Jak dostat tatínka do polepšovny (TV film)

• slovenský

Ako dostať otecka do polepšovne

Komedie / Rodinný

Československo, 1978, 85 min

Nepopírám žádnou z pravd, pronesených zde kýmkoliv, ale neodpustím si poznámku, že čím více bylo Holého Tomáše, tím víc mě sral. A to, že se vykašlal na film a dal se na práva, mu asi vzalo život, ale mě ho tím asi zachránil.(26.12.2011)

Druhý díl je určitě lepší, přibylo humoru a hlavně přibyla postava dědečka, kterého nezapomenutelně ztvárnil pan Karlík. Vedlejší role jsou obsazeny rovněž luxusně (Sobota, Nárožný, Poloczek, Peterka). Zkrátka spolu s prvním díle jsou tohle rodinné komedie, na které se rád podívám kdykoliv.(28.9.2010)

NO HOLKU BYCH ZA BRÁCHU NECHTĚL. Pokud mám něco napsat o "dobrém sentimentálním filmu," tohle by byl ten případ. To, co Marie Poledňáková provedla s Krokodýli, je zločin.(13.7.2002)

Tento způsob dovolené a prázdnin, zdá se mi poněkud.....ŠŤASTNÝ a jediný „ ten pravý „ . Na kombinaci malého Kolomba (alias Tomáše Holého), horolezce každým coulem a správného chlapa a otce jak má být, Františka Němce, krásné ženské „do nepohody“ Jany Preissové, nádherných Prachovských skal v Českém ráji a jako bonus děda Josef Karlík ( pardon Herodes :o), JÁ nikdy nedám dopustit. Jeden z těch mála případů, kdy pokračování předčí svého předchůdce. Pro tuto kombinaci já měl, mám a budu mít vždy slabost. Ptáte se, jak jsem na to přišel, či zda mi to někdo poradil? Dovolím si vypůjčit slova malého Tomáše Holého....na to jsem přišel sám :o) Aby ne, když značnou část každých prázdnin mého dětství jsem prožíval podobné vylomeniny a odnášela to vždy moje ( zesnulá ) babča. Ještě teď, když si na to po těch letech vzpomenu, neubráním se záchvatům smíchu. Jj, bylo to krásné dětství, stejně jako tento pohodový snímek Marie Poledňákové. Chce se téměř dodat, velká škoda, že nezůstalo pouze u tohoto a Marie se „ na stará kolena „ rozhodla krotit krokodýly a nepomůže jí ani skutečnost, že líbá jako bůh...p.s. my tři pojedeme na kolech?... to jsem Ti ještě neřek :o) Co dodat, myslím, že více není potřeba....(18.11.2010)

Jedna z nejoblíbenějších dětských komedií. Tomáš Holý a jeho role jsou skvělé. V dětství jsem tenhle film zbožňoval a viděl jsem ho aspoň 10x. Svěží humor, krásná příroda, fajnoví herci. 90%(28.12.2007)