poster

Petrolejový princ

 • Západní Německo

  Der Ölprinz

 • Jugoslávie

  Kralj petroleja

 • anglický

  The Oil Prince

 • Československo

  Petrolejový princ

 • USA

  Rampage at Apache Wells

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Jugoslávie, 1965, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Campbell
  ***

  A tak teda nic moc, ne že bych čekal něco extra ale ty dříve narození, my vždy vyprávěly právě o tomhle díle že na něj ulítavaly. No dobře není to vůbec špatné jen jsem čekal taky něco lepšího, záporák je sice sympaťák a Terence Hill je prostě pro mě asi druhý westernový bůh, ale i tak nic objevného.(3.7.2011)

 • Pohrobek
  ***

  Nejslabší mayovka s Grangerem, kterému tu chybí trošičku jeho obvyklého enormního sebevědomí. Zajímavá je samozřejmě osoba starého Olda Wableho (Mimochodem v originálním Mayovi devadesátiletý, dlouhovlasý stařec, a navíc spíše záporná postava.) Terence Hill dostal možná až moc prostoru a na něj asi příliš složitou postavu, přesto však nepatří vorařská epizoda mezi ty nejslabší. Vinnetouovo supermanství bylo přivedeno až na vrchol dokonalosti; to jak si poradil se sprškou hořících šípů, bych čekal spíše v Xeně nebo Herkulovi.(30.1.2005)

 • špaček421
  *

  Dno. Jak u Mayovky člověk vidí v titulcích jméno Fred Denger pod nápisem Drehbuch (tj. scénář), měl by to vypnout. Kašlu na to, že tu je opět ten výbuch petrolejového vrtu, ale děj nedává smysl a všechno je tak stupidní... Surehand moc nedostane příležitost zamachrovat, naštěstí. Ale zato Vinnetou se stává poradcem úplně ve všem. Old Wabble se taky držel zkrátka. Protože tvůrci se rozhodli hvězdou filmu učinit úplně jinou postavu - debilního klavíristu! Bohužel si ho nevymyslel Denger, je už v předloze. I tam štve, ale tady je to snad ještě horší. Stejně tak Walter Barnes snažící se sbalit upjatou Němku, oba jsou příšerní. Terence Hill vlastně žádný dojem nezanechá, tak nějak to odehrál a hotovo. Padouch Petrolejový princ sice není tak špatný, ale ani on toho moc nezachrání. Jeho pobočník, němý vrhač nožů, vůbec nepůsobí nebezpečně. Hrozný. Režisér Philipp byl vyloženě lama, ten film je nudnej a bez atmosféry, hudba hraje na špatnejch místech... Škoda slov. Na začátku Surehand (teda Čurhend v Přeučilově výslovnosti) řekne Princi: "Dělejte, miřte, to nám ušetří čas!" Kdyby byl Princ opravdu střílel, ušetřilo by se devadesát minut...(13.2.2015)

 • nash.
  ***

  Koukatelná mayovka se solidním padouchem, který trapně ztratí glanc až v samotném závěru, Vinnetouem, který konečně nevypadá, že jen tak náhodou projíždí kolem, a i toho Grangera nejspíš konečně někdo srovnal, takže už není v každém záběru na přesdržku. Byť mimo plac byl údajně nesnesitelný dál a v plném rozsahu. Kupodivu ani příběh, ač je i tentokrát naivně prostoduchý, už nepůsobí tak amatérsky, přestože křečovitost se ani tentokrát nepovedlo zamaskovat a dokonce i průměrného stopaře dovede rovnou do tábora scénáristy. Celkem vzato je to i přes kritická slova pohodová jednohubka z mayovského univerza, která je lepší než ostatní Fire– i Sure– handovky.(22.7.2016)

 • Mariin
  ***

  Po Apanači druhá nejslabší filmová mayovka, autorem obou je Harald Philipp.(26.6.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace