poster

Old Shatterhand

 • Západní Německo

  Old Shatterhand

 • Francie

  Cavaliers rouges, Les

  (Francie)
 • Itálie

  Battaglia di Fort Apache

  (Itálie)
 • slovenský

  Old Shatterhand

 • anglický

  Shatterhand

 • anglický

  Apaches Last Battle

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Francie / Itálie / Jugoslávie, 1964, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ork
  *****

  For ME 91%(24.1.2008)

 • jojinecko
  ***

  3,5*/5... Mayovky mám veľmi rád a Old Shatterhand sa určite radí k tým viac podareným, hoci za klenotami ako napr. Poklad na Striebornom jazere značne zaostáva... Len ma trochu mrzelo, že z Vinnetoua, ktoré túžba po miery bola vždy neoblomná a stál si za svojim, scenárista spravil labilného a prchkého týpka na konci, keď sa rozhodol aj s Apačmi nepochopiteľne zaútočiť na "bledé tváre":)))(17.8.2006)

 • PetrPan
  ****

  Souhlasím s Tosimem, příběh má pomalejší tempo, stále však drží krok s kultovní čtyřkou. Lex Barker je prostě famozní greenhorn(1.4.2004)

 • Marigold
  ***

  Ačkoli tenhle film stojí mimo legendární trilogii a nikdy nedosáhl věhlasu Stříbrného jezera, je velice zábavným příspěvkem do rodiny mayovkových westernů. Ačkoli... S dílem Karla Maye ho zjevně spojují jen jména hrdinů a narozdíl od filmové trilogie se vykazuje trochu nepochopitelnými odchylkami v atmosféře (snaží se být výpravnější a jaksi věrohodnější, co se reálií týče, výsledek však sotva ohromí) a charakterech postav (Vinnetou působí animálním a nerozvážným dojmem)... Zápletka je hodně poplatná Rudému gentlemanovi a její povedenější variaci lze najít v Posledním výstřelu, ale nešť... Napínavé to je, jugoslávské přírodní skvosty jsou lahůdkou pro oko, papundeklové kaktusy zákuskem pro bránici a Lex Barker přesně tak heroický, jak jsem ho v dětství zbožňoval. Soundtrack je docela slušná vykrádačka spaghetti westernů a i kvůli němu celkový dojem odpovídá spíše třem hvězdičkám... Prostě tomu chybí ta vřelost a domáckost slavnějších filmových mayovek.(2.1.2005)

 • RHK
  **

  I přes přitvrzení ve scénáři zůstává film Old Shatterhand na motivy Karla Maye jen pohádkou o westernech - postavy i děj jsou až příliš černobílé. "Vinnetou vyzývá Velkého Medvěda, aby soubojem skončili svou nenávist." Přispívá k tomu i šroubovaný jazyk indiánů a neuměle natočené souboje, stejně jako naivní dopředu odhadnutelný vývoj filmu. Hudba je povedená a podmanivá - byť totálně vykrádaná s názvuky Bernsteina i Morriconeho - a vápencová údolí krásná. Kouzlo dobrodružství ale pro mne někam zmizelo. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=AutXru26_qI(16.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace