek už to páni tvůrci těžce přepískli. Po zhlédnutí si člověk sice nebude přát brzké skonání tvůrců, ale nadšen také vyloženě nebude. Osobně bych to s pořádným přimhouřením oka viděl na slabší 3 kousky. S tím dodatkem, že třetí díl už snad není nutný.(2.1.2016)

• Tuax

Těžké zklamání. Animace mě opět hodně bavila a líbila se mi, ale ty scény, ten příběh, celkově obsah, to byla pro mě prakticky katastrofa. A proti prvnímu dílu krok úplně jinam nad spoustou scén si člověk spíš zazoufá, než že by se zasmál. Soused v kině po většinu filmu jen nevěřícně funěl, ten to asi taky nemohl úplně rozdýchat. Nic proti Adamu Sandlerovi, ale myslím že ten obsahový propadák má v maximální míře na svědomí on. Tohle přeci není Sandlerovka, to si mohli pohlídat. Jak já se na to těšil. Do chvíle než přijde na scénu dědula Vlad je to hodně o ničem, pak to nabere aspoň nějakou svou podstatu, animovanou duši,ale celý film už to nezachrání.(13.12.2015)