• Západní Německo

• Irsko

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Jugoslávie, 1965, 89 min

• L_O_U_S

Old Surehand je bourák. Ustřelit zápalnou šňůru, to neumí jen tak někdo. A už vlastně ani nevím, o čem tenhle film byl. Nejsem si jistý, zda ta památná scéna s vorem na rozbouřené řece (evidentě před plátnem, což je ale vzhledem k věku filmu naprosto pochopitelné) je tady nebo v jiné surehandovce. (134.)(24.2.2007)

Plně souhlasím s komentářem kolegy "Pohrobka". Lépe bych to nenapsala.(22.8.2009)

Myslím, že hodnocení není k tomuto snímku nikterak shovívavé. Oproti ostatním Mayovkám s Surehandem totiž není horší. Řadím jej na stejnou úroveň jako Petrolejového prince. Ze scénáře je jasně patrná snaha postavu Vinnetoua pro tentokrát vynechat což si přál především Granger, kterého celý štáb nemohl už delší dobu vystát a tak se později upustilo od dalších plánovaných dílu Old Surehanda.(2.6.2007)

• mzss1

Tohle je jeden z nejhorších dílů. Musel jsem si film rozdělit alespon na dvě části, abych ho střebal. A to byla krátká stopáž. Divný příběh, divné prostředí a Vinnetou mě zde téměř vůbec nebavil. Hodnotím jen na 26% = *(28.11.2012)

Další Old Surehandovka v podání Stewarta Grangera, Old Surehand je jen stínem Old Shatterhanda - pravého a jediného přítele Vinnetoua - náčelníka Apačů ---- pouze můj osobní názor, přesto tento film má ještě jisté ( ikdyž už notně vyčpělé) kouzlo původních mayovek(1.4.2004)

• - Hudbu složil osvědčený mayovský skladatel Martin Böttcher. Soundtrack obsahuje snad nejméně nových melodií ze všech filmových mayovek. Rozhodl se neskládat ani nové hlavní téma, nýbrž použil tzv. Melodii Old Surehanda z filmu Mezi Supy. (hippyman)

• - Granger pohrdal vším od Pierra Brice s Karlem Mayem, přes Jugoslávii až po hotelový personál. Ovšem členové hotelového personálu si nenechali ponižování líbit a trpělivost jim došla, když Granger hodil po číšníkovi kuřetem. Před cestou do Švýcarska napěchovali jeho zavazadla hotelovými příbory, ubrusy a ručníky a upozornili kamaráda na celnici. Poníženého Grangera si už může každý jen domyslet. (Stocki)

• - Mzda hlavních tvůrců snímku: Stewart Granger (Old Surehand) 340.000 DM, Pierre Brice (Vinnetou) 80.000 DM, Larry Pennell (Generál) 40.000 DM, Letitia Roman (Judita) 25.000 DM, Mario Girotti (Toby) 25.000 DM, Erik Schumann (Miller) 10.000 DM, Wolfgang Lukschy (Soudce Edwards) 5.000 DM; Alfred Vohrer (režie) 100.000 DM, E. Keindorff / J. Sibelius (scénář) 50.000 DM, Horst Wendlandt (producent) 40.000 DM, Karl Löb (kamera) 20.000 DM, Martin Böttcher (hudba) 9.000 DM, Irms Pauli (kostýmy) 4.000 DM. (hippyman)