poster

Vinnetou - Poslední výstřel

 • Západní Německo

  Winnetou III

 • Itálie

  Desperado Trail

 • Jugoslávie

  Vinetu III

 • anglický

  Winnetou: The Last Shot

 • Československo

  Winnetou III. - Posledný výstrel

 • Austrálie

  The Desperado Trail

 • Nový Zéland

  The Desperado Trail

 • Kanada

  The Desperado Trail

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Itálie / Jugoslávie, 1965, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MaedhRos
  *****

  Winnetouové by se střílet neměli...;-) Ach ano, matně se pamatuji, že to byl právě onen poslední výstřel, který přiměl moje rodiče, aby mi vysvětlili, co že to znamená, když je něco "jenom film". Měla jsem regulérně zlomený srdce. Z čistě objektivního hlediska bych asi měla... Ale nemůžu jít pod pět...:-)(5.3.2006)

 • Pepinec
  *****

  Netajím se tím, že jako malý kluk jsem Vinnetoua hltal plnými doušky. Všechny díly o náčelníkovi Apačů znám nazpaměť, na karnevaly jsem chodil v masce buď samotného Vinnetoua anebo jeho bílého bratra Old Shatterhanda, doma jsem běhal v obýváku s čelenkou a dlouhou parukou, schovával se za gauče a vařečkou střílel zlé bandity. Pierre Brice a Lex Barker mi utvořili modly. S odstupem času vnímám tu naivitu, utopii, místy až přehnanou snahu o vyjádření gentlemanství. Jistě, nejsem slepý. Ovšem, ty vzpomínky na dětství... Poslední výstřel je zcela určitě nejpovedenější ze všech Mayovek, to mi taktéž nikdo nevymluví. Jedna dlouhá a nabitá idiánská jízda. Chuť slz, které jsem vyplakal na konci, nikdy nezapomenu.(28.4.2008)

 • MM_Ramone
  ***

  "Posledný výstrel". Pierre Brice mal týmto snímkom skončiť s postavou neohrozeného, chrabrého červenokožca, náčeľníka Apačov - Vinnetoua. Ďaľšie filmové návraty ku tomuto hrdinovy Divokého Západu boli už kvalitou spracovania omnoho nižšie, až to celé skončilo odpadovým televíznym seriálom. Táto časť však ešte má svoje naivne romantické kúzlo a spoločne s jej dvoma prechodcami patrí ku tým najlepším Vinnetouvkam. ***(16.3.2008)

 • Marigold
  ****

  Pokud jste podlehli nádhernému a takřka dětinskému patosu neohrožených hrdinů – osvíceného bělocha Old Shatterhanda a ještě osvíceného náčelníka Apačů Vinnetoua – pak jste dozajista vždy sledovali Poslední výstřel s podivným mrazením a tak trochu zatajeným dechem, podobně jako já... Protože jste věděli, co přijde. Je to asi lehce zparchantělé, ale Vinnetouova oběť pro mne navždy zůstane jedním z nejkrásnějších a nejsmutnějších filmových okažiků a ta retrospektiva, která následuje po ní... u té jsem vycedil tolik slzí, že by naplnily Rio Grande po okraj :o)). Poslední výstřel není kvalitní jen díky závěru, je to dobrodružný film se vším všudy a ta poslední rána do hrudi je jen dojemným završením památné série. Smekám skalp...(27.6.2004)

 • predators
  *****

  ....to jsem tak dneska přišel k babičce a co nevidím? Právě běžely první minuty této jedné z nejklasičtějších westernovek a já už zůstal až do konce. Od Vinnetoua nejde jen tak odejít a už vůbec ne od jednoho z nejdojemnějších dílů. Prostě klasika, která neumírá...tedy bohužel, díky poslednímu výstřelu přišel i poslední výdeh Old Shatterhandova bratra... :-( 85%(31.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace