Fruitvale

Fruitvale Station

Fruitvale

(festivalový název)

Drama / Životopisný

USA, 2013, 85 min (Director's cut: 90 min)

v podstatě nic nového či originálního, ale je to tak zručně (i když dost černobíle a jednostranně) natočeno, že to účel splňuje znamenitě - totiž vcítit se během většiny stopáže do hlavního hrdiny natolik, aby vám závěr vhrkl slzy do očí a hlavou vám proběhly myšlenky na pokřik A.C.A.B. ... P.S.: Michael B. Jordan je výborný a Kevin Durand ve chvilkové roli záporáka (jako už poněkolikáté) rovněž!(4.1.2014)

• Wacoslav1

A safra další za každou cenu dojímavá story o chudákovi černochovi co v tý zlý Americe dostal co proto. Takže sorry, že se nad tím nerozpláču. Jediný co oceňuji je to docela realistický ztvárnění Amerických polišů který budou asi solidní partička vypatlanců co se v duchu hesla pomáhat a chránit nezastaví před ničím.35%(21.4.2014)

Život je opravdové drama, ale tohle je fakt smutný a tak nespravedlivý. Oscar byl opravdový sympaťák, fandila jsem mu, ale už od začátku bylo jasné, že to nevyhraje a že to se pěkně posere.Takový normální film o tom jak si žijí afroameričané, ale s velice hnusným a dojímajícím koncem. Vzalo mě to, ne že ne, filmy podle skutečných událostí to prostě umí a zvlášť z takového prostředí, mám pro ně prostě slabost.(4.1.2014)

Na filmu je nejzajimavejsi to, jak skonci, resp k cemu to vede. Proste jeden den v zivote fajn chlapika. Co z nej cini neco vyjimecneho, je, ze je jeho posledni, 7/10(4.7.2013)

Vystřihnout 60 minut a byl by to super kraťas. Jenže za kraťasy se zelené papírky, ovace a věčná sláva nesklízejí, tak budou stále vznikat celovečerní filmy jako tento. To je problém se všemi filmy podle skutečné události, kde ta skutečná událost byla zajímavá pět minut.(20.12.2013)