Le Baccanti

• Francie Les Bacchantes (více)

Bohové se rozhněvali na Théby a způsobili vyschnutím studní velké sucho ve městě a okolí. Slepý věštec Tiresias soudí, že je to vina krále Penthea, který nepřinesl oběti Bohům. Král se rozhodně obětovat nevinnou dívku Manto, dceru věštce Tiresiase. Bůh Dionýsos se smiluje a dívku před smrtí zachrání. Mezitím se Pentheos dozví, že proroctví přináší nárok na trůn Lacdamovi, který žije jako otrok v ústraní, ale jeho nárok v přímé linii je nezpochybnitelný. Král nechá Lacdama zatknout. Manto, která otroka miluje, přivede na horu Cytheron skupinu bakchantek, aby společně prosily Bohy o odpuštění. (curil)

curil

Tanečky bakchantek mi připomínají dříve oblíbený Státní soubor písní a tanců. Nacvičená choreografie a neuvěřitelné kostýmy dívek ve filmu je hrozná. Pierre Brice jako Dionýsos je strašně unylý a oproti své nejslavnější roli v německých filmech z o málo pozdější doby je to slabota. Film lze směle zařadit do žánru "meč a sandály", i když se děj odehrává v Řecku a ne v dobách římských, z nichž pochází drtivá většina ostatních příběhů. ()