7/10. Bláznivá, neprávem poněkud zapomenutá letní komedie s řadou vtipných scén a hlášek a poslední film Tomáše Holého, naší asi největší dětské hvězdy. Toho ušmudlaného klučinu s rošťáckým úsměvem prostě můžu. Solidní film, který pohladí a nechá některé vzpomenout na dětská léta a prázdniny strávené na vesnici.(6.10.2010)

Jeden z nemnoha kino filmů Hanky Maciuchové v němž dostala větší vedlejší roli. Její míjejí s velkým plátnem je mi skutečně záhadou. Nicméně její etudka s Hrzánem na téma "teď sem nemůžeš, Jaruš" na mě zabírá vždy. Skvěle pak doznívá ve variaci pro Lucii, postrach ulice.(20.2.2009)

Mohla bych větu, že Tomáš Holý byl naprosto geniální dětský herec světové úrovně, nakopírovat a strkat do všech komentářů k jeho filmům. On si to zaslouží. A klobouk dolů před režiséry, kteří ho kočírovali, musel to být zážitek.(26.4.2010)

Mozna trochu nepravem opomijeny detsky film s vybornym Tomasem Holym. A co teprve bezzuby Olda Navratil - dokonalost sama, stejne jako "projizdka ve stare skodovce". Film, ktery pobavi deti i dospele - a tech moc neni.(24.7.2002)

Za Drtikola(23.12.2005)