poster

Fruitvale

 • anglický

  Fruitvale Station

 • USA

  Fruitvale

  (festivalový název)

Drama / Životopisný

USA, 2013, 85 min (Director's cut: 90 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DEXTER099
  *****

  Parádně zrekonstruované drama podle skutečných událostí.Film o chlapci co v životě dělá chyby (vím o čem mluvím)...a i když to celé chce zvrátit a přehodit na lepší životní kolej,tak se mu stane něco co ovlivní všechny jeho příbuzné na vždy.Michael B.Jordan je perfektní a už se od Ryane Cooglera i něj těším na Creeda.Za mě celkově 90% a pět hvězd.(26.12.2015)

 • Isherwood
  ***

  Divácká obec v Sundance si poplakala a poslala nám sem, do buranova střední Evropy, film, který nás má dojmout nad tím, že lidská práva jsou za mořem trochu mimo kurz v momentě, kdy se začnou mezi sebou kočkovat různá etnika. Sorry guys, ale já v tom vidím především dokonale vykalkulovanou selanku o polepšeném černochovi, který nastoupil do špatného vlaku. Herci bez diskuze boží, režijně vlastně velmi jisté, ale ten jímavý tah na bránu diváckých slz prostě odmítám akceptovat.(3.7.2013)

 • Chrustyn
  ***

  Průměrný snímek se silným tématem na motivy skutečných událostí, přibližující událost ve stanici metra, která byla osudnou pro mladého černocha, jehož osudný střet s policisty rozpoutal dlouhotrvající nepokoje. Poutavé a dobře zahrané, ale průměrné zrežírované a napsané.(19.4.2014)

 • MonaSax
  ****

  Život je opravdové drama, ale tohle je fakt smutný a tak nespravedlivý. Oscar byl opravdový sympaťák, fandila jsem mu, ale už od začátku bylo jasné, že to nevyhraje a že to se pěkně posere.Takový normální film o tom jak si žijí afroameričané, ale s velice hnusným a dojímajícím koncem. Vzalo mě to, ne že ne, filmy podle skutečných událostí to prostě umí a zvlášť z takového prostředí, mám pro ně prostě slabost.(4.1.2014)

 • Rob Roy
  ****

  Podbiziva nezavislarna pro masy. Na jednu stranu me to štve, ale požadované emoce to doluje pusobive.(3.7.2013)

 • - Snímek obdržel dotacina ve výší 100 000 amerických dolarů od filmové školy San Francisko Film Society a dalších 100 000 dolarů od Nadace Kennetha Rainina. První částka padla na produkci, druhá na post-produkci. (Dr Lizal)

 • - Film sa natáčal na autentických miestach v kalifornskom Oaklande, San Franciscu a tiež v štátnej väznici San Quentin. Finálna scéna na vlakovej stanici Fruitvale sa natáčala takisto na totožnom mieste, kde sa stal aj skutočný incident a kde je dodnes v podlahe stanice diera od guľky. (MikaelSVK)

 • - Společnost The Weinstein Company odkoupila snímek za 2 500 000 amerických dolarů dva dny po jeho premiéře na filmovém festivalu Sundance. (Dr Lizal)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace