Vinnetou - Poslední výstřel

• Kanada

• Austrálie

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Itálie / Jugoslávie, 1965, 89 min

Verte mi, snáď nepoznám nikoho, kto by si v závere filmu aspoň trochu nepoplakal. Mne sa to už neraz prihodilo, ale v podstate som rád, že ma niektoré filmy vedia skutočne dojať, ehm. Aj keď, slzy sa mi hrnú do očí už vtedy, keď počujem tú melódiu, tú nezabudnuteľnú melódiu. Osobitne tento film ohodnotiť neviem, pretože všetky tri Reinlove filmy beriem ako jeden geniálny celok na ktorý v živote nezabudnem. A je možné, že ani po smrti...(27.11.2007)

Když jsem byl malý tak jsem u toho brečel. Už od začátku je jasné že Vinnetou nemá šanci.(29.8.2006)

Nostalgie jak Brno, ale ty plakáty nahoře, za ty bych vzala Vinnetouovu pušku a střílela bych :-) Jo, tenkrát se u takových filmů upřímně a od srdce bulelo a srdce nás bolelo ještě rok i déle po posledním výstřelu.(24.6.2015)

Celá trilogie patří k těm lepším filmům natočených podle románů Karla Maye, knižní předloze se bohužel nemůže vyrovnat.(11.2.2011)

Když umřel Vinnetou, bylo to ještě horší než když umřela Bambiho maminka...;( Kam se hrabou antické tragédie.(4.3.2007)

• - Scéna, v níž Old Shatterhand vstupuje do stáje, kde na něj číhají banditi, se natáčela v Trogiru - nyní zde stojí bistro pro turisty a asi 20 metrů odsud je palác Ivana Pavla II. (hippyman)

• - První klapka zazněla v úterý 8. června 1965, tedy jen několik dní poté, co Harald Philipp dokončil práci na Petrolejovém princi. Poslední klapla už po 67 dnech - 13. srpna 1965. (hippyman)

• - Premiéra se konala 14. října 1965 v essenském Lichtburgu, tedy tam, kde slavil svou velkolepou premiéru také Vinnetou - Rudý gentleman (1964). (hippyman)