• Západní Německo

Apaches Last Battle

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Francie / Itálie / Jugoslávie, 1964, 116 min

70%(21.5.2007)

Asi nejslabší filmová mayovka provázená však skvělým původním dabingem a lepším obrazem, než-li tomu je u některých jiných seriových filmů. Tentokráte stojí dva "bratři" proti bandě v modrých oblecích a pod krytím Armády Spojených států. amerických. Bandita Dixon a vše plánující Bradley jsou pro trochu té bohaté půdy schopni všeho...(8.8.2008)

Určite lepšie diel, ktorý mal čo ponúknuť a nemusel sa vôbec hanbiť. Ja som nad mieru spokojný. 60%(15.7.2014)

Old Shatterhanda netočil Harald Reinl, ale Argentinec Hugo Fregonese, což je parné v jiném "rukopisu" filmu. Je pojat westernověji, Vinnetou je zde nezvykle nenávistný, zabití chlapce je zvláště cynické, židovská herečka Daliah Lavi (ve skutečnosti její dvojnice) je ukázána jak se koupe nahá, to vše jej již určuje spíše pro dospělé obecenstvo...Výborný klasický český dabing, oblíbené postavy, romantická krajina, znamenitá Ortolaniho hudba, skvělá záporná postava Guy Madisona...Tento film, zvláště jeho první polovinu, považuji za jeden z nejhezčích westernů vůbec a spolu se Zlatou vinnetouvskou čtyřkou k tomu nejlepšímu, co bylo na toto téma vytvořeno.(26.6.2007)

Scénář : Ladislas Fodor a Robert A. Stemmle. Kamera : Siegfried Hold. Hudba : Riz Ortolani. CHYBA VE FILMU - V úvodní scéně, kdy se Vinnetou loučí s Old Shatterhandem je vidět, jak se v záběrech střídá zatažená a jasná obloha. Asi nejslabší snímek z této řady, ale já je mám rád všechny jako celek.(28.4.2011)