Poklad na Stříbrném jezeře

Der Schatz im Silbersee

• Jugoslávie

Blago u srebrnom jezeru

• Francie

Le trésor du lac d'argent

• Československo

Poklad na Striebornom jazere

The Treasure of Silver Lake

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Jugoslávie / Francie, 1962, 111 min

Kultová "Máyovka" kt. viem odrecitovať aj odzadu, nostalgicky pripomínajúca moje detské megalomanské túžby vydať sa za Vinnetouva či Old Shatterhanda:)(27.3.2005)

Nejlepsi dil kriminalniho serialu Misto cinu/Schimanski.(21.3.2008)

Jeden z nejlepších / nejznámějších westernů...(10.6.2008)

Tak tady jsou, legendární postavy našeho mládí. Old Shatterhand a Vinnetou. Bílý muž, jenž přešel velikou louži, aby na divokém západě našel svou novou vlast a vykonal činy, které mu vynesly nesmrtelnou slávu. A poslední náčelník Apačů, na kterého už doléhá stín tragiky jeho národa, ale který bez váhání nasazuje život, má-li se dopomoci právu k vítězství. Tož vydejme se na pouť nekonečnými dálavami amerických prérií, hlubokými údolími i po vrcholcích vysokých pohoří. A prožijme s nimi veliká dobrodružství a nemilosrdné boje za čest a slávu.......Ať je vítán v této zemi nejslavnější mezi všemi. Nejznámější ze všech jmen, hrdina Old Shatterhand! Nejlepší zfilmovaná mayovka, krásná příroda, nostalgie. Chybičky - nedostatky: 1) Pamatujete si scénu, v níž jeden z banditů říká: "Chytrá hlava ten náš Cornel, na co všechno nepřijde?!" Všimněte si, jak vpravo projíždí autobus. 2) V táboře Utahů, zabodne náčelník kopí do země a říká: "Až se stín dotkne kopí, rozsudek bude vynesen". Dobře si všimněte, že poté, co se stín kopí skutečně dotýká, je tato bodná zbraň zabodnutá na jiném místě než před několika filmovými hodinami. 3) Na začátku filmu, kdy do Tulsy přijíždí dostavník s mrtvým Engelem, utíká jeho syn Fred zastavit koně, protože si všimne, že kočí je pryč. Naskakuje tedy na jednoho z koní a zastavuje vůz. Můžete si všimnout, že na přední straně dostavníku je vyřezaný otvor, do něhož jsou vtaženy opratě a skrytý kočí ve voze zastaví tažné koně sám.(9.11.2006)

Z vinnetouovsko-oldshatterhanďácké série je tenhle film asi nejvydařenější. Samozřejmě, že se to nemůže vyrovnat knižní předloze, ale přesto jde o jeden z nejvydařenějších westernů, byť je tak trošičku "kýčovitý".(11.4.2003)

• - Herbert Lom (Cornel) videl film prvý raz až v roku 2004. Dokonca sa pri nakrúcaní s Pierrom Briceom (Winnetou) ani nestretol. (Raccoon.city)

• - Snímek vyrobila v koprodukci s Jadran-Filmem západoněmecká firma Rialto-Film. (hippyman)

• - Pierre Brice byl zpočátku hodně skeptický a role indiána ho vůbec nelákala. Nejvíc mu vadilo, že postava má ve filmu málo textu. (hippyman)