Mojave

Thriller

USA, 2015, 93 min

• POMO

Priemerný thriller s Oscarom Isaacom, nevhodne obsadeným do role vraha. Garrett Hedlund možno pritiahne diváčky blonďatou hrivou, ale sympatie čoby hlavný hrdina v ohrození nevzbudí. Zápletka "kdo z koho” a chémia medzi nimi by mali film poháňať, ale je to celé bez šťavy a nedomyslené. Zlá práca s postavami.(18.1.2016)

• maddy

Nadšený z výkonu Oscara Isaaca v mini-sérii Show Me a Hero (imho skvelá politická dráma) som sa pustil do údajného thrilleru Mojave. No a Oscar Isaac je síce skvelý snáď v každom filme, avšak úloha vyšinutého psychoša mu v Mojave trestuhodne nepristane. Problém však nie je iba v ňom, celý ten film je jeden veľký problém. William Monahan jednoducho nie je nijako dobrý režisér, zabil už sľubne pôsobiaci London Boulevard s Farrellom a Mojave snáď ani žiaden potenciál nemá. Film vyzerá akoby sa točilo bez rozpočtu a aj ktorákoľvek telenovela dnes má o niečo lepší vizuál, no hlavne to celé vôbec nefunguje. Prvá polovica sa odohrá v jednej hnusnej púšti, kde len divák čaká čo z toho filmu nakoniec vznikne, v tej druhej sa začína rozohrávať nejaký ten príbeh, ale celé je to tak zlé napísané a nezáživné, že nakoniec z toho nevznikne skutočne nič, vôbec nič. V tom filme totiž nefunguje jeden jediný moment, na thriller to nemá ani kúsok napätia, ako dráma v tom nie je ani kúsok drámy a ten vzťah a budovanie „dusna“ medzi dvomi ústrednými postavami, ktoré malo evidentne byť jadrom filmu a tým čo by ho tiahlo sa nevydarilo zo všetkého najviac. Medzi tými dvomi postavami totiž nie je cítiť absolútne nič a tak už po pár minútach nastupuje neskonalá nuda, z ktorej až do záveru filmu nevytrhne ani jeden moment, lebo nie je aký, tu v podstate ani žiadne „momenty“ nie sú. Nevydarený a nezvládnutý film po všetkých stránkach. CELKOVO: 1* (2/10)(14.4.2016)

• kaylin

Celkem dobré předpoklady pro to, aby to mohl být zajímavý film, ale jelikož se od thrilleru čeká alespoň trocha toho napětí, film se celkem minul účinkem. Napínavé to není, jen čekáte, co z toho nakonec vyleze. No a ono z toho nevyleze nic moc. Relativně nudná podívaná se zajímavými herci a nevyužitým potenciálem.(19.1.2016)

Nedivil by som sa, keby si tí chuji vykecali mozog z hlavy navzájom...(19.3.2016)