Lake Bell (Hlavně nezávazně) září ve filmu Hlas, zábavné a dojemné komedii o hlasové trenérce, jež se snaží uspět v nemilosrdném prostředí dabingových herců, a kterou čeká přímý souboj s nekorunovaným králem v oblasti namlouvání filmových trailerů — jejím vlastním otcem. (Bontonfilm)

Jara.Cimrman.jr

Nikdy jsem ani nepomyslel na to, že by mne můj zastřený mumlavý hlas mohl živit a tak jsem zvídavě nakoukl do světa, ve kterém se najdou jedinci, ze kterých breptání do mikrofonu činí celebrity. Poučil jsem přitom, nějakou tu emerickou rodinnou hodnotu jsem taky strávil a zabilo mne pár povedených vtípků, které za mnou dorazily bez jakékoli výstrahy. Jednu velkou výhradu však ke snímku mám, i když za ni žádný z autorů nemůže - dabing. Já tedy při dabingu obvykle nedostávám zánět žádného ze svých šesti pohlavních orgánů, ale v tomto případě doporučuji překonat lenost a začíst se do titulků. Ty nadabované modulace hlasů mi totiž způsobily takové svrbění, že mi ho nedokáže odborně vydrbat ani nepřítel na telefonu. ()

castor

Lake Bell napsala, produkovala i zrežírovala tenhle malý kus, ve kterém dle očekávání odehrála i hlavní úlohu. Známe ji hlavně jako vedlejší postavu z vesměs průměrných snímků, často také propůjčuje hlas v nějakém animáku. Tady na to jdeme zase krapet jinak a poměrně neotřele, nicméně se toho nakonec moc zajímavého, zábavného nebo jinak výjimečného nestane, abychom mohli snímek nahlížející pod koberec filmových upoutávek udržet v paměti trochu déle. Hlavní hrdinka nicméně slušná. Samozřejmě nutné vidět v originále. ()

troufalka

Začalo to slibně a rozvíjelo se to ještě slibněji, dokonce tak, že jsem nechala film běžet, i když jsem ho neměla v plánu. Průběh bohužel na slibný začátek nenavázal a konec bylo jedno velké klišé. Žádný umělecký zážitek se nedostavil. ()

misterz

Také štebotanie o ničom. Jediné pozitívum čo za to stojí je pomerne zaujímavé nahliadnutie do zákulisia výroby trailerov a rôznych hlasových uputávok ako i na samotnú rivalitu hlasových majstrov. Spôsob podania týchto informácií mi už ale nesadol. Pripisujem to mdlej, nudnej réžii, priemerným hercom a slabému nenútenému humoru, ktorý ma neoslovil. Film však nezatracujem, nájde sa veľa ľudí, ktorých dabing fascinuje, tí si tu prídu na svoje. Moja šálka kávy to ale nie je. 40/100 Videné v rámci - Project 52 Films by Woman. ()

Tommassi3

"Jsem ráda, že to bude krásná mladá ženská, a ne starej chlap.." Konečné zklamání jen potvrzuje český dabing, který utváří snímku zcela nový rozměr a paralelu, když překvapivě naznačuje přetrvávající kvalitu české dabingové školy, jejím současným problémům navzdory, která je však v důsledku o mnoho zajímavější než samotný film.. Jakkoli rozhodně nelze tvrdit, že by Hlas jako takový už z podstaty daného tématu nebyl zajímavý, zvlášť když poskytuje spoustu zajímavých otázek, jež však Lake Bell raději nepokládá, ani na ně nehledá odpovědi.. Hlas není nezajímavý, jen je prostě slabý.. [ Dabing 3/10 ] V podstatě sysifovská práce.. ()

Wysch

49%? What the...? Myslím, že tady se jasně projevilo, na těch 285 hodnoceních, že česká kultura je totálně někde jinde. Zcela mimo nechám fakt, že se jedná veskrze o indie film o namlouvání filmovejch upoutávek. (U nás obecně filmový trailery nemají tradici, české filmy je začaly dělat až po převratu a spíše než etudou na hlas jsou etudou na střižnu.) In a World je totiž převážně nevážně filmem-satirou, velice chytře napsaným (ale ne ve smyslu, že vyžaduje chytrýho diváka, spíš ve smyslu, že je to napsaný tak, aby nic nevyčnívalo, nic nechybělo, všechno přesně tip ťop) s náhledem do světa, o kterým se obecně vzato moc nemluví, ale přitom je tak důležitej při tvorbě filmů. O komedii se přitom film jen otírá, pokud tam vůbec nějakej prvek komedie je, je to spíš zásluhou živé a místy ztřeštěné Lake Bell v roli Carol, a místy k extrému hnané postavy typu Gustav, Jamie a Louis, ve výsledku je však In a World snímkem nahlížejícím společně pod koberec filmových upoutávek i pod koberec jedné rodiny, která se hledá a najde (trochu mě napadá - aby to českej divák pochopil - přirovnání k Musíme si pomáhat, který v žádném případě není o schovávání jednoho Žida, ale o hledání rodiny a sebe samých). Ke všemu je ve filmu naprosto výtečná Lake Bell, která nejenže má hezký tělo, ale má kurevsky dobrej hlas, a na Amazonský hry bych se s klidem kouknul, kdyby fakticky namluvila tu upoutávku; a navíc naprosto geniálně pracuje s přízvuky. K ní se přidává Fred Melamed, resp. on z filmu vyčnívá, jehož výkon je nejenom dominantní, ale vlastně i pravdivý, neboť kromě herectví se namlouváním trailerů a dokumentů živí. Jenže ono i všechny ostatní postavy jsou dobře napsané, a to je ostatně to, proč film je o hledání sebe samých. Všechny postavy mají svoje osobnosti (což například u větších snímků logicky není možné), a pokud nemají, hrají (a parodují) samy sebe (= Eva Longoria, Cameron Diaz, Jeff Garlin atd.). No a pak přichází ta pointa, která na mě zavoněla feminismem (a ostatně proto dávám "jen" čtyři hvězdy), resp. zdůrazněním, že my ženy můžeme a musíme ukázat, že jsme ženy, a jsme rovné mužům. Jako je fakt, že kdyby Lake Bell namluvila nějakou upoutávku, bude se mi to líbit, ale stejně tak je pravda, že Fred Melamed (tedy Sam Sotto) namluvil ty amazonské hry ve filmu nejlíp a Carol vyhrála jen proto, že Amazon Games je sračka pro děti a hlavně HOLKY. Čili ve filmu se jakoby i jasně vysvětluje, proč mužští dabéři-namlouvači mají v tomhle koutku showbusinessu větší váhu, a stejně tak se vlastně vysvětluje, proč film je o hledání sebe sama, a ne překonávání mužů. (A hledání rodiny - jak v případě Sama Sotta, tak v případě jeho dcer.) Čili ve skrze film NENÍ VŮBEC ŠPATNÝ, a podle mě není ani průměrný, protože nic průměrného v něm není, ale zároveň trpí syndromem nezávislýho filmu - není určený všem. Podle ohlasů tady na ČSFD očividně film není určený Čechům, kteří očividně oproti Američanům nedokážou uchopit kouzlo tohohle filmu. Abych řekl pravdu, ani já sám nevím, proč je In a World... podle mě tak dobrý film, ale asi to bude tím, že jsem Čech jen napůl a zbytek mýho já se toulá všude po světě a vstřebává do sebe ostatní kulturní vlivy... a díky tomu možná cítí, že In a World... je chytrým filmem s přesahem jak do světa filmových trailerů, tak do světa sebeuvědomění a vlastní rodiny. Což je pro řadu Američanů přeci jen mnohem větší terno, než pro Čechy, kteří řeší, jestli Nečas uplácel, kláštereckej trenér byl až moc sprostej a Hadamczik jestli nominoval správné hráče. Jsme zkrátka jinde než civilizace za velkou louží, což není jakože výtka nebo pochvala, zkrátka jsme jiní a proto ten film nemůžete pochopit. () (méně) (více)

buchli

Asi jsem měla přehnaná očekávání, každopádně není to špatný, neohromí, neurazí, ale to je asi tak všechno... ()

Aljak

Námet ako taký nebol vôbec zlý, práveže celkom originálny. Pred tým som si ani neuvedomoval, že vlastne tie monológy uvádzajúce trailery, upútavky a reklamy majú tiež svoje čaro a takí ľudia musia dokonale koordinovať svoje hlasy. Ale film to bol bohužiaľ dosť priemerný a mnoho tých dialógov sa snažilo byť až nasilu ironických, no namiesto toho vyzneli dosť trápne. Ku koncu sa to aspoň nejako kvalitnejšie rozbehlo, ale aj ako celok to bolo pre mňa skôr sklamanie ako prekvapenie. Nič proti Lake Bell, ale jej režisérsko-scenáristická prvotina dopadla dosť priemerne. No snáď to nabudúce bude lepšie (ak ešte nejaké nabudúce vôbec bude). ()

Streeper

Podívat se do světa dabingu, nahrávání hlasu pro trailery, to bylo na tom filmu asi tak nejzajímavější, ale pokud jde o samotný příběh filmu, tak je to velice slabé a nudné. Nic mě na tom nijak neupoutalo, ani hlavní herečka Lake Bell, která snímek i režírovala. ()

JohnRambo

Je to celkom zaujímavý pohľad do útrob niečoho, s čím sa síce stretávame každý deň, ale nezamýšlame sa do hĺbky veci. Na druhej strane je to celkom nuda ale flm určite neurazí. ()

Icefist

Dost se to ve mě pere- na jedné straně je tu zajímavý nápad na příběh, který velice příjemně uplynul za mé plné pozornosti, na straně druhé si prakticky hned po dokoukání nevybavím nic, čím bych na snímek poutal. Zkrátka tradiční záležitost z kategorie- když nemám nic jiného k dispozici, mrknu se rád a nelituju, ovšem podruhé bych to zapnul jen těžko. 60 % Oblíbená část- rozhovor sester o PJ Koopchickovi ()

papaJA21

příjemná komedie, která se až moc snaží být za každou cenu nezávislá... pro svou škodu. Viděno v originále a bohužel i v češtině, takže můžu dodat jeden z filmů, který je v dabingu úplně příšerný. ()

ecceHOMMO

Asi nebolo odo mňa fér pozerať tento film po náročnom dni. Čakal som, ale snímok pri ktorom si oddýchnem a zrelaxujem. Nestalo sa. Nech som sa snažil akokoľvek, nedokázal som sa nadstaviť na rovnakú vlnovú dĺžku a film samotný ma nudil a uspával. */** ()

Johnny.ARN

Opäť zaujímavý film, čo ukazuje stránku, o ktorej možno málo kto vie. Dabing ako taký sa riadi pravidlami, svojimi vlastnými pravidlami a pre ženu, ktorá by mala preraziť celosvetovo je to tam ťažké. Obzvlášť, keď sú tam mužské legendárne hlasy. Takže veľmi príjemné nahliadnutie do zákulisia tohto biznisu. 2 z 5 ()

Santa666

Nemastná, neslaná podívaná, jedoucí podle té již tisíckrát vyzkoušené šablony, kde si hlavní hrdinka jde za svým na první pohled nereálným snem. Možná kdyby nebyl film propagován jako čistokrevná komedie, mohl by si vysloužit lepší hodnocení. Takhle ale s tím minimem humoru, co nabízí, to na víc než dvě hvězdičky není. ()

venison

Podle nízkého hodnocení jsem mnoho neočekávala, ale o to bylo větší moje překvapení, že jsem před sebou měla opravdu kvalitně a zajímavě zpracovaný film z nepříliš známého prostředí dabingových herců.. Jako podtext se zde řešili mezilidské i mezirodinné vztahy, což celému příběhu dodávalo patřičnou šťávu.. Film rozhodně nebude z těch, které se mi za pár dní nevyčoudí z hlavy, ale rozhodně jsem se nenudila.. :-) ()

Pavlínka9

Můj první film z prostředí né dabingu jako takového, ale dabingu pro úpravu filmu a drobné scény, které jsou v okolí... :) Je to zajímavé, jednoduché a příběh není sice nijak ohromující, ale to se mi na tom líbilo právě nejvíc - bylo to takové realistické a prosté :) :) Dabing mě odjakživa fascinuje, proto se mi líbila alespoň takováto drobná vsuvka do tohoto prostředí :) A slečny, které mluví jako by jim někdo stál na noze v závěru filmu? :) Skvělý nápad a skvělé budování vlastní budoucnosti a to vše jen díky tomu, jakou máte intonaci hlasu :) ()

elanius

(84/2016) / Typický film zo škatulky americká indie komédia. Inými slovami, ani vtipné, ani nedajbože dramatické, hlavne ale ukecané. Téma snáď aj sľubovala viac, ale možnosti zostali nevyužité. Možno len fanúšikovia Lake Bell si film užijú a prekvapilo ma, že ho aj režírovala. (4/10) ()

Redi

Mně to teda nezábavné ani nudné nepřišlo. Mám rád trailery (hlavně Úpřímné trailery... škoda že nedali roli Jonu Baileymu, hlasu upřímných trailerů), a tak mě nahlédnutí do těchto kruhů rychle zaujalo. Někteří píší, že to nebylo vtipné... no mě tento nenucený humor, který svým projevem výše pozvedla Lake Bell, naprosto sedl. Imitace GLADOS ze hry Portal rulezz. Jinak né že by to byla nějaká superbomba film, na který budu dlouho vzpomínat a každému doporučovat, ale nějakých 50% je dost k smíchu. ()