Mapa (festivalový název)

Mapa

Dokumentární / Životopisný

Španělsko, 2012, 84 min

León Siminiani

Filmová léčba. Režisér se vydává z Madridu do Indie a zpět, aby zaplnil vlastní prázdnotu. Záběry z Indie, Madridu, bytu, nemocnice, starých filmů, doprovází všudypřítomný autorův hlas. Mapa je dokument o hledání, nicotnosti, neschopnosti přijít na to, co člověk chce a když na to přijde, jít za tím nebo to opustit. Film mě svým stylem zpytování vlastní duše i záběry z Indie nalákal, ale v polovině začal pokulhávat a já jsem měla pocit, že se už nic nehýbe, a to více než autor sám přiznává. Poslední třetina mi už přišla jako zbytečné plácání do kamery. Film nemá ani hodinu a půl, ale pocitově je tak o hodinu delší. Být na mně zkrátila bych ho na hodinu.(25.2.2014)

Fajn denníkový film, o vysporiadavaní sa so životom. Klasická terapia filmom, zamaskovaná tým, že o film ide v prvom rade. Pritom je jasné, že v prvom rade ide o terapiu. Druhá polovica začne trochu strácať dych, ale aj tak je to film zaujímavý, a na tento druh filmu aj nezvykle vtipný.(7.11.2013)

• fredisek

Ztracená generace, co nezažila válku, ale pocit prázdnoty má taky výstavní. Slyšel jsem chválu, pak jsem se nudil. Možná je to tím, že se s autorem dokumentu (je to vůbec dokument, není to spíš taková črta dnešní mladé generace ve Španělsku?) absolutně neztotožňuji a že hledat sám sebe bych nemusel na druhým konci planety, protože už v ten moment, kdy bych balil kufry, by mi došlo, že všude dobře, doma nejlíp.(25.2.2014)

• pallladin

Zprvu zajímavě se tvářící dokument, který se v první třetině změní jenom v kňourání sebecentrického a ekoistického máníka, který vlastně neví co ani proč dělá to co dělá...(22.2.2014)