poster

Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smrti

 • Západní Německo

  Winnetou und Shatterhand im Tal der Toten

 • italský

  L'uomo dal lungo fucile

 • slovenský

  Winnetou a Old Shatterhand v Údolí smrti

 • anglický

  The Valley of Death

 • anglický

  Winnetou and Shatterhand in the Valley of Death

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Itálie / Jugoslávie, 1968, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogos
  ***

  Me se to celkem libilo, sice je tam nadsazka jako ve vsech dilech.... tomahawk primo do ruky, nebo napichnout letici kopi na nuz.... Ale dej je zajimavy, a Vinnetouovky mam rad.... Vse kazi desny cesky dabing....(24.9.2006)

 • Beckett51
  ****

  Příjemná , lehce najivní Máyová westernovka....ostatně jako všechny ostatní "pif, paf, au" s Vinnetuem a Oldou. 80%(13.7.2011)

 • špaček421
  ***

  Winnetou goes spaghetti! Ač režisér Reinl zůstal stejný, styl se změnil aby odpovídal dobovému vkusu, více detailů, otáčení kamery, je tu víc prašných stepí než zelených luk a i obsahem je ten film drsnější. V Pokladu na Stříbrném jezeře si nedokážu představit scénu bičování zajatce, zastřelení muže úpícího pod povaleným vozem či pokus o rozčtvrcení koňmi. Tady se toho dočkáme. Stejně tak útočných včel či zabití několika banditů jedovatými hady. A na konci zase efektní výbuchy. Barker a Brice se moc nezměnili, Hawkens bohužel zblbnul, stejně jako Castlepool. Karin Dor vypadá oproti dřívějšku poměrně vyžile, Rik Battaglia naopak s neoholenou bradou ještě více zdrsněl (ale v první svojí scéně má z nepochopitelných důvodů knír?). Ale upřímně, ze všech Vinnetouů mimo hlavní čtyřku je tenhle asi nejlepší. Pořád průměrný, ale asi nejzábavnější a nejmíň debilní. "Zemní plyn." "To je dech velkého Manitua."(13.2.2015)

 • sud
  ***

  Vinnetouovská labutí píseň (nepočítám seriál, či šílenost s Kukurou), kde je všechno jak má být, ale už to bohužel tolik nefunguje.(8.2.2005)

 • Mariin
  ****

  Reinlova labutí píseň s Vinnetouem a Old Shatterhandem. Nedosahuje sice již kvalit silné pětky (ke čtyřem Reinlovkám počítám i Fregoneseho Old Shatterhanda), ale dokládá, že Harald Reinl měl velký smysl pro dobrodružství a romantiku. Z kladů je třeba podtrhnout klasické hvězdné složení, včetně hezké Karin Dorové (která se krátce nato s Reinlem rozvedla), nádherná krajina a standardně kvalitní Böttcherova hudba. Ze slabin je třeba jmenovat ne vždy správné sepětí hudby s dějem, dosti degradovaná postava Sama Hawkinse a vůbec dosti slabý humor obou komiků Divokého západu. Reinl už sem, bohužel, zanesl též brutální prvky, nepochybně odkoukané ze spaghetti westernu. No, a navíc, pro nás Čechy: Ptáčkův nový dabing je hodně špatný a filmu ještě ublížil; zestárlý V. Ráž už na Old Shatterhanda bohužel nestačil... Ale romantika to je, přesněji: čtyři a půl.(26.6.2007)

 • - V den natáčení přepadení farmáře Adamse oslavil režisér Reinl své šedesáté narozeniny. (hippyman)

 • - Rik Battaglia během natáčení onemocněl a musel být převezen do nemocnice v Zadaru, odkud následně přišla neblahá zpráva, že má herec hepatitidu. Přes improvizační změny a veškerou snahu štábu se muselo natáčení na čas přerušit. (hippyman)

 • - Oproti původnímu plánu, který stanovil začátek natáčení na 10. června, se začalo natáčet až 1. července 1968. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace