Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smrti

In the Valley of Death

Winnetou and Shatterhand in the Valley of Death

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Itálie / Jugoslávie, 1968, 86 min

Je to další návrat v čase, další tzv. prequel. Na tom ale nesejde, neboť je to opět nařachané dobrodružství náčelníka Apačů Vinnetoua a jeho bílého bratra, bývalého geodeta, Old Shatterhanda. Bohužel se tito dva sešli naposledy. Nic ale nebránilo tvůrcům obsadit jedinou německou herečku Karin Dor (exRybanna) nebo Itala Rika Battagliu, kterého také protáhli nejednou mayovkou. Ach, tak končí tato komédie, zlo prohrává a dobro žije.(6.12.2011)

• Marek1991

Miešali sa vo mne rozpačité pocity, keď som počul ten starnúci dabing a odlišné, najmä kľudnejšie správanie dvoch hlavných postáv. Takisto mi k lepšiemu nepridali ani tie scény, kde Old Shatterhand unikal pred banditami a oni po ňom nestrieľali, naopak on rozdráždil včely, tie prirobili zvláštnymi efektmi a tých, ktorých popichali, tak tí okamžite opuchli. Taktiež ten extra presný hod nožíka k Old Shatterhandovi od Winnetoua pri súboji bol šialený a záver v údolí k tomu už vôbec nepridal. Posledná naozajstná Winnetouovka 60. rokov skončila podpriemerne, jednoducho už to nebola žiadne sláva a bol čas prestať natáčať.(19.6.2012)

Zajímavý příběh, zajímavá zápletka a dobré postavy ve filmu. Konec povedený. Chybí toho dost k lepší dokonalosti, i tak to šlo a nenudil jsem se. Takže 59% = ***(28.11.2012)

• Colonist

Sice původní režisér, ale jinak slabý a nudný díl. Poklad a trilogie Vinnetou se sakra povedly, ale u ostatních dílů si říkám, že museli tvůrci nějak zdegenerovat a touha po penězích byla příliš velká. Tenhle díl má sice několik kladů, což jsou Vinnetou, Old Shatterhand, několik opravdu dobrých scén a samozřejmě okolní krajina, ale rovněž má i mnoho záporů - začátek se děsně vleče (Vinnetoua vidíme v titulkách jet na koni, a pak se s ním konečně setkáváme až po nudné půlhodině, kdy je na scéně konečně déle, než pár vteřin a konečně mluví), zápletka tu už byla mnohokrát a lépe, a hlavně český dabing, ke kterému už toho bylo napsáno dosti. K Vinnetouovkám prostě patří ten starý druh dabingu, díly které ho nemají, tak to prostě už není ono. A hlavně se u tohoto filmu dokolečka střídá 5 nemastných dabérů. Oceňuji, že se rozhodli dát Old Shatterhandovi hlas starého Ráže, který se ale vzhledem ke svému věku k této postavě vůbec nehodil. Znělo to, jako když se Old Shatterhand za chvíli mrtvý skácí k zemi. Ale nic ve zlém, oceňuji, že mu zachovali dvorního dabéra.(9.12.2007)

80%(21.5.2007)