• Západní Německo

• Irsko

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Jugoslávie, 1965, 89 min

• Tommassi3

"To je ale muž !! Opravdový chlap !!" - "Právě proto by ses měla obléct než Surehand dorazí.." ;)(6.9.2014)

• mzss1

Tohle je jeden z nejhorších dílů. Musel jsem si film rozdělit alespon na dvě části, abych ho střebal. A to byla krátká stopáž. Divný příběh, divné prostředí a Vinnetou mě zde téměř vůbec nebavil. Hodnotím jen na 26% = *(28.11.2012)

I v těchto posledních mayovkách se dá najít něco pozitivního, ale je toho tak zatraceně málo, že divák zvažuje, zda se do toho vůbec pusitit. Navíc se v tomto filmu nepodařilo scénáristovi najít dostatečný prostor pro Pierra Brice a jeho desetiminutové vystoupení před kamerou je dost zvláštní :-( Nicméně...hodnocení máte nahoře :-) A experiment?: už nebetyčná ostuda je, že se jeden z nejlepších Mayových románů někdo rozhodl točit takhle.(18.2.2003)

Mayovka, jíž bylo nejvíce vyčítáno to, že Vinnetou se objeví asi až po 40 minutách filmu. Nicméně, je to pěkné, barvité, dobrodružné, romantické, idealizované, nádherná Böttcherova hudba. Zvláště hezké scény jsou s „Generálem“ v jeskyni, až pohádkově působí scéna s hadí polévkou na staré poště. Granger sice machruje, ale už jsme na něj zvyklí, takže z nostalgie čtyři hvězdičky nadsadíme...Asi poznáte, že mám pro mayovky slabost.(26.6.2007)

• Hrabka

Western na velmi nízké úrovni. Kdyby tam nebyl Pierre Brice hodnocení by bylo ještě horší. Prostě nic moc. 45%(29.12.2007)