poster

Jak dostat tatínka do polepšovny (TV film)

 • slovenský

  Ako dostať otecka do polepšovne

Komedie / Rodinný

Československo, 1978, 85 min

 • bestlama
  ****

  Poledňáková vytvořila mistrovské dílo, aspoň, že tyhle její film stály za něco :)(19.5.2009)

 • gouryella
  *****

  Pokazde, kdyz vidim tenhle film, tak si uvedomim jak velkou osobnost ztratil cesky film po smrti Tomasa Holeho - nejlepsiho detskeho herce vsech dob.(24.5.2002)

 • Mi Nü-Chai
  odpad!

  Od útlého dětství je mi záhadou, proč jsou rodinné komedie Marie Poledňákové (z jejíž fotky mám dojem, že svačí duše) tak populární, když se v nich humot vyrábí zásadně uřvaností a nesnesitelností naprosto všech postav. Matka je typická ustaraná trpitelka, zralá na ránu kladivem, otec infantilní kkt a ten malý smrad mě vyloženě děsí - typický zmrdeček, který bral ostatním dětem svačiny a porůznu je šikanoval a když se na to přišlo, všechno se zametlo pod koberec, neb je to přece ták roztomilý hoch. Btw. její filmy mne jako úplně malé Sadako dovedly k přesvědčení, že dospělost znamená de facto lobotomii.(16.8.2013)

 • - Snímek se umístnil na devátém místě v anketě "Nejúspěšnější česká komedie století" vyhlašovanou při příležitosti stého výročí České kinematografie. (Olík)

 • - Když se Vašek koupe v neckách, je celý ponořený, má i mokré vlasy. Po chvíli jej děda myje pod pumpou a vlasy má suché. (Elisebah)

 • - Chalupa se nachází v Českém ráji v obci Dobšice, rybník Věžák naleznete nedaleko. Natáčelo se také v Prachovských skalách. Hřbitov se nachází na Hrubé skále, režisérka Marie Poledňáková má na hřbitově rodinu. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace