Skvělá komedie nejen pro děti, tradičně dobrý Tomáš Holý a skvělý Oldřich Navrátil(8.9.2004)

Typická letní komedie s trochu prkenným Tomášem Holým, ale s výborným Bohumilem Vávrou v roli dědy, Věrou Tichánkovou v roli babičky, bezchybnou Hanou Maciuchovou a nesmrtelným Jiřím Hrzánem. Postava Drtikola v podání Vladimíra Kratiny zkultovněla a křivák hajný Oldřicha Navrátila z paměti také nevymizí. Režisérka Jaroslava Vošmiková má talent v načasování a podání vtipných scén, odvedla výbornou práci s herci a celé to má švih i spád. V oblasti filmů pro děti a mládež jde o jeden z (nej)povedenějších počinů.(23.2.2009)

Mohla bych větu, že Tomáš Holý byl naprosto geniální dětský herec světové úrovně, nakopírovat a strkat do všech komentářů k jeho filmům. On si to zaslouží. A klobouk dolů před režiséry, kteří ho kočírovali, musel to být zážitek.(26.4.2010)

Prostě a jednoduše film pro celou rodinu z krásného prostředí venkova s výborným Tomášem Holým , jeho psem Blekem a spoustou zajímavých a legračních postav. 82%(8.5.2008)

Neskutečná slátanina. Ovšem nostalgickým vzpomínkám neporučím. Ne na tento film, ale na má prázdninová dobrodružství. Většina eskapád dospělých herců je vtipná svojí trapností (zbytečný Kratina, přehrávající Hrzán a především Navrátil), což není pochvala. Dětské výkony včetně Holého mdlé a zrychlené (groteskní?) scény jakoby patřily do jiného filmu. Ale co nadělám, film mi dal vzpomenout na hezké a bezstarostné časy. A podobné prázdninové pohodovky se dnes už netočí. Takže slabší tři.(21.7.2015)