Zdá se, že Hotelu Transylvánie se začíná dařit... Dracula konečně ustoupil ze svých striktních zásad ubytovávat v hotelu pouze příšery, a ten se proto otevírá i lidským návštěvníkům. Za zavřenými dveřmi krypty ale Draculu sžírají pochybnosti o tom, zda se jeho napůl lidský a napůl upíří vnuk Dennis vůbec někdy stane upírem. Když tedy Mavis ve společnosti Johnnyho vyrazí na návštěvu lidské části příbuzenstva - na které ji ostatně také čeká nejedno překvapení - požádá "Děda" Drac o pomoc své přátele Franka, Murrayho, Waynea a Griffina a společně Dennisovi nachystají "kurz pro strašidla". Nemají ale nejmenší tušení, že se k návštěvě své rodiny v hotelu chystá také Dracův rozmrzelý a velmi, velmi, velmi staromódní otec Vlad. Když se tedy Vlad dozví, že jeho pravnuk není čistokrevný upír - a ještě k tomu teď do Hotelu Transylvánie mohou jezdit i lidé - nastane mela, ze které by dost možná i upírovi ztuhla krev v žilách. (Falcon)

BMW12

Bohužel už to není tak bombastické jako jednička. Přišlo mi, že tohle pokračování má špatný příběh, děj, který se točil okolo Mavis a Johnnyho syna se mi moc nelíbil. Lepší bylo, když byli jenom oni dva. Už zde není ani tak výrazný soundtrack. I tak to ale dokáže zabavit, hlavně druhá polovina filmu byla celkem akční, což mi sedlo. Nevím jestli dát 3 nebo 4 hvězdy, asi to prubnu na čtyři. ()

Allien.9

"Jé, ta je roztomilá... Zab ji." Určitě lepší než první díl, ten mě totiž ukrutně nebavil. Dabing je sympatický, většinu vtípků si užijí i děti (čistě dospěláckých jokeů je tu poskrovnu a točí se převážně kolem typických rodinných klišé) a amimace, ač postrádá geniální pixarovský smysl pro detail, se rozhodně nemá, za co stydět. Chcete-li čistě odpočinkový film, pokračování "Hotelu Transylvánie" je pro vás tím pravým.;-) Nejsou to sice čisté 4*, ale co. Bavila jsem se. ()

MikeCool

Vcelku vtipné pokračování komerčně úspěšného snímku připomínající Adamsovu rodinu, akorát v animovaném a zběsilejším podání. Ovšem dobře rozjetá laťka humoru v první půli filmu sklouzla v druhé půli do ohraného a kýčovitého stereotypu, hlavně co se týče opětovné akční lince, kterou v moderních animovaných filmech moc nemusím. Dále pak slaďoučký happyend, kde všechno zlé v dobro se obrátí. A nakonec všeho Shrekovská závěrečná disco párty, se kterou se nám hlavní hrdinové loučí. To jsou jedny z mnoha atributů, které na dnešních animácích nesnáším! Každopádně se vyplatí druhý Hotel Transylvánie zkouknout, už jen kvůli kvalitním vtípkům, které si pro nás autoři připravili. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

vteco

V očekávaném pokračování ze strašidelného hotelu se prostor pro zajímavější příběh či pointu viditelně zmenšil a více místa se naopak uvolnilo pro veliké množství vtípků a gagů. Hotel Transylvánie 2 se bohužel snaží chovat jako nadčasový animák a svou obsáhlou modernizací, čímž myslím např. sociální sítě, smartphony apod., je místy spíše otravný. Na druhou stranu dává prostor všem skvělým vedlejším postavám a většinu času jednoduše baví. [70%] | Kino ()

Martrix

Potenciál zajímavých postav využit na 50%, vtípků málo a slabých, animace sice lepší, ale co bylo v jedničce originální a zábavné, je tady už provařené. Každá scéna je ohavně předvídatelná a tím pádem i nudná. Klasická sestupná tendence s tím, že trojka už by mohla být tragédie stejně, jako třeba u Lovecké sezóny. Pro děti do 10-ti let možná dobrý, ale pro dospěláky slaboučké. ()

• Na začátku filmu, když se fotí svatební fotografie, není nikdo z upírů na pořízených fotografiích vidět. Vzhledem k tomu, že fotografie funguje na stejném principu jako video, by tedy upíři neměli být vidět ani na videích. Později ve filmu jsou ovšem upíři viditelní na záběrech bezpečnostních kamer a video hovorech přes mobilní telefon. (hansel97)
  • Ve filmu několikrát zazní písnička „GDFR“ od Flo Rida. (SONY_)
  • Při scéně, kdy Mavis s Johnym odjíždí na dovolenou a Dracula se objímá s Johnym, má nehty krátké. V další scéně ale už zase nemůže ovládat mobil kvůli dlouhým nehtům. (Deli3)

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu