Yin shi nan nu - Hao yuan you hao jin

• Čína 饮食男女2012 (více)

PavelU

Zprvu to vypadalo na klasickou romanci, v níž je obvyklý propletenec vztahů. Tady ale dochází k něčemu jinému. K rozehrání partie, jejíž vrchol představuje ochutnání těch nejlepších jídel, která umíte uvařit. A i naservírovat, aby posléze rozkvetla přímo na talíři. Pojem požitek je tu transformován do úplně nového světla. Můžou za to dvě výrazné postavy, každá si prošla v životě svým, ale skrývají svá tajemství, co musí být rozpletena. Jen tak nabudou klidu na duši a dojde k jejich osvobození. Ona minulost, dodávající jim charakter osobnosti, stejně jako vážnost vráskami již poznamenané tváře, utvářela to, v co jako mladí a zamilovaní věřili. Byl to jejich hnací motor existence, upnout se jeden k druhému. Aby byl ale výčet stěžejních ingrediencí k lahodné podívané kompletní, nesmím zapomenout na vskutku kolosální hudební motivy, podtrhávající zde důležitost scén na pozadí krásné přírody. Vedle toho samozřejmě sledujeme i ony vztahy ostatních aktérů, ale poměrně nezvykle na to, jakým se tu prezentují pouze oni dva. Vše je dávkováno postupně, nejdříve se s každým důkladně seznámit, znát jeho motivace. Pak si jen užívat života plnými doušky a čekat, co se stane, když oslníte. Díky tomu se nelze nudit, tempo odsýpá, vše je na svém místě. Možná až na ta nepatřičná oslovení, sloužící tu nejspíše k jakémusi navození humorné vsuvky. Ve výsledku i tak velmi příjemný čas k relaxaci. ()

Liverka

Blue, Joseph, Hangzhou, Taipei, dokonalé exteriéry i interiéry plus perfektně upravené jídlo. Nemám k tomu co dodat:-) Bavilo mě to. Jak komediální linka, tak dramatická. Sice byla na můj vkus Wa'er trochu víc afektovaná, ale ostatní herci neměli chybu. I hudba byla moc hezká, Je to příjemný oddechový film. Za mě jsou to čisté 4*. ()