Prostě a jednoduše film pro celou rodinu z krásného prostředí venkova s výborným Tomášem Holým , jeho psem Blekem a spoustou zajímavých a legračních postav. 82%(8.5.2008)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 4.8.1982, pôvodný film (13.11.2016)(13.11.2016)

• Shit

Já myslel, že jsem viděl všechny tyhle filmy s Tomášem Holým a měl jsem pocit, že to jsou takový dobrý poctivý a pohodový český filmy, ale to bylo do chvíle, než jsem viděl tohle, protože něco tak trapnýho, kdy se herci doslova nutí do rádoby super vtipných keců a scén podporovaných groteskní hudbou, se jen tak nevidí.(3.4.2011)

Za Drtikola(23.12.2005)

Pro me nejlepsi film s Tomasem Holym. Vzdy ho rad vidim a vzdy se uprimne smeji, humorem nasaty film pro celou rodinu. Vynikajici herecke vykony, at uz deti v cele s Holym nebo krasne ztvarnene dvojice Vavra x Tichankova, Navratil x Konvalinkova, Hrzan x Maciuchova ( tu vnimam jako nejhezci ceskoslovenskou herecku, spolu s Mandlovou ). Kratina v roli Drtikola taky uzasny. Trosku mi jen vadil ten pes, asi spatna rasa:-)!(5.1.2009)

• - Po tomto filmu byl napsán i scénář k pokračování, který měl nést název Bouda na strýčka. Ale vedení Barrandova už pokračování nechtělo. Kopie scénaře je do dneška uchovaná a vlastní ji režisérka Jaroslava Vošmiková. (Skarface)

• - Tomáš Holý (Petr Mráz) vystupuje v několika scénách v modrém tričku s kormidlem. Stejné tričko má i ve filmu Jak dostat tatínka do polepšovny (1978). (kiki1)

• - Pozorné ucho zaznamená, že od 10. minuty filmu Jiřího Hrzána začne mluvit někdo jiný. Hrzán v roce dokončení filmu zemřel a část postsynchronů za něj nadaboval pan Hrabánek. (sator)