Sandokan se vrací (TV film)

• Itálie

Tigre è ancora viva: Sandokan alla riscossa!, La

• slovenský

Sandokan útočí

Dobrodružný

Itálie, 1977, 118 min

Sergio Sollima

Ďalší z dobrodružných filmov o slávnom, po Američanoch druhom najhoršom nepriateľovi Angličanov. Film bol nakrútený podľa literárnej predlohy ,,talianskeho Julesa Verna" Emilia Salgariho (1862-1911), autora vyše 200 dobrodružných príbehov z toho 11 pojednávajúcich o Sandokanovi. Ten sa vracia aby sa znova postavil svojim nepriateľom a okrem svojich verných druhov je na jeho strane aj naivný, miestami patetický scenár, ktorý z filmu robí blbosť obrovských rozmerov. ,,Malajský Tiger" žijúci v ústraní už prestal bojovať, akonáhle však stretne Jamilu, ktorá ho prišla žiadať o pomoc, ani chvíľu neváha a znovu sa púšťa do boja za oslobodenie Mompracemu. Na celkový obsah je film až neznesiteľne dlhý a aj napriek jeho dobrodružnému razeniu som sa miestami naozaj silne nudil (90 minút by kľudne stačilo na vyrozprávanie celého príbehu), nehovoriac o tom, že niektoré zábery sa zopakovali dvakrát. Slabo dopadla aj slávna hudba bratov de Angelisov, ktorá ma veľmi tlmený výraz a skôr nevýrazné melódie. Film teda nijak nevybočuje z rady podobných dobrodružstiev, je skôr oddychovou záležitosťou, ktorá nadchne iba Sandokanových fanúšikov, ak by som mal zlú náladu možno by som tie 3* ešte skresal.(23.2.2008)

• WANDRWALL

Sandokand se tehdy skutečně vrátil i na obrazovku CT, ale už neměl moc co nabídnout, už byl moc známý, jak se říká profláknutý.(23.8.2010)

Tohle je film generace mého otce. Mě připadal spíš směšný, má ale něco do sebe. Takovou podivnou atmosféru dobrodružných příběhů sedmdesátých let, kde ještě záleží na zvratech v ději, které jdou dnes substituovány jinými podpůrnými prostředky.(18.4.2009)

Velice zajímavý film ze série Sandokana....ta perfektní hudba mi učarovala...bři Angelisové jsou prostě skvělí!(4.8.2007)

70%(23.6.2007)