poster

Jak dostat tatínka do polepšovny (TV film)

 • slovenský

  Ako dostať otecka do polepšovne

Komedie / Rodinný

Československo, 1978, 85 min

 • Marigold
  ****

  Velká pohodička s fajnovými gagy, skvělým dědou-vodníkem (který mě vždy zaručeně odbourá), pěknou bukolickou atmosférou venkova a citlivou režií Marie Poledňákové. Kupodivu to snesu i v post-jinošském věku.(11.12.2005)

 • Boogeyman
  *****

  Nostalgie mě nutí jít na pět hvězdiček, nemůžu si pomoct, je to silnější než racionální já! Tomáš Holý je nenahraditelný! Tento díl mám raději než ten zimní. Horolezci, horolezkyně, horolezčata……(4.11.2008)

 • Dudek
  ****

  Skvělá komedie, která nikdy neomrzí, jsem velice zvědav na vzdálené, hodně volné, pokračování.(6.6.2005)

 • Djkoma
  ****

  Bývali doby, kdy by si tento film zasloužil rozhodně 5*. Doba se bohužel mění a kvalita snímku v mých očích postupně uvadá a možná, že za pár let hodnocenní budu měnit na 3*. Tomáš Holý jako jedne z největších talentů české kinematografie, který bohužel nerozsvítil svou velkou filmovou hvězdu. Jeho smutný příběh je všem znám a můžeme jen sledovat jeho dětské role, v kterých zářil víc než jeho ostatní a více zkušení kolegové.(28.10.2006)

 • Ainy
  *****

  Jednoznačně plný počet hvězdiček. Tento film je pro mě jedním z klenotů československé filmové tvorby, hlášky z filmu jsou kultovní, prostředí, ve kterém se film natáčel znám velice dobře, herecké obsazení je úžasné ... nádherná pocitovka, na kterou se vždycky moc ráda podívám :-)(16.5.2012)

 • - Snímek se umístnil na devátém místě v anketě "Nejúspěšnější česká komedie století" vyhlašovanou při příležitosti stého výročí České kinematografie. (Olík)

 • - Ve scéně, kdy je Luboš (František Němec) s Annou (Jana Preissová) v hotelu u Sedmi horolezců, Luboš dvakrát odhazuje ručník na postel a hned v následujícím záberu ručník odhazuje znovu. (Mr.Hudson)

 • - Ve scéně, kdy děda (Josef Karlík) říká Vaškovi (Tomáš Holý), že je bábovka, Vašek se koupe ve zcela jiných neckách, než v záběru, kdy do pokoje vstoupí Anna (Jana Preissová) s ručníkem. Rozdílem mezi neckami jsou držadla na bocích a opotřebovanost. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace