Jak dostat tatínka do polepšovny (TV film)

• slovenský

Ako dostať otecka do polepšovne

Komedie / Rodinný

Československo, 1978, 85 min

Klenot české filmové komedie. V dnešní době si v návaznosti na tento skvost nelze odpustit jeden povzdechnuvší dotaz:Řekni, kde ta Poledňáková je...(19.3.2009)

O něco více zábavy a dobrodružství, než tomu bylo v prvním díle. Nudnějších pasáží razantně ubylo a malý Tomáš neztrácí tempo. Možná bych pozměnil název a to na "Jak dostat maminku do blázince"(27.12.2012)

Skvělá komedie, která nikdy neomrzí, jsem velice zvědav na vzdálené, hodně volné, pokračování.(6.6.2005)

Já být v kůži otce nahoře na té skále a dole vidět manželku s těmi nejpálivějšími úmysly v očích, asi bych hledal srdce v kalhotách....výborný pohodový film....jinak platí můj komentář k Velrybě.(14.2.2009)

Krásné pokračování....milé, naivňoučké, ale to přeci všichni od filmu chceme, aby nás těšil a rozmazloval..! :-)(4.9.2008)

• - Pád zo skaly Františka Němca (Luboš) nebola hra pred kamerou, ale nešťastná náhoda. Profesionáli tvorcom vraveli, že nech na ten pieskovec po daždi nelezú, pretože je to nebezpečné, ale oni museli nakrúcať, a tak sa hercovi odtrhol chyt. Chlap, ktorý herca istil, bol duchaprítomný a chytil lano. Herec môže hovoriť o šťastí, že vyviazol len s odreninami. Pri páde si odrel aj krk, ktorý sa potom maskéri snažili zakryť. Keby spadol z viac ako trojmetrovej výšky, mohol si zlomiť aj väz. (Zdroj: casprezeny.sk) (Raccoon.city)

• - Když se Vašek koupe v neckách, je celý ponořený, má i mokré vlasy. Po chvíli jej děda myje pod pumpou a vlasy má suché. (Elisebah)

• - Luděk Sobota (zootechnik Vlk) z nostalgie pojmenoval starý hasičský automobil  Máňa,tedy stejnou přezdívkou,kterou použil pro traktor už ve filmu Jáchyme hoď ho do stroje! (1974). (Redyx1)