poster

Poklad na Stříbrném jezeře

 • Západní Německo

  Der Schatz im Silbersee

 • Jugoslávie

  Blago u srebrnom jezeru

 • Francie

  Le trésor du lac d'argent

 • Československo

  Poklad na Striebornom jazere

 • Velká Británie

  The Treasure of Silver Lake

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Jugoslávie / Francie, 1962, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  *****

  Známe je všichni.. Pamatuju si, jak jsem jejich fotografie vystřihoval z novin a časopisů. A určitě jsem nebyl sám. V nákladné mezinárodní produkci, která konečně přinesla ozdravnou kůru pro německou kinematografii, vznikl snímek o idealistickém dobrodruhovi a náčelníkovi Apačů. Společně se vyrovnávají s nástrahami lží a násilí, bojují za spravedlnost a hrdinské činy jim vynesly nesmrtelný obdiv a slávu. Ostatní díly se stále vzdalovaly literární předloze, naivně ilustrovaly pohled na Divoký Západ. Poklad (s dalšími třemi filmy „klasické čtyřky“) ale přišel jako první (1962) a sice se dvojice hlavních aktérů už znala, ale i dnes po více než čtyřiceti lety je obrovským klenotem. Zářivé barvy, neustálé přestřelky, památné melodie, hrdinství – vše v širokoúhlém formátu, na to nelze zapomenout.(2.5.2006)

 • Darth Sidious
  *****

  Hrdinové mého mládí a nesmrtelná klasika mezi westerny. Odvaha a bojovnost Vinnetoua, silné údery a pěsti Old Shatterhanda, zlí bandité, trempové a stateční indiáni. Vinnetou, Poklad na Stříbrném jezeře, Rudý gentleman a poslední výstřel, bezesporu nejlepší. Vždy se na ně rád podívám. Pierre Brice a Lex Barker byli určitě vhodní pro role našich starých hrdinů. Do mé paměti se zapsali nesmazatelně. 100%.(25.12.2015)

 • tahit
  *****

  Třeba mi nebudete věřit, ale Poklad ve stříbrném jezeře a nezapomenutelného Vinnetoua jsem již četl ve škole pod lavicí a to ovlivnilo moji dětskou fantazii. Karel May byl vlastně v mém raném věku velmi oblíbený spisovatel, který brilantním dobrodružným dějem svých románů dovedl upoutat moji pozornost od prvé do poslední stránky a vedle exotického prostředí mi dal jakousi (sice idealizovanou představu hrdiny) se smyslem pro čest, statečnost, odvahu a jako malého kluka mě tehdy samozřejmě nenapadlo uvažovat o tom, jestli tyto příběhy napsané či zfilmované reálie jsou pravdivé, ale ani tento fakt nic nezmění na tom, že budu vždy vzpomínat jen a jen rád na čtivé indiánské a dobrodružné příběhy s nostalgií. Myslím, že filmové i knižní příběhy Karla Maye liší se od jiných v nejednom ohledu. Třeba i v tom, že zdůrazňoval rovnost všech ras. Bylo to tenkrát v kině na Vánoce, když jsem prožil nádherné dobrodružství s exotickým rámcem dalekého západu v lůně krásné přírody pohádkových jezer a prérii bývalé Jugoslávie. Dnes už ušlechtilý náčelník Apačů a Old Shatterhand žije pouze zasunut v mých vzpomínkách romantického dětství.(12.10.2009)

 • Djkoma
  *****

  Můj neoblíbenější díl celé série a nedat 5*?? Nenechte se vysmát ;-)(10.7.2004)

 • berg.12
  ****

  Film, který je sice Mayově předloze hodně vzdálen, ale rozhodně ne více, než je May vzdálen realitě Divokého Západu. Indiánská tematika je tu v roli jakéhosi pohádkového koření a možná by se film obešel i bez ní, ale kam by se potom poděl klukovský sen o dobrodružství v širých prériích, odvaze a pravém přátelství stvrzeném pokrevním bratrstvím.(8.12.2005)

 • - Představitelka Ellen, Karin Dor, byla manželkou režiséra Haralda Reinla. (Terva)

 • - Dabování Vinnetoua (Pierre Brice) trvalo herci Stanislavu Fišerovi pouhé 4 hodiny. Jeho odměna pak tvořila 500 Kč. (M.B)

 • - Westernové městečko Tulsa bylo vystaveno na pláži, většina domů je složena pouze z fasády a přímo za nimi je Jaderské moře. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace