Poklad na Stříbrném jezeře

Poklad na Striebornom jazere

The Treasure of Silver Lake

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Jugoslávie / Francie, 1962, 111 min

Jednoznacne nejlepsi mayovka ve ktere se vyskytuje postava Vinnetoua, ktrera je navic okorenena vskutku vybornym zaporakem.(28.7.2002)

Ano, i já mám velice rád příběhy 2 pokrevních bratrů. Někteří mají radši Vinnetoua, můj oblíbenec byl, jak já říkám, "Olda Šetrnej". Tenhle díl má navíc svoje kouzlo, protože byl první. Dokonalé to není, ale 4* to má jisté.(17.12.2007)

Plný počet nedám proto, že některé scény působí dnes už směšně. Ale jinak je to pěkný film s parádními přírodními scenériemi. Např. k těm vodopádům bych se chtěl jednou podívat… 80 %.(6.7.2011)

“Raz... dva... tri. Prásk, prásk, prásk! Chce ešte niekto niečo povedať?“ Mayova knižná predloha ide rozsahom cez 500 strán a kto ju čítal, bude krútiť nad tým, čo všetko vo filme nie je. V podstate nezostal kameň na kameni; napr. dobývaniu ranča je venovaného takmer viac času, ako samotnému pokladu. V mojich očiach tomuto dobrodružnému westernu výrazne pomáha, okrem krásnych koní, pestrá galéria hrdinov (Sam Hawkens, básnik, lovec motýľov lord Castlepool) a atmosféra Juhoslá-... Divokého Západu.(27.12.2004)

Z vinnetouovsko-oldshatterhanďácké série je tenhle film asi nejvydařenější. Samozřejmě, že se to nemůže vyrovnat knižní předloze, ale přesto jde o jeden z nejvydařenějších westernů, byť je tak trošičku "kýčovitý".(11.4.2003)