poster

Jak dostat tatínka do polepšovny (TV film)

 • slovenský

  Ako dostať otecka do polepšovne

Komedie / Rodinný

Československo, 1978, 85 min

 • boshke
  *****

  Jsou filmy, které nestárnou. Na které se díváte podvacáté a pořád vás baví. To není zrovna můj případ, já viděl Jak dostat tatínka do polepšovny teprve podruhé, ale umím si živě představit, že i podvacáté mne bude bavit... 100%(27.12.2011)

 • AngelAngie
  ***

  Tohle mě až tolik neokouzlilo...(9.6.2008)

 • JohnnyD
  ****

  Jedno z krásnych príkladov, kde sequel prekonáva prvá diel. Pribudli tu nové postavy (najlepší je určite starý otec) no a film disponuje aj väčším množstvom humoru. Každá druhá veta Tomáša Holého (opäť geniálny) je skvost a nezabudnuteľná hláška. Narozdiel od jednotky, tento film má stále skvelé tempo. Väčšina filmu sa odohráva na prázdninách u deda a nie sú tu hluché miesta ako vo "Veľrybe". Tempo je vyrovanné a veľmi dobre sa na to pozerá. Herci podávajú skvelé výkony. Okrem Holého sú tu úžasní Němec, Preissova, či Karlík. No a poteší aj znesiteľný Sobota. Klasická komédia, narozdiel od jednotky ÚPLNE právom kultová. Jedna z najlepších česko-slovenských komédií. 80%+(11.2.2006)

 • paascha
  ***

  Nepopírám žádnou z pravd, pronesených zde kýmkoliv, ale neodpustím si poznámku, že čím více bylo Holého Tomáše, tím víc mě sral. A to, že se vykašlal na film a dal se na práva, mu asi vzalo život, ale mě ho tím asi zachránil.(26.12.2011)

 • Radek99
  ****

  Málokdy se podaří takhle vystihnout chemii rodinného života, Marie Poledňáková je zjevně velmi empaticky vybavená scénáristka a režisérka, Tomáš Holý báječný dětský herec, na kterém to všechno vlastně stojí a on to s až překvapivou bravurou a přirozeností unese. Velmi podařená letní prázdninová rodinná komedie, ke které je stále proč se vracet... Některé televizní útěky z šedavého bezčasí normalizace měly zjevně smysl...(24.4.2011)

 • - Počas nakrúcania filmu režisérka Marie Poledňáková prechladla a ochorela na angínu. Nemohla si dovoliť zostať v posteli, a tak točila s horúčkou. Keď bola chorá, nešlo to ani Tomášovi Holému (Vašek) a na projekcii denných prác sa to potvrdilo, scény sa museli pretočiť. (Zdroj: casprezeny.sk) (Raccoon.city)

 • - Snímek získal v roce 1979 ocenění „Cino del Duca“ - nejlepší režie a „Golden Nymph“ – nejlepší scénář na MTF Monte Carlo. Také v témže roce získal „Řád dětského úsměvu“, což je cena dětského publika za nejlepší film. (Olík)

 • - V závěru filmu v čase 1:28:00, kdy vstupuje Anna (Jana Preissová) do koupelny, je možné zpozorovat, že herečka tehdy při natáčení zakopla o práh. (funhouse)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace