Fruitvale

Fruitvale Station

Fruitvale

(festivalový název)

Drama / Životopisný

USA, 2013, 85 min (Director's cut: 90 min)

No ku koncu filmu sa mi už otváral nožík vo vrecku....(19.12.2013)

• Wacoslav1

A safra další za každou cenu dojímavá story o chudákovi černochovi co v tý zlý Americe dostal co proto. Takže sorry, že se nad tím nerozpláču. Jediný co oceňuji je to docela realistický ztvárnění Amerických polišů který budou asi solidní partička vypatlanců co se v duchu hesla pomáhat a chránit nezastaví před ničím.35%(21.4.2014)

• VášaVF

No mě to nepřišlo tak "poutavé" jak sliboval obsah filmu. Příběh 22letého černocha, který byl propuštěn z vězení, dále prodával drogy, podváděl svoji přítelkyni a nebyl schopnej si udržet práci. Rvačka v metru při shledání s dalším kriminálníkem, se kterým měl Oscar (hrdina filmu) již střet v zaměstnání... Ach jo-ztracená hodina a půl. Opravdu si takový člověk/čin policie/bezpráví zaslouží celý film? Podle mě ne a bylo to na neúplné 2*.(2.1.2014)

Sice se celou dobu nic převratného neděje, ale i tak oněch 80 minut vydržíte. Na konci mátě chuť říct "Zasraný policajti", na druhou stranu všichni víme, s jakými živly se muži zákona dennodenně střetávají. Není pak divu, že jednomu ruplo v bedně a Oscara Granta jednoduše zastřelil. Jinak postava Oscara byla ztvárněna a vyobrazena velmi dobře. Citlivý mladý muž, kterému pojem "rodina" rozhodně není cizí. Osud mu však nedopřál být s rodinou dlouho. 70%(21.7.2014)

Precizně zpracovaný příběh Oscara Granta a jeho poslední den v životě! Na to, jakou hloubku má tato událost se film hodně snaží, i když v tomto případě to dál posunout pravděpodobně nešlo, ta hodinka a kousek dokázala vtáhnout, ale nepřekvapit. Pokud potřebujete chytit vztek, je Fruitvale možností.(11.1.2014)