Nastala chyba při přehrávání videa.
 • erased
  ***

  Mít Bible (a to ta seriálová i knižní) poloviční rozsah, mohl jsem si ji snad i oblíbit. První polovina seriálu je totiž ve svém zvláštním nefilmovém vyprávění svým způsobem kouzelná. Na pěti dílech se tak odvypráví tisícileté řečené dějiny židovského národa plné bláznů a fanatiků, a tato podivná zkratkovitá vize soustředící se jen na zfilmování těch nejdůležitějších událostí má svůj unikátní šarm. Po ní nicméně nastoupí adaptace Nového zákona a spolu s ní upadá netradiční pojetí a krvavá historie do zapomnění na úkor dobrosrdečného tažení oveček na Jeruzalém. Zde nejen že platí to samé, co jsem napsal o sestříhané filmové verzi seriálu Son of God, všechno co je na ní špatně je zde totiž ještě znásobeno předlouhou stopáží zabývající se jen a pouze Ježíškovým dobráckým úsměvem. Tímto zásadním obrácením stylu tak druhá polivna působí jako jiný seriál, který má blíž ke svému polo-oficiálnímu pokračování A.D. - The Bible Continues, než k zajímavému a zábavnému úvodu.(7.5.2015)

 • Morholt
  **

  Bible je velmi dlouhá a velmi nudná kniha a je jedno, že morální kodex v ní zaznamenaný tvoří, nebo by měl tvořit, jeden ze základů naší civilizace. Nicméně nikde není psáno, že z nudného díla se nedá stvořit zábavný seriál či film. Kor když je Bible různými, často krvavými příběhy plná až po okraj. Nejnovější seriálové Bibli se bohužel od suchopárnosti oprostit nepodařilo. A to i vzdor celkem slušnému rozpočtu a z toho pramenící výpravě. Je to jen další dílo, které je točené pro věřící (nic proti nim) s všudypřítomným Bohem a s nulovou invencí. Já chápu, že ty příběhy jsou dané, ale ublížilo by filmařům tak moc, kdyby se alespoň pokusili do toho nemíchat přímé boží zásahy a naopak chvilku pracovali s racionálnějším scénářem. Určitě by si získali víc pozornosti (i té negativní) a možná i více diváků. Takhle se jedná jen o další ze snadno zapomenutelných židovsko-křesťanských agitek. 40%(2.12.2013)

 • Davies182
  ***

  Úvodní dvojdíl sice cpe akci do míst, kde jí pravděpodobně zase tolik nebylo, ale co. Kombinace "epické scény vs. monumentální hudba" zatím funguje znamenitě, a ani ti herci moc okatě nepřehrávají. Že by samotný konec za pár týdnů konkuroval samotnému Gibsonovi? Nechejme se překvapit...(15.3.2013)

 • esopesokeso
  ***

  Milovník biblických príbehov si tento seriál vychutná.Občas tu je pridaný nejaký ten digitálny efektík, celkom slušné spracovanie o Abrahamových deťúrencoch.Celkom ma prekvapilp to Samsonové spracovanie- čistokrvný černoch s dlhými dredami.. a vraj betlehemský :))..no, má to pár škuliniek, ale je to predsa biblia, tak viete, čo môžete očakávať.(11.4.2013)

 • Beckett51
  *****

  Masteripece.(18.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace