Vinnetou

Winnetou I

• Jugoslávie

Vinetu I

• Itálie

La valle dei lunghi coltelli

• Československo

Winnetou I

Apache Gold

Winnetou

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Jugoslávie / Itálie, 1963, 97 min

Mayovky jsem nikdy jako kluk neměl rád, ale tohle byla výjimka. Brácha ten film miloval a tak si ho pouštěl dokola a postupně jsem si ho taky oblíbil. (( ::(18.11.2005)

Westernová klasika. Vždy jsem myslel, že tento díl byl natočený první, protože to tak dějově vyplívá a také byl vždy vysílán před "Pokladem na stříbrném jezeře". Nic už se nezmění na tom, že je to jeden z nejlepších westernů s jednou z nejlepších filmových dvojich vůbec. 90%(28.12.2007)

Koukat na to, jak se Vinnetou s Old Shatterhandem prohánějí mezi olivovníky, chce už pořádnou dávku nostalgie. Ale tentokrát nějak nemám srdce si ji odepřít.(1.4.2005)

No krásná nostalgická vzpomínka na moje dětství.(28.5.2006)

Pro mě nejlepší díl z celé série. Lex Barker a Pierre Brice jakožto Vinnetou a Old Shatterhand jsou nezapomenutelní. Karel May se díky těmto filmům o apačích stal nesmrtelným spisovatel i když s jeho románovou předlohou to má pramálo společného.(27.12.2007)