• Západní Německo

• Československo

• Irsko

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Jugoslávie, 1965, 89 min

Mayovka, jíž bylo nejvíce vyčítáno to, že Vinnetou se objeví asi až po 40 minutách filmu. Nicméně, je to pěkné, barvité, dobrodružné, romantické, idealizované, nádherná Böttcherova hudba. Zvláště hezké scény jsou s „Generálem“ v jeskyni, až pohádkově působí scéna s hadí polévkou na staré poště. Granger sice machruje, ale už jsme na něj zvyklí, takže z nostalgie čtyři hvězdičky nadsadíme...Asi poznáte, že mám pro mayovky slabost.(26.6.2007)

Rozhodně nejlepší "Winnetou" s Grangerem. Navíc zde poprvé slušně hraje i mladý Terrence Hill. Celkový dojem: 65%(8.12.2016)

• Wacoslav1

Slabota. Brice tu skoro nehraje neb ho namachrovanej Granger vymazal z filmu. Záporák průměrnej akce je málo. Líbilo se mi akorát to přepadení vlaku. 2* za to, že existují i horší Mayovky než je tato.25%(23.6.2014)

60%(21.5.2007)

• novoten

Proč Stewarta Grangera neměli diváci rádi, lze i tentokrát pochopit bez problémů. A řečem, že na rozdíl od Lexe Barkera Pierru Briceovi vůbec nesedl jako herecký parťák, věřím také. I to je možná důvod, proč se Vinnetou objeví snad v polovině filmu. Když navíc s několikaletým odstupem přemítám o podprůměrných vedlejších postavách, "anonymním" ústředním záporákovi a právě o nijakém Old Surehandovi, tlačí se hodnocení už skoro na jednu ušmudlanou hvězdu. Knižní Surehand je totiž velkolepým Mayovým triumfem a film je tak o to větší ostudou.(17.7.2005)

• - Old Surehand dějově předchází filmům Mezi supy a Petrolejový princ, ale byl natáčen až jako poslední. Plánovalo se i pokračování, ale díky vyhroceným vztahům Grangera se štábem (a nízkým tržbám) už k němu nikdy nedošlo. (Stocki)

• - Cizojazyčné názvy filmu:
    Brazílie: MAO DE FERRO. Dánsko: WINNETOU OG NEVADA-BANDITTERNE. Velká Británie: FLAMING FRONTIER. Itálie: SUREHAND. Jugoslávie: OLD SURHEND. Rakousko: OLD SUREHAND 1. TEIL. Polsko: OLD SUREHAND. Švédsko: SÄKER MAN I WESTERN. Španělsko: EL JUSTICIERO DE KANSAS. USA: FLAMING FRONTIER. (hippyman)

• - Natáčení začalo 23.8.1965 ve westernovém městečku v Ljubljaně, kde se také natáčel Vinnetou - Poslední výstřel (1965). Poslední klapka zazněla o 66 dní později - 27. října 1965. (hippyman)