poster

Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smrti

 • Západní Německo

  Winnetou und Shatterhand im Tal der Toten

 • italský

  L'uomo dal lungo fucile

 • slovenský

  Winnetou a Old Shatterhand v Údolí smrti

 • anglický

  The Valley of Death

 • anglický

  Winnetou and Shatterhand in the Valley of Death

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Itálie / Jugoslávie, 1968, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Když u kormidla nestál Harald Reinl, bylo takřka s železnou pravidelností zle. Po úspěších „slavné čtyřky“ chtěl každý trochu toho zlata ukousnout a mayovky vznikaly bohužel jak na běžícím páse. Narychlo splácané, bez podpory alespoň průměrného scénáře a především bez kouzla a náboje těch příběhů, které jsme v dětství mlčky hltali. Reinl přesto ještě jednou naskočil do sedla, a i když chronologicky patří „údolí smrti“ jinam, tak naposledy (před brzkou smrtí) využil služeb Lexe Barkera. Ten coby Old Shatterhand znovu brázdí prérie se svým pokrevním bratrem, aby mohli znovu vyškolit hordu nebezpečných banditů, kteří potřebují pár dobrých rad o právu a spravedlnosti. Vrací se i dobře známý záporák s tváří italského herce Rika Battaglia, osudová kráska Karin Dor, krásné exteriéry i trochu jiná hudba Martina Böttchera. Tenhle souboj dobra a zla samozřejmě zdaleka oné čtyřce nekonkuruje, ale lehká nostalgie tam i tentokrát přeci jen zůstala. PS: Vladimír Ráž zní jinak, ale nakonec to se ctí udýchal.(17.4.2013)

 • Stegr
  ****

  80%(21.5.2007)

 • Enšpígl
  ***

  Ježiši to nemoh někdo Old Shatterhandovi zašít na tom jeho kovbojským hadru ty díry v podpaždí. Má to už vod rudýho gentlemana. Kdybych byl na place tak bych to Oldovi snad zašil sám a zdarma, když produkce neměla na švadlenu pro Oldu. Vždyť to je strašný, největší hrdina divokýho západu a nemá ani na pořadný hadry. A další věc, tak Vinnetou i Olda jsou hrdinové jak krávy a vždycky když pokukujou po nějaký hezký holce ať už indiánce nebo neindiánce, tak ve finále je sbalí nějaká druhořadá postava. A oni pak odjížděj na těch svejch kobylách jak teplý bratři aniž by si vrzli. Tak k čemu bejt hrdina, když pak půjde holka s nějakým druhořadým blbečkem a na mě zbude zase jenom bláznivej Apač co o sobě mluví ve třetí osobě jednotnýho čísla. Mimochodem hrozně se mě líbí jak všude píšou, že indiáni lpí na kměnový život a Vinnetou se neustále toulá divokým západem sem a tam, jak nějakej bezprizorní vágus,místo aby mazal ke svýmu kmeni. Tady byla síla i ten dabing prej "vinnetou nám pojede v ústrety " takhle se možná mluví na zasedání OSN, ale na divokým západě ? Jinak je to klasickej souboj dobra a zla, přičemž dobro představujou pokrevní bráchové a zlo všichni ostatní.(13.7.2011)

 • ork
  ***

  For ME 72%(1.8.2007)

 • 5150
  **

  Slabší indiánka od režiséra kultovní čtyřky, Haralda Reinla. V hrerecké sestavě nechybí osvědčená jména, ale to je jen slabá náplast na hodně naivní podívanou..))(6.12.2006)

 • - Škody vzniklé Battagliovou nepřítomností uhradila pojišťovna. Šlo o nějakých 209 739 DM. (hippyman)

 • - Oproti původnímu plánu, který stanovil začátek natáčení na 10. června, se začalo natáčet až 1. července 1968. (hippyman)

 • - Tato nepříjemnost se Battagliovi nestala poprvé - už během natáčení Pokladu Aztéků onemocněl jakousi kožní chorobou a celá produkce se i tehdy dostala do velkých potíží. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace