Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smrti

Winnetou and Shatterhand in the Valley of Death

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Itálie / Jugoslávie, 1968, 86 min

• 5150

Slabší indiánka od režiséra kultovní čtyřky, Haralda Reinla. V hrerecké sestavě nechybí osvědčená jména, ale to je jen slabá náplast na hodně naivní podívanou..))(6.12.2006)

Mayovka, která opět vypráví především o zhoubné moci zlata, používajíc mladou dívku opatrovávanou Old Shatterhandem, Vinnetouem, jedním sympatickým vojáčkem na ženění a dvěma kouzelnými "nahými opicemi" Samem Hawkinsem a tentokráte sběratelem bylinek lordem Castlepoolem. V tomto filmu se kupodivu skrývá poměrně hodně "hororových" prvků (vražedná zvířata) a vůbec postupná likvidace zlé bandy je pojata zajímavě individualisticko-vyvražďovacím způsobem.(17.1.2005)

Piaty a posledný film režiséra Haralda Reinla s Winnetuom a Old Shatterhandom. Práve on režíroval najznámejšiu štvoricu "Mayoviek": Poklad na Striebornom jazere a Winnetou I, II, III. Film - Winnetou a Old Shatterhand v Údolí smrti - si zachoval vysokú umeleckú, aj morálnu úroveň svojich "predchodcov".(27.11.2007)

Harald Reinl se zřejmě nemohl dívat na prznění jeho kultovních mayovek a znovu vlil krev do žil náčelníka Apačů a jeho dobrodružství, žel bohu (nebo snad díky) naposledy(1.4.2004)

Pecka to hodnoceni mi prijde nizky ale co nadelame nicmene mam pocit ze jak serie zacala tak i skoncila asi se uz Reinl nemohl divat jak mu to zprznily a udelal vsemu dustojnou tecku nova hudba od stejneho skladatele je opet skvela jenom ty exteriery uz pravda trochu nudi ten pribeh uz tu taky byl na druhou stranu par skvelych napadu jako prujezd udolim hadu no a ten konec to je pyrotechnicka extaze padouch v podani nestora Battaglii opet luxusne zkazenej a bezcharakterni jediny co kazi dojem je ten dabing 70 letyho raze kterej uz na to proste nemel to nemohli sehnat jinyho napr Jan Vagner co ho daboval v pekle manitoby mi k nemu pasoval protoze tohle byla hruza nicmene za to film nemuze a ja dam klidne plnej pocet skvela rozlucka se vsim vsudy(23.6.2012)

• - Ralf Wolter a Eddi Arent coby Sam Hawkens a Lord Castlepool, kteří mají na starosti humornou složku filmu, společně hráli pouze v Pokladu na Stříbrném jezeře, jinak se v Mayovkách objevovali každý zvlášť. Až tento poslední film je opět svedl dohromady. (hippyman)

• - Tato nepříjemnost se Battagliovi nestala poprvé - už během natáčení Pokladu Aztéků onemocněl jakousi kožní chorobou a celá produkce se i tehdy dostala do velkých potíží. (hippyman)

• - Snímku dodnes patří prvenství za nejdéle promítanou Mayovku společnosti Constantin. (hippyman)