Petrolejový princ

Rampage at Apache Wells

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Jugoslávie, 1965, 87 min

• Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +ústřední trojice (Petrolejoví princ, Vinetou a Old Surehand), trošku výprava –všichni ostatní herci, málo ozvučené, slabý námět, děj/// Od mamky, která pochopitelně děsně žere tenhle žánr, jsem slyšel pořád jak je Oil Prinze nejslabší Májovka. No chtěl jsem se o tom přesvědčit. A tedy, né že by byla vyloženě špatná, je prostě jen velice slabá. Hudební motiv zazní jen párkrát, dabing za mnoho nestojí, častokrát jsou zde hluchá místa (tentokrát myšleno jako bez zvuku) :-) Příběh mě velice nudil. V podstatě nenabízí nic nového a ještě je to nevýrazně natočeno. Kromě ústřední trojice mě hodně iritovali herci. Třebas v každé májovce se zjeví nějaký „komediant“. Zde velice příšerný hudebník v podobě Heinze Erhardta a o nic lepší poskok, který vždy lezl za Surehandem. Po zhlédnutí všech uvidím zda je tento kousek nejhorší, ale teď už vím, že jich je hodně lepších./// Celkem 48%///(24.2.2007)

Typická mayovka na tři hvězdičky. Hill už trošku nudí, Granger se snaží, ale role pro Brice je dostatečná a zápletka sice trošku připomíná Surehanda, zato je ale docela dobře "detektivně" zvládnutá. Prostě vás enormně zajímá, kdo je vrah :))) PS Barker sice mozek měl, ovšem hrál v Orientální sérii. Kdyby ho na svou staranu nepřetáhl producent Artur Brauner, rozhodně by v tomhle hrál.(21.4.2003)

Je to sice poznat, že si s tím režisér (Harald Philipp) nedal moc záležet, ale i tak docela slušná Mayovka.(7.2.2005)

Koukatelná mayovka se solidním padouchem, který trapně ztratí glanc až v samotném závěru, Vinnetouem, který konečně nevypadá, že jen tak náhodou projíždí kolem, a i toho Grangera nejspíš konečně někdo srovnal, takže už není v každém záběru na přesdržku. Byť mimo plac byl údajně nesnesitelný dál a v plném rozsahu. Kupodivu ani příběh, ač je i tentokrát naivně prostoduchý, už nepůsobí tak amatérsky, přestože křečovitost se ani tentokrát nepovedlo zamaskovat a dokonce i průměrného stopaře dovede rovnou do tábora scénáristy. Celkem vzato je to i přes kritická slova pohodová jednohubka z mayovského univerza, která je lepší než ostatní Fire– i Sure– handovky.(22.7.2016)

A tak teda nic moc, ne že bych čekal něco extra ale ty dříve narození, my vždy vyprávěly právě o tomhle díle že na něj ulítavaly. No dobře není to vůbec špatné jen jsem čekal taky něco lepšího, záporák je sice sympaťák a Terence Hill je prostě pro mě asi druhý westernový bůh, ale i tak nic objevného.(3.7.2011)