Jak dostat tatínka do polepšovny (TV film)

• slovenský

Ako dostať otecka do polepšovne

Komedie / Rodinný

Československo, 1978, 85 min

Velká pohodička s fajnovými gagy, skvělým dědou-vodníkem (který mě vždy zaručeně odbourá), pěknou bukolickou atmosférou venkova a citlivou režií Marie Poledňákové. Kupodivu to snesu i v post-jinošském věku.(11.12.2005)

Mnohem lepší než první díl, rozverná prázdninová dobrodružství se totiž sledují mnohem líp než zimní hledání tatínka.(16.12.2005)

• WANDRWALL

Druhý díl neztrácí na síle dílu prvního, navíc zde bravurně doplňuje trojlístek hlavních postav i děda, kterého přesvědčivě hraje nedávno zesnulý Josef Karlík.***(2.10.2010)(2.10.2010)

Jedna z nejoblíbenějších dětských komedií. Tomáš Holý a jeho role jsou skvělé. V dětství jsem tenhle film zbožňoval a viděl jsem ho aspoň 10x. Svěží humor, krásná příroda, fajnoví herci. 90%(28.12.2007)

Nemám rád (pretože ma nebaví) českú, slovenskú či československú tvorbu, ale toto zaradujem medzi absolútnu špičku. 70% - 3*(24.1.2011)

• - Pád zo skaly Františka Němca (Luboš) nebola hra pred kamerou, ale nešťastná náhoda. Profesionáli tvorcom vraveli, že nech na ten pieskovec po daždi nelezú, pretože je to nebezpečné, ale oni museli nakrúcať, a tak sa hercovi odtrhol chyt. Chlap, ktorý herca istil, bol duchaprítomný a chytil lano. Herec môže hovoriť o šťastí, že vyviazol len s odreninami. Pri páde si odrel aj krk, ktorý sa potom maskéri snažili zakryť. Keby spadol z viac ako trojmetrovej výšky, mohol si zlomiť aj väz. (Zdroj: casprezeny.sk) (Raccoon.city)

• - V závěru filmu v čase 1:28:00, kdy vstupuje Anna (Jana Preissová) do koupelny, je možné zpozorovat, že herečka tehdy při natáčení zakopla o práh. (funhouse)

• - Luděk Sobota (zootechnik Vlk) z nostalgie pojmenoval starý hasičský automobil  Máňa,tedy stejnou přezdívkou,kterou použil pro traktor už ve filmu Jáchyme hoď ho do stroje! (1974). (Redyx1)