Sandokan se vrací (TV film)

• Itálie

Tigre è ancora viva: Sandokan alla riscossa!, La

• slovenský

Sandokan útočí

Dobrodružný

Itálie, 1977, 118 min

Sergio Sollima

Ďalší z dobrodružných filmov o slávnom, po Američanoch druhom najhoršom nepriateľovi Angličanov. Film bol nakrútený podľa literárnej predlohy ,,talianskeho Julesa Verna" Emilia Salgariho (1862-1911), autora vyše 200 dobrodružných príbehov z toho 11 pojednávajúcich o Sandokanovi. Ten sa vracia aby sa znova postavil svojim nepriateľom a okrem svojich verných druhov je na jeho strane aj naivný, miestami patetický scenár, ktorý z filmu robí blbosť obrovských rozmerov. ,,Malajský Tiger" žijúci v ústraní už prestal bojovať, akonáhle však stretne Jamilu, ktorá ho prišla žiadať o pomoc, ani chvíľu neváha a znovu sa púšťa do boja za oslobodenie Mompracemu. Na celkový obsah je film až neznesiteľne dlhý a aj napriek jeho dobrodružnému razeniu som sa miestami naozaj silne nudil (90 minút by kľudne stačilo na vyrozprávanie celého príbehu), nehovoriac o tom, že niektoré zábery sa zopakovali dvakrát. Slabo dopadla aj slávna hudba bratov de Angelisov, ktorá ma veľmi tlmený výraz a skôr nevýrazné melódie. Film teda nijak nevybočuje z rady podobných dobrodružstiev, je skôr oddychovou záležitosťou, ktorá nadchne iba Sandokanových fanúšikov, ak by som mal zlú náladu možno by som tie 3* ešte skresal.(23.2.2008)

• Radek99

Sandokan se nikdy neměl vracet...(2.1.2011)

VeJako maly jsem na Sandokanovi dost ujizdel, ale kdyz jsem tento film zhledl nyni, tak uz to pro me nemelo to kouzlo. Je to pekne vypravne, jenze zaroven az prilis zkratkovite. Souboje a zabijeni mi pripadalo hodne desne. Hlavni tzv kraska ani trochu krasna atd. Presto i po takovych letech stale koukatelne a zabavne. Nejvice me bavila asi postava Reka.(6.4.2015)

Velice zajímavý film ze série Sandokana....ta perfektní hudba mi učarovala...bři Angelisové jsou prostě skvělí!(4.8.2007)

Sandokan je už podle jména legenda, takže jsem si na něj našel náladu a pustil se do něj prostřednictvím tohoto snímku. Od prvních záběrů mi Sandokan přišel příliš levně zpracovaný, souboje byly takové nemastné neslané a ani samotná zápletka mě nějak zvlášť neočarovala. Kladnou stránkou filmu pro mě byla hudba a občasné chybování hlavního hrdiny, což z něj nečinilo žádného supermana. S přihlédnutím na obě strany mince dávám 3*.(2.1.2011)