Jak dostat tatínka do polepšovny (TV film)

• slovenský

Ako dostať otecka do polepšovne

Komedie / Rodinný

Československo, 1978, 85 min

Velká pohodička s fajnovými gagy, skvělým dědou-vodníkem (který mě vždy zaručeně odbourá), pěknou bukolickou atmosférou venkova a citlivou režií Marie Poledňákové. Kupodivu to snesu i v post-jinošském věku.(11.12.2005)

Nostalgie mě nutí jít na pět hvězdiček, nemůžu si pomoct, je to silnější než racionální já! Tomáš Holý je nenahraditelný! Tento díl mám raději než ten zimní. Horolezci, horolezkyně, horolezčata……(4.11.2008)

Skvělá komedie, která nikdy neomrzí, jsem velice zvědav na vzdálené, hodně volné, pokračování.(6.6.2005)

Bývali doby, kdy by si tento film zasloužil rozhodně 5*. Doba se bohužel mění a kvalita snímku v mých očích postupně uvadá a možná, že za pár let hodnocenní budu měnit na 3*. Tomáš Holý jako jedne z největších talentů české kinematografie, který bohužel nerozsvítil svou velkou filmovou hvězdu. Jeho smutný příběh je všem znám a můžeme jen sledovat jeho dětské role, v kterých zářil víc než jeho ostatní a více zkušení kolegové.(28.10.2006)

Jednoznačně plný počet hvězdiček. Tento film je pro mě jedním z klenotů československé filmové tvorby, hlášky z filmu jsou kultovní, prostředí, ve kterém se film natáčel znám velice dobře, herecké obsazení je úžasné ... nádherná pocitovka, na kterou se vždycky moc ráda podívám :-)(16.5.2012)

• - Snímek se umístnil na devátém místě v anketě "Nejúspěšnější česká komedie století" vyhlašovanou při příležitosti stého výročí České kinematografie. (Olík)

• - Ve scéně, kdy je Luboš (František Němec) s Annou (Jana Preissová) v hotelu u Sedmi horolezců, Luboš dvakrát odhazuje ručník na postel a hned v následujícím záberu ručník odhazuje znovu. (Mr.Hudson)

• - Ve scéně, kdy děda (Josef Karlík) říká Vaškovi (Tomáš Holý), že je bábovka, Vašek se koupe ve zcela jiných neckách, než v záběru, kdy do pokoje vstoupí Anna (Jana Preissová) s ručníkem. Rozdílem mezi neckami jsou držadla na bocích a opotřebovanost. (Mr.Hudson)